Se alkaa olla jo = liikaa.
Suomalainen katoaa tällä menolla.
Afrikkkalaisperäisiäkin on jo 54 000, maa muuttuu vähemmän älykkääksi. Suomalainen on Euroopan ja täten yksi maailman älykkäimmistä kansoista:
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2014062818447456
Mutta nykyistä suvakkien maahanmuuttolinjausta mentäessä maan kansa muuttuu koko ajan tyhmemmäksi.
Maassa on hyviäkin ulkomaalaistaustaisia, mutta liikaa sitä taakkaa tietyiltä alueilta.
Suomessa jo yli 400 000 ulkomaalaistaustaista
Anonyymi
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
eu haluaa romuttaa kansalliset valtiot samoin teki jo NL aikoinaan.
- Anonyymi
Niitä haitallisia ulkomaalaistaustaisia on ehkä noin 100 000-150 000, loput ovat hyödyksi maallemme.
- Anonyymi
Maa romutetaan ja köyhdytetään siirtolaisilla. Ruotsissa homma on jo pidemmällä. Muuten rikas Ruotsi ei taipuisi liittovaltioon.
- Anonyymi
VihervassudemaritRKP eivät arvosta Suomea ja suomalaisia, siksi he haluavat Suomen ja suomalaisten tilalle jotakin muuta heidän mielestään hienompaa ja etnisempää. Suomi-inho näkyy vihervassuri-demareiden ja RKP:n kaikessa toiminnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875