https://www.youtube.com/watch?v=QxgLevHQHmI
Tuomarien mielestä Loser Trumpin lakitiimi ei yksinkertaisesti ymmärrrä vaaliprosessista yhtikäs mitään. Ei sääntöjä voi muuttaa jälkeenpäin. Niillä säännöillä mennään, jotka viranomaiset ovat hyväksyneet ennen vaaleja. Turha kaivaa yksittäisiä lauseita vanhoista laeista.
Viranomaisilla on oikeus tehdä poikkeusoloissa sääntöihin ja lakeihin pieniä ja suuriakin poikkeuksia. Täysin laillista. Turha urputtaa mistään. Peli on jo pelattu. Äänestäjien tahto ratkaisee. Ei jonkun yksittäisen Loserin mielipide. Kyse on vaaleista.
Kaikki tuomarit hylkäävät kaikki Loser Trumpin nostamat syytteet vaalivilpistä.
30
91
Vastaukset
- Anonyymi
Loser Trump on normaalisti hoitanut lähes kaikki tuhannet oikeusjuttunsa erilaisissa välitystuomioistuimissa, joissa on aina tuttu tuomari.
- Anonyymi
Pennsylvanian tuloskin vedettii takas seuraavana päivänä siitä kun se oli julistanut Bidenin voittajaks. Sä et vaan tiedä mitä tapahtuu koska seuraat vaan YLE:ä ja Iltasanomia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pennsylvanian tuloskin vedettii takas seuraavana päivänä siitä kun se oli julistanut Bidenin voittajaks. Sä et vaan tiedä mitä tapahtuu koska seuraat vaan YLE:ä ja Iltasanomia
Ei vedetty. Tulos on sertifioitu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vedetty. Tulos on sertifioitu.
Ei ole,eikä moni muukaan.Nämä asiat tapahtuvat Yhdysvalloissa,eikä missään savon peräkylässä.
- Anonyymi
Juu, ei mene Trumpilla ja sen porukalla hyvin. Yksi pieni keissi voitettu ja 38 hävittyä tai poisvedettyä keissiä.
- Anonyymi
Closer to Trump!
- Anonyymi
Mitään oikeudenkäyntiä ei ole vielä edes käyty. Asiaa valmistellaan vasta
- Anonyymi
Trump jatkaa valehtelua vaalivilpistä, koska hänen on mahdotonta hyväksyä ajatusta hävinneensä, vieläpä henkilölle, jonka Trump itse on sanonut olevan itseään huonompi.
Kello käy, Donald, tammikuu 2021 lähestyy, Joe Biden nimitetään Yhdysvaltain 46. presidentiksi ja samalla hetkellä sinua odottaa nippu rikossyytteitä veropetoksista ym.
Yhdysvaltain on aika tervehtyä diktatuurifantasioissaan tempoilevan Donald Trumpin hallinnon neljän vuoden synkkyydestä takaisin demokratiaan ja luottamukseen.
Se ei tule olemaan helppoa, sillä niin paljon tuhoa Trump ja hänen peesaajansa saivat aikaan järjestelmällisellä valehtelulla ja vihapuheellaan, joka työnsi kansalaiset toisiaan vastaan. - Anonyymi
Eikö vihervasuridemarit olekaan varmoja voitostaan kun juhlimisen sijaan pukkaavat vain katkeria trumpin nimittelyaloituksia? 😂
- Anonyymi
Kaikki Loser Trumpin avustajien ja kannattajien lehtijutut, videot ja viestit keskustelupalstoilla yms ovat tekaistuja ja niitä toistetaan aivan kuin ne olisivat faktoja tai aitoja mielipiteitä. Lähes ammattimaista mielipidemuokkausta.
