Toteutetaanko todella nuo kisat kuun vaihteessa?
Uskomatonta. Ei voi kilpaurheilu olla niin tärkeää, että pitää ottaa suuri riski koronan leviämisestä.
Sulaa hulluutta.
Nyt kannatta jättää kisat väliin. Ehtii kisailla kun ajat on paremmat.
Venäjältä kuljetaan muutenkin huvin vuoksi ees taas. Venäjällä on paljon koronaa ja kohta meilläkin.
Kisat korona aikana?
6
123
Vastaukset
- Anonyymi
Kisat toteutetaan ilman yleisöä. Yli 50 hengen yleisötilaisuudet kielletään huomenna Miun soten alueella.
T. Mie ite - Anonyymi
Sie se hyvän uutisen kerroit!
Nyt on järki palannut Kontiolahteen💕- Anonyymi
Mutta ei joensuuhun. Koko koronakööri joensuun hotelleissa, kaupoissa, ravintoloissa...
- Anonyymi
Ikävät seuraukset taitaa tulla.
Sairaanhoito on tiukilla aivan turhan takia.
Eikö voi millään pistää kotimatkalle nuo. Älytöntä.
Toivottavasti viimeisen kerran tarvitsee näin ällöttäviä uutisia lukea.- Anonyymi
Tämä asia ei tule jäämään tähän. Kupparikunta Kontiolahti ei paljon muiden neuvoja kaipaa kun järjestelee naapurikuntaan ongelmia. Ehkä jatkossa Kontiolahden päättäjät löytää tämän edestään. Kuntalaisethan on syyttömiä tähän hulluuteen ja siihen ei voi äänestämällä vaikuttaa kun hallintomuoto Kontiolahdella on diktatuuri. Mutta on ne boikotin ennenkin purreet diktaattoreihin niin eiköhän ne pure jatkossakin.
- Anonyymi
Mistä sinä puhut????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648