en halua taivaaseen, en pidä sitä mitenkään mielekkäänä. minusta taivas kuulostaa tylsältä, varsinkin jos se on joku paikka jossa ei tapahdu mitään pilvien päällä.
en myöskään halua olla jeesuksen morsian koska olen mies enkä koe sitä ainakaan perinteisessä mielessä houkuttelevalta ollakseni miehen morsias miehenä.
taivaassa ei kulu aika vaan olen ikuisesti saman ikäinen,selkin kuulostaa tylsältä. taivaassa ei myöskään ole seksiä koska himo ja toisen himoaminen olisi väärin eikä taivaassa voi olla syntiä.
sitten se että taivaassa joutuu ikuisesti katselemaan samoja naamoja niihin mihin täälläkin jo muutamassa vuosikymmenessä on kuollakseen tylsistynyt.
ainut syy onkin mennä taivaaseen vain se että se kuulostaa silti paremmalta kuin ikuinen kidutus tulenlieskoissa joista ei voi päästä tai kuolla pois.
syyni uskomiselle löytyykin vain siitä että elämäni tässä ajanjaksossa ja elämässä olisi siedettävämpää ja parempaa mutta aina ei siltä tunnu ja olen erittäin vihainen.. jotenka en tiedä
uskon järki
22
116
Vastaukset
- Anonyymi
Kukapa taivaaseen haluaa ikuisuuden pituista harppukonserttoa pilven reunalla istuen kuuntelemaan mutta taivaallisen hyvä seksileikki enkelten kanssa kuulostaa paljon houkuttelevammalta
- Anonyymi
Kun taivaaseen kerran saavutaan ei haureus lopu milloinkaan!
- Anonyymi
Ihan aluksi olisi hyvä ymmärtää, seuraukunta on Jeesuksen "morsian". Sinä et ole.
Lisäksi, helvetti (Gehenna) on paikka jossa sielu ja ruumis tuhoutuu. Kukaan ei elä ikuisesti helvetissä.
Seksi ja himo ei ole sama asia. Ja himo on paha vain, jos himoitsee jotain, mikä ei itselle kuulu, esim. naapurin vaimo.
Mutta, voi olla, että paikka olisi sinulle tylsä. Älä huoli, se on varattu vanhurskaille, jotka rakastavat toisia.
"Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
Mat. 25:46
" Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
Room. 6:23- Anonyymi
Onneksi minä jo kuolin ja tiedän kaiken päättyvän kuolemaan .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi minä jo kuolin ja tiedän kaiken päättyvän kuolemaan .
No ei varsinainen uutinen, suurin osa elävistä ihmisistäkin tietää sen.😊
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei varsinainen uutinen, suurin osa elävistä ihmisistäkin tietää sen.😊
Phineas Gage ainakin.
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi minä jo kuolin ja tiedän kaiken päättyvän kuolemaan .
Vain yksilön elämä loppuu tuon yksilön kuolemaan. Kaiken loppuun on ihan loputtomasti aikaa, koska maailmankaikkeuden jäähtyminen jatkuu loputtomiin.
- Anonyymi
Kun hurskaitten jutut on kuultu tziljoonia kertoja taivaassa, pelastettu haluaa jo ihan mitä tahansa muuta.
Tajutessaan ohjelman jatkuvan ikuisuuksiin, moni saa paniikkikohtauksen.
Jumala haluaa, että häntä kehutaan ja ylistetään päivät pääksytysten.
Raamatun kirjoittajat eivät keksineet kovin nerokasta loppua tarinoilleen. Soisi jonkun nykykirjailijan pistävän raamatun uusiksi, se ei ole tätä päivää. Voi kuule Jeesus rakastaa meitä ja tietää meidän tarpeemme, ja ne ovat täydellisesti tyydytetyt Taivaan Paratiisissa!
Tiedätkö, että Taivaassa ei ole hetkeäkään tylsää hetkeä, ja siellä voi harrastaa monenlaista aktiviteettia, ja jopa Jeesus nikkaroi Taivaassa kun sen ammatin oppi maanpäällä ollessaan?
Tiedätkö, että niille jotka pitävät joulunvietosta, taivaassa on oikein joulumaa, jossa voi virittäytyä joulutunnelmaan aina kun haluaa?
Tiedätkö, että kun Taivaassa tapaa ihmisiä, nämä hymyilevät leveästä täydellisen onnellisina?
Taivaassa ei ole mitään kirousta niinkuin tämä maailma on kirottu, niin siksi siellä esimerkiksi jos jotain yrittää, onnistuu se paljon helpommin kuin vastaava homma täällä maan päällä.
