aamusella: herätys , kahvia, kärryytystä, verenpainelääkkeet
aamupäivällä: kaljaa, uhkapeliä, kärryytystä, saldon tarkistus
keskipäivä : kaljanhakuun, kärryytystarpeita ja pikaruokaa lähikaupasta
iltapäivä: makaronia ja hk.n sinistä
ruoka(ja juoma) lepo
ilta: kärryytystä, kaljaa, verenpaine mittaus diabeteslääke
iltayö : viimeset kaljat kärryytystä
yö: hikoilua ja kärryytystä, viimein unta
Päiväni käyhänä
22
51
Vastaukset
- Anonyymi
Osta acryylivärit ,niillä on helppo maalata kuvia ,tai pura vanhoja neyleitä ja kudo sukkia ja lapasia näin saat näkyvää aikaan!
- Anonyymi
Ei kauheen usein kannattas hörppiä jos diabetes mutta ei kokonaan kielletty. Verenpainelääkkeet hyvä jos paineet koholla.
- Anonyymi
Oletko rahallisesti vai henkisesti käyhä?
- Anonyymi
Sinulla kumpikin
- Anonyymi
Sehän menee täsmäälleen Marinlaisen kaavan mukaisesti, ota, testaa ,hoida, jäljitä, rahaa.
Puna-vihreä-vasmmislolaista, perseaukiisten touhuja, unelmineen vappusatasesta.- Anonyymi
kärsi ja unhoita
- Anonyymi
Makkaraa kannattaa syödä hiukan vähemmän.
Köyhänä tarkistelen saldoa myös aika usein.- Anonyymi
Pakkokos se on olla vappusatasen varassa, äänestää sosialidemokratteja. Jo on kumma, jos se ei näkyisi tilinsä saldolla.
Ei persuilla ole tuollaista ongelmaa, ne tunkee lompsansa niin täyteen rahaa, etteivät paskalle taivu.
- Anonyymi
Niinkuin persuilla olisi jotain JÄRKEVÄÄ sanottavaa poliitiikassa. Tuleehan nyt koronalisää niille jotka toimeentulotukea saanut niin turha urputtaa jouluviikolla rahojen vähyyttä.
- Anonyymi
Onnee vaa elämääsi
- Anonyymi
Ihana, nyt löyty sitten sopiva mies. Otan susta sulhasen💕
- Anonyymi
Lisäisin vielä tähän että mistähän päin maata sut löytäs?
- Anonyymi
Aloitukseen sen verran että hurjat on toiminnot jos diabetes ja aloittaa aamun verenpainelääkkeillä kaljalla, kaljassa ensin sokereita ja hiilihydraattia. Päivällä syö jotain suolalla kyllästettyä pikaruokaa heh ja sitten verenpaineen mittauksia. Makaroonia ja makkaraa ja taas tulee hiilihydraatteja -rasvoja. Kova käryytys tupakkia huh huh jos ei noilla toimilla saa suoniaan tukkoon tai aivohalvausta niin on ihme. Tuollaisessa tapauksessa lääkitys melkein niin ja näin.Kyllä sahaa pahasti omaa oksaansa. Siirtyä valkoviiniin ja hörppiä vaikka kerran viikossa ja paistaa öljyssä muikkua,silakkaa.
- Anonyymi
Ei ymmärrä tuota että päivät kaljottelee ja seuraavana aamuna kauhee krapula ja suoraan siihen päälle uutta kaljaa. Mielummin vaikka 24pack lauantaisin ja juominen jää siihen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ymmärrä tuota että päivät kaljottelee ja seuraavana aamuna kauhee krapula ja suoraan siihen päälle uutta kaljaa. Mielummin vaikka 24pack lauantaisin ja juominen jää siihen.
Ei aloittaja mikään köyhä ole jos on varaa laittaa kaljaan ja tupakkaan rahaa.
- Anonyymi
Verenpainelääkitys,diabetes,kalja,tupakka ei lupaa hyvää.
- Anonyymi
Maksa sanoo POKS vain yhden kerran.
- Anonyymi
A klinikalle tai johonki katkolle jos putki alkaa venyyn nooh ei holisti järkipuhetta kuuntele.
- Anonyymi
yÖLLÄ KUN HIKOILEE PETIVAATTEISIIN NIIN AAMULLA SITTEN PESUKONE PYÖRIIN NIINKÖ.
- Anonyymi
Omat rutiinini. Aamuyön pikkutunteina hiekkalaatikolle ja samalla reisulla rauhoittava olut ja jatkamaan unta.
Herääminen 8:n tienoissa ja olut.
Aamukahvi 9:ltä ja ensimmäinen terävä paukku. Ehkä toinenkin.
Jotain pientä purtavaa.
Lyhyt aamulenkki ja sitten tv viihdettä oluen kera.
Hieman ulkoharhailua ja asunnolla lasillinen viiniä tai tilkka votkaa.
Tv viihdettä. Seurustelua.
Kevyt kenttälounas jota valmistaessa tilkka votkaa ja viiniä.
Ruokaillessa viiniä.
Iltapäivälepo. Lueskelua.
Tv viihdettä. Seurustelua,
Pari paukkua ja kaupungille.
Kotiin. Viiniä. Huikopalaa. Votkaa.
Tv viihdettä ja seurustelua.
Tukevat yömyssyt ja koisimaan.
Aika kuluu rattoisasti.
Viikoittain on muutaman kerran käytävä ostoksilla. Ruokaa ja juomia.- Anonyymi
Kenen kanssa sinä seurustelet? Puhutko seinille?
- Anonyymi
Jos alkoholia kuluu runsaasti niin ihminen hyvin äkkiä ajautuu harhaan että kyllä tää tästä perskules asiat hoituu mutta kuka todellisuudessa holistin kaveri nooh toinen päihdeongelmainen. Huonot on asiat jos heti aamusta täytyy hörppiä mielummin aina illalla ja illalla niin välillä voi tulla ajatus ettei tänään enään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748