Nykyhallitus ei ole sellainen.
Äänestäjien tahto ei toteutunut vaaleissa.
Hallituspuolueet talloivat demokratian maan rakoon.
2 suurta puoluetta jätettiin kylmästi sivuun.
En arvosta nykyhallitusta .Se on vain ruma tulos ja vääristymä ,vailla äänestäjien tahtoa.
Odotan demokraattisesti valittua hallitusta.
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sipilän diktatuuria on ikävä. Nykyinen hallitus on liian Suomi ja suomalais ystävällinen.
- Anonyymi
Hallitus ja Marin varsinkin ihmettelee ja valittaa kun ei varsinkaan nuoriso noudateta maskisuositusta.
Kun mietitään asiaa tarkemmin ja muistellaan kevättä.
KORONA tartunnat laskivat silloinkin kun EI SUOSITELTU MASKIA...EI SAANUT KÄYTTÄÄ kun sen sanottiin paremminkin pahentavan tilannetta !
NYT HALLITUS...KATSOKAA ITSEÄNNE EIKÄ MUITA. - Anonyymi
Tänä päivänä kun on kova kisa asiakkaista, lähdetään tarjoamaan palveluja esimerkiksi ilman kondomia, jos asiakas maksaa enemmän. Ne ovat vaarallisia tilanteita. Tällä hetkellä on valitettavasti ihmisiä, jotka suostuvat tällaiseen.
- Anonyymi
Hyväveliverkosto järjestää työlupia Ukrainalaisille naisille Suomeen. MTK auttaa yrittäjiä toimissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyväveliverkosto järjestää työlupia Ukrainalaisille naisille Suomeen. MTK auttaa yrittäjiä toimissa.
En äänestä enää vasemmiston apupuoluetta Keskustaa.
- Anonyymi
Hallitus nauttii eduskunnan luottamusta ja on siksi demokraattisesti valittu. Jos haluaa määritellä demokratian jollain toisella tavalla, pitää muuttaa valtiosääntöä.
- Anonyymi
Taas Persut sekoilee. Osaatteko ottaa asioista itse selvää? Vai onko se juuri ongelma, että ette ymmärrä lukemaanne😂
- Anonyymi
Hienosti menee hallituksen ja varsinkin vihreiden ilmastotekojen kanssa
Nyt kun ensi vuonna nostavat turpeen verotusta niin jo tänä vuonna suuri osa tuotantosopimuksista peruttu tuottajilta. Vastaavasti lämpölaitokset kyselleet ulkomailta korvaava polttoainetta....VARSINAINEN ILMASTOTEKO.
Nämä hallituksen teot on suora kopiointi hölmöläisen matonkudonnasta. OTETAAN TOISESTA PÄÄSTÄ JA LAITETAAN TOISEEN.
HÄVETTÄÄ ETTÄ MEILLÄ ON NOILKIN TYHMÄ HALLITUS.
- Anonyymi
Tuossako hallituksessa äänestäjien tahto sitten toteutui:
http://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201712052200582059
tuplat :D - Anonyymi
Kauheaa Halla-aho ei pääseet tappamaan maaseutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708