Eli todellakin kristillinen kilvoittelu tässä elämässä kannattaa sillä se palkitaan suurenmoisesti, koska Taivaan Paratiisissa sitten saa olla täydellisen onnellinen, ja tuolle onnellisuudelle ei ole loppua koskaan!- Anonyymi
Taivaassa meno on kuin Christianiassa kaikki vain hymyilevät toisilleen 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taivaassa meno on kuin Christianiassa kaikki vain hymyilevät toisilleen 🤣
Niinpä!😊
Anonyymi kirjoitti:
Taivaassa meno on kuin Christianiassa kaikki vain hymyilevät toisilleen 🤣
Sanoin että pilveen pääsee aiemminkin:
Suviseurat!
Jeesus antaa meille siis voita ja rasvaa loputtomasti. Paratiisin onneen pääse/tteme/n
Suviseuroilla.
Valtava miesjuna Co.Roon21 starraaja perätukki farttaa. Siinä ei tyttöjä tarvita kun hihhulit voittaa toisensa.
Kiitos vastauksesta
MNNaahum kirjoitti:
Sanoin että pilveen pääsee aiemminkin:
Suviseurat!
Jeesus antaa meille siis voita ja rasvaa loputtomasti. Paratiisin onneen pääse/tteme/n
Suviseuroilla.
Valtava miesjuna Co.Roon21 starraaja perätukki farttaa. Siinä ei tyttöjä tarvita kun hihhulit voittaa toisensa.
Kiitos vastauksesta
MNVoihan jeeveli sanoi körtti kun rasvaa rektumiin levitteli.
>Voi kuule Jeesus rakastaa meitä ja tietää meidän tarpeemme, ja ne ovat täydellisesti tyydytetyt Taivaan Paratiisissa!
Seksuaalisetkinko? Minulle on opetettu että taivaassa ei enää seiso, kun siellä ei voi lisääntyäkään.
>jopa Jeesus nikkaroi Taivaassa kun sen ammatin oppi maanpäällä ollessaan?
Mistäs tämän keksit? Miksi Luoja nikkaroi, kun voi vain luoda mitä tahansa? Vai eikö voikaan?
>Tiedätkö, että niille jotka pitävät joulunvietosta, taivaassa on oikein joulumaa, jossa voi virittäytyä joulutunnelmaan aina kun haluaa?
Joulun merkitys tulee kyllä pitkälti siitä, että se on vain kerran vuodessa eikä sen ajankohtaa voi valita.
>Tiedätkö, että kun Taivaassa tapaa ihmisiä, nämä hymyilevät leveästä täydellisen onnellisina?
Täydellistä onnea ei voi olla, ellei ole myös ainakin mahdollisuus onnettomuuteen. Myös psykopaatit hymyilevät leveästi aina kun haluavat hyötyä muista.
>Taivaassa ei ole mitään kirousta niinkuin tämä maailma on kirottu, niin siksi siellä esimerkiksi jos jotain yrittää, onnistuu se paljon helpommin kuin vastaava homma täällä maan päällä.
Miksi siellä kukaan mitään yrittäisi, kun kaikki on koko ajan täydellistä? Mitä pitäisi parantaa?
>Eli todellakin kristillinen kilvoittelu tässä elämässä kannattaa sillä se palkitaan suurenmoisesti, koska Taivaan Paratiisissa sitten saa olla täydellisen onnellinen, ja tuolle onnellisuudelle ei ole loppua koskaan!
Mitähän työtä noin äärettömän lapsellinen ihminen mahtaa siviilissä tehdä? Tuskin kovin vaativaa ainakaan?- Anonyymi
Sinun RAkastelusi. Jolukuusta asti hiljaa ja poistanut useita avauksiasi. Missä olet?
- Anonyymi
Job eli raamatun mukaan 140 vuotiaaksi, sai seitsemän poikaa ja kolme tytärtä.
Jumala ei ollut kuitenkaan kaikkivoipa, ei pystynyt palauttamaan kuolleita.
Tarinan kummallisuus on siinä, että jumala suostuu pelaamaan pirun kanssa.
Mistä me tiedämme, etteikö sama paska toistu?
Jumala näköjään voi tehdä ihan mitä päähänsä pälkähtää. Siis peljätkäämme Sitä.- Anonyymi
Jumala ei tiedä huomista, emme tiedä mekään, eläkäämme vain, aika näyttäköön mitä eteemme tulee.
- Anonyymi
Usko ja armo kulkevat käsi kädessä.
- Anonyymi
Jumala ja sattuma on täysin sama ilmiö.
- Anonyymi
Raamattu on ihmisen luomus.
Sellaisena se pysyy. Ei sieltä pomppaa oikeasti Luojajumala tai Jeesus natsarettiläinen
selvittämään meidän kädellisten nisäkkäiden ongelmkenttää.
Meidän pitää yrittää itse tehdä se. - Anonyymi
Taivaassahan on kaiken lisäksi koko ajan hirveä meteli kun kaikki soittavat harppua yhtä aikaa.
- Anonyymi
Kukahan lie tuo Harppu, Maria?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455080Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131604Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481279Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101209- 131143
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171027Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76989Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3915Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57789Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27763