Älkää siis uskoko mihinkään juttuun, jossa jotenkin puolustetellaan Loser Trumppin tekoja. Näitä juttuja on tälläkin palstalla sadoittain. Muutama todella aktiivinen kopsaaja. Otsikosta voi aina päätellä mistä on kysymys.- Anonyymi
Kyse on Amerikassa sadoista miljardeista, joten on monille ammattimaista toimintaa. Ihan ytitystasollakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse on Amerikassa sadoista miljardeista, joten on monille ammattimaista toimintaa. Ihan ytitystasollakin.
Työllistää niin paljon porukkaa, ettei voi kieltääkään.
- Anonyymi
Osa tuomareista on jo oppinut hiukan taktikoimaan. He eivät heti ala nauramaan ja heitä syytenippua roskiin, vaan kertovat antavansa alustavan päätöksen muutaman päivän päästä.
- Anonyymi
Tuomareiden tehtävä ei ole taktikoida, se homma kuuluu asianajajille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuomareiden tehtävä ei ole taktikoida, se homma kuuluu asianajajille.
Höpö höpö. Tuomareiden tehtävä on hylätä aiheettomat syytteet ja estää pellejoukkoa tuomasta lisää jätepaperia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö. Tuomareiden tehtävä on hylätä aiheettomat syytteet ja estää pellejoukkoa tuomasta lisää jätepaperia.
Ei se ole tuomari-taktikointia.
- Anonyymi
Trump on täysi rikollinen. Hänen ystävänsä, monet heistä on vangittu heti Trumpin presidenttiyden alkaessa ja nyt varmaankin Trump vapauttaa kaikki rikolliset ystävänsä vankiloista ennen kuin hänen presidentin pesti loppuu. Niin myös hän antaa presidentin viran Pencelle ennen lähtöään, jotta Pence vapauttaa Trumpin kaikista niistä monista rikossyytteistä, jotka odottavat häntä pestin päätyttyä.
On siinä meillä suuren maan "ihailtu presidentti".- Anonyymi
Kukaan ei voi armahtaa ketään rikoksista, joista ei ole edes nostettu syytettä. Eikä tietysti Trumpin yrityksiä voi armahtaa.
Presidennti voi armahtaa vain liittovaltion rikoksista. Ei siis mistään osavaltion tuomioistuimissa annetuista rikoksista.
Verosakkoja yms ei kukaan pysty antamaan anteeksi. Eikä eri osavaltioissa tapahtuneita raiskauksia.
- Anonyymi
Trumpille nauravat jo aidanseipäätkin.
- Anonyymi
Keskustelu itsensä kanssa on terapeuttista:)
- Anonyymi
Kukaan Loser Trumpin valitsemakaan tuomari ei enää uskalla toimia epärehellisesti ja alkaa jotenkin suosimaan laittomasti Trumppia.
- Anonyymi
Aika monella Loser Trumpin valitsemalla virkamiehellä alkaa olla paskat housuissa. Tulevaisuus ei näytä hyvältä.
- Anonyymi
wikipedia.org/wiki/Hyödyllinen_idiootti
- Anonyymi
Loser Trumpin valitukset osavaltioiden korkeimpiin oikeuksiin tullaan hylkäämään yksimielisesti tai niitä ei edes käsitellä. Nauramista riittää.
- Anonyymi
Epäpätevät kokemattomat asianajajat eivät edes osaa laatia oikeanlaisia syytteitä tai valituksia. Eivät edes pysty enää muistamaan, mikä on totta ja mikä on keksittyä. Kukaan ei ole pitänyt kirjaa.
- Anonyymi
Vaaliviranomaiset hoitavat todelliset vaalivilppijut.
- Anonyymi
Sam homa kaikkien osavaltioiden korkeimmissa oikeuksissa. Päätös pystytään tekemään alle tunnissa jo pelkästän ensimmäisen puppusivun perusteella.
- Anonyymi
Jos mukana on Rudy Giuliani, kaikki he roskiin.
- Anonyymi
Onko Loser Trumpilla käytettävissään yhtään oikeaa asianajajaa? Nimi?
- Anonyymi
Ei varmati ole. Ei kukaan alennu moiseen häpeään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724486Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673615Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621911Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261818Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991485Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341031Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18970en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122922Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883