Pavo Väyrysen suuruudenhulluudella ei ole mitään rajaa. Hän ohittaa jopa Donald Trumpin suuruudenhulluissa kuvitelmissaan.
Väyrynen kiersi takavuosina Pohjois-Suomen kepulaisten tilaisuuksissa kertomassa, että hän on Jumalan lähettämä Suomen kansan pelastaja. En tiedä, kuinka moni uskoi Väyrysen juttuja. Häntä ei kuitenkaan tarvittu Suomen kansan pelastamiseen. Olemme tulleet ihan hyvin toimeen ilman Väyrystä.
Paavo Väyrynen: Olen Jumalan valitsema Suomen kansan pelastaja
4
51
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä vasta Jumalan valinta. Osaisi edes hävetä puheitaan.
- Anonyymi
Suomen onni, ettei Väyrysestä tullut koskaan presidenttiä tai edes pääministeriä. Hän oli loppujen lopuksi vain luuseri ja Kekkosen juoksuoika.
- Anonyymi
Nyt Jumalan valinta ryhtyy johtamaan kepun piskuistavänkyränä tunnettua ruotsinkielistä piiriä. Siihen Paavo sopii oikein hyvin. Piiri on pieni eikä Paavo ole edes ruotsinkielinen.
- Anonyymi
Tuosta alkaa Paavon nousu uudelleen. On pian Kepun johdossa. Pääministerinä ja sitten Presidenttinä hän pelastaa Suomen kansan koska joudumme suuriin vaikeuksiin.
Paavo on parasta mitä voimme vaikeuksiemme keskellä toivoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881