Sunnuntain pyhittäjille kuoleman tuomio

Adventismi on vihan ja henkivaltojen uskonto.

Adventistit janovat kuolemantuomiota sunnuntain pyhittäjille.
Myös sapattifanaatikoille ei kunnian kukko laula.
"Sapatin vuoksi lahkon valtaapitävien pitäisi saada kuolemantuomio.
Sen verran fasistista tuouhua on markkinoida lauantaita jonain pakkopäivänä, jolloin lahkon orjan on kiikutettava rahaa ja 10% tuloistaaan ahneiden ja kyltymättömien pastoreiden ja lahkon päättäjien pohjattomiin taskuihin."
(Lainattua tekstiä)
664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Fasisti Hitler noudatti adventistista ruokavaliota.
Hän oli kasvisyöjä.

Äänestä
  • Adventistien unelma on 1000 vuotinen valtakunta jossa adventistit hallitsevat.
    Tämä jos mikä on fasistista touhua.

    Äänestä

Adventtikirkossa ei "pakkopäiviä" ole kuitenkaan- alkuperäinen viikon seitsemäs päivä on Jumalan palveluspäivä. Adventtikirkossa ei ole koskaan koskettu pakolla lepopäivään vaan vietetään vuosisadoista toisiin ihan yhtä ja samaa päivää, sitä päivää joka jo luomisessa on asetettu, ja sitä samaa päivää jota Jeesuskin vietti.
Ovat aivan muita tahoja siis jotka ovat pakottaneet maapallon olevaiset muuttamaan lepopäivän seitsemänneltä ensimmäiselle päivälle.

Kaikki on vapaaehtoista, ei kukaan eikä mikään taho pakota koskaan.

Äänestä

Jeesus kielsi sapatin. Hän rikkoi sen sääntöjä ja kun hänelle siitä huomautettiin, hän sanoi Isän tekevän työtä alati ja myös Hän tekee. Siinä Jeesuksen sapatti.

Näin Jeesus esimerkillään näytti miten uusi liitto ei ole lakihenkinen eikä farisealainen eikä sitä sido vanhat säännöt, vaan siinä tehdään ne asiat mitkä tehdään Hengen rakkaudesta. Ei se ole laittomuutta, vaan pyhää elämää.

Äänestä

Jokainen päivä on elämän päivä, siis juhlikaamme elämää joka päivä 🥳
Ei pyhiä, ei jouluja, ei synttäreitä, ei mitään!
Joka päivä on ilon ja kiitollisuuden päivä 🥳

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Adventismi on vihan ja henkivaltojen uskonto.

Adventistit janovat kuolemantuomiota sunnuntain pyhittäjille.
Myös sapattifanaatikoille ei kunnian kukko laula.
"Sapatin vuoksi lahkon valtaapitävien pitäisi saada kuolemantuomio.
Sen verran fasistista tuouhua on markkinoida lauantaita jonain pakkopäivänä, jolloin lahkon orjan on kiikutettava rahaa ja 10% tuloistaaan ahneiden ja kyltymättömien pastoreiden ja lahkon päättäjien pohjattomiin taskuihin."
(Lainattua tekstiä)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu