Ei pysty sitä ymmärtämään. Ja sitten kiusataan Puolaa ja Unkaria kun he eivät halua joutilaita ja kyvyttömiä norkoilemaan kaduille.
Tulijat ei lopu ottamalla.
Miksi Eu haluaa täyttää Euroopan Afrikkalaisilla?
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Koska Brysselin eliitti kannattaa ns. Paneurooopalaista attetta, jonka mukaan Eurooppa tulee mamuttaa ei- valkoiseksi.
Vaikka se kuulostaa järjettömältä ja jopa vainoharhaiselta, niin totta se vaan on! Niin hulluksi on länsimaailma mennyt masokistisessa vasuriaatteessaan...- Anonyymi
Ei saatana, miksi asiasta ei tiedoteta tai kysellä kansalaisten mielipidettä. Sen verran iso asia että siitä olisi hyvä järjestää vaikka kansanäänestys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei saatana, miksi asiasta ei tiedoteta tai kysellä kansalaisten mielipidettä. Sen verran iso asia että siitä olisi hyvä järjestää vaikka kansanäänestys.
Lama tehdään 7 vuoden välein nyt jo 10v viimekertaiseta,, https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000007639111.html
Tämän laman syvyys saatiin Koronan avulla 2 maailmansodan tasolle nyt on Rikkaiden aika kavaltaa kaiken mitä irti saavat.
- Anonyymi
Ei tuota ymmärrä kukaan. Jos joku kaipaa semmoista elämää, niin menköön sinne missä sitä on. Ne maat ovat olemassa.
Niitä maita ei tarvii tuoda tänne. - Anonyymi
Syitä on kaksi. 1.Mamuilla saadaan jäsenmaat velkaantumaan nopeammin 2. Hajoita ja hallitse. Kummatkin tähtäävät liittovaltioon.
- Anonyymi
Ensimmäisten 10 vuoden ajan Afrikan tähdet olivat kaikki *pakolaisia*. Vainottuja, syrjittyjä, kiusattuja, sodan jaloista ja kaikilla tappouhkaus päällä.
Nyttemmin aletaan hiljaisesti myöntää etteivät matut ole paossa muuta kuin yhteiskuntaa, joka ei elätä vastiketta vaatimatta. Sama popula tulvii saman veden yli, mutta eivät ole enää pakolaisia. Miksi haaliminen jatkuu ja ministerit puhuvat edelleen vetovoimatekijöiden lisäämisestä?
Eihän tässä ole mitään järkeä! - Anonyymi
Kun katsoo hallitusta minkä Suomalaiset ovat äänestäneet valtaan niin vieläkö ihmettelette miksi Suomi islamoidaan kehitysmaataustaisilla islamin palvojilla.
Islamoimisen lopettaminen vaatisi Halla-ahon persuille merkittävän voiton, eli vähintään 30% kannatuksen. Tosin riittääkö sekään enää pysäyttämään islamisaatiota joka on meneillään. Näitä holtittomasti lisääntyviä Allaahin lähettiläitä on Suomessa jo kohta 200000 ja lisää tulee päivittäin ja koronan jälkeen vauhti vaan kiihtyy. - Anonyymi
Laitoin tähän ketjun viitteen Kansalainen-verkkojulkaisuun, joka julkaisi artikkelin Ursula von der Leyenin haastattelusta. Viite poistettiin "sääntöjen vastaisena"...mutta artikkeli on luettavissa ko verkkojulkaisussa.
- Anonyymi
Suomi ei ole entinen siirtomaaherra, ei meillä ole velvoitetta ottaa tänne siirtolaisia, joita emme ole ryöstäneet ja joilla ei ole halua integroitua yhteiskuntaan, Eikä tarvitse tottua valtavaan ihmispaljouteen, joilla kaikilla eri tausta. Missään maassa ei ole tavoitteena, että koko maapallo sekoittuu yhdeksi sekaroduksi!
- Anonyymi
Koko Eurooppa on pian Afrikan ja Lähi-Idän siirtomaa. Paha karma vissiin meillä eurooppalaisilla, kun meitä näin rangaistaan.
- Anonyymi
Tätä järjettömyyttä ei voi muuten selittää, kuin että päättäjille maksetaan pimeästi valtavat rahasummat?????
- Anonyymi
Tuhon voimilla pyritään europpa ja europalaisuus hävittää
- Anonyymi
Afrikan valtiot menevät konkkaan. Ensimmäinen, Sambia, meni konkurssiin viime viikolla eli noteerattiin viikko sitten ke rajoitetusti maksukyvyttömäksi Wednesday, Fitch Ratings downgraded a key rating for Zambia from CC to Restricted Default ensimmäinen koronakonkka mutta Englannin Afrikassa. Ranskan Afrikka tulee teidän maksettavaksenne EUssa. Nyt saadaan halvalla matuja sieltä elätettäviksi poimimaan tomaattia ja jakamaan mainoslehtiä, muuten ette tule toimeen. Kai teillä oli varaa?
- Anonyymi
Hyysäys johtuu geenivirheestä
Maailmalla on paljon tutkittu hyysäreitä
Suomessa ala on lapsen kengissä
Kaksois tutkimuksilla on selvinnyt että hyysäreiillä on geeni virhe - Anonyymi
Näillä toimin kansallisvaltiot velkaannutetaan niin että ei ole muuta tietä eteenpäin kuin liittovaltio.....
- Anonyymi
Taas on rasistit hukuttanneet 8 Afrikkalaista Kanarialla...
- Anonyymi
Avaaja laittoi heti otsikkoonsa roiman persulisän. EU ei nimittäin halua täyttää Eurooppaa muslimeilla.
- Anonyymi
Onko kaikki Afrikkalaiset muslimeja? Miksi Eu haluaa sitten rangaista maita jotka eivät halua osallistua taakanjakoon tai mikä on tietyn porukan mielestä rikastumista?
- Anonyymi
Eu maat ajetaan tarkoituksella alas ja siinä käytetään apuna siirtolaisia.
- Anonyymi
Toisinsanoen islami levitäytyy ja euroopa pudotetaan 600-vuosisadalle tapoineen
- Anonyymi
Se tässä ihmetyttää että omat puolueemme ajavat tätä poislukien persut.
- Anonyymi
Ei yhtään väkeä tänne Suomeen, koska kuluttavat aivan valtavasti ja edistävät ilmastonmuutosta. Taloyhtiössäni on nykyisin paljon mamuja ja roskikset aina täynnä roskia, kuin olis joulu joka päivä. Kantikset kuluttaa vaan joulunpyhinä yhtä paljon, minkä nämä kuluttavat joka viikonloppu. Ei yhtään enää tänne lisää väkeä. koska ilmastonmuutos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708