Onko täällä ketään, joka olis ollut mäkikylän kansakoulussa -60 luvulla ?
Itse olen syntynyt -52 ja kävin siellä koulussa ja jatkoin kirkonkylässäkin vähän aikaa opiskelua.
Sitten muutin tampereelle ja heti intin jälkeen helsinkiin.
Saa laittaa terveisiä jos muistaa ja tunnistaa minut.
Terveisin
Juhani Lantinen
Mäkikylän kansakoulussa olleita ?
10
898
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nyt niin kiinosta mutta jos olet komeata jotain pelto sukua niin sitten pääset
velkaa saaviin porukoihin mukaan. - Anonyymi
Ei ei me emme halua??? eikö ny muut voisi ottaa näitä ja hyvittää ja sitten me olisimme taas kunnollisia?? Ja ne ruopiot taas maksais meidän kunnian.
- Anonyymi
Erittäin paljon ihmettelen näitä kahta edellistä kommentoijaa. Jos aloittajalla aivan aitoa asiaa, miksi pitää lähteä vääntämään tuollaista sairasta tekstiä! Ei todella anna teistä kummastakaan fiksua kuvaa. Aloittajalla ei kenties nykyisin mitään yhteyksiä Kihniöön, mutta haluaa lapsuuden/nuoruuden kunnastaan löytää entisiä kavereitaan! Antakaa hänen se tehdä. Toivon hänen saavan asiallisia vastauksia!
- Anonyymi
Kiitos kommentistasi.
Taisin tehdä virheen, kun kyselin syntymäalueeni kuulumisia.
Sorry.
t.
Juhani - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos kommentistasi.
Taisin tehdä virheen, kun kyselin syntymäalueeni kuulumisia.
Sorry.
t.
JuhaniTaisitkin ilmeisesti huomata, ettei ole ollut todellakaan virhe lähteä aikanaan tästä sakista mahdollisimman kauas.. näissä kirjoituksissa näkyy tämän hetken kihniöläisyys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisitkin ilmeisesti huomata, ettei ole ollut todellakaan virhe lähteä aikanaan tästä sakista mahdollisimman kauas.. näissä kirjoituksissa näkyy tämän hetken kihniöläisyys.
Nämä paikalliset ovat aika velikultia . Heillä on oma huutosakki joka haukkuu ja juonii
itse ovat vähän sivussa esikuvana mukamas hei.
- Anonyymi
Niin olivathan nämä joskus vittumaista pikku nilkkiä porukkaa vaikka kuinka
nyt olisivat siunaus-sakkia. Osaavat kyllä nyt olla ja hyödyntää joka tilanteen
edukseen ressukat.- Anonyymi
En ymmärrä edelisen kirjoittajan ajatuksen juoksua! Hävytöntä, sekopäistä!
- Anonyymi
Kyllä jeesus ymmärtää ja kaataa jeesustelijoiden päydän. Ihminen ei näe itseensä
Saman näköiset ja samalle haisevat pelkäävät että muut tuhoo heidän hajun
. - Anonyymi
Tässä olis kihniöläiset vähän vinkkiä voishan joku kurkata lokitiedot joka osaa ja pääsee sitten sitä taas tietäisi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1059533
- 494681
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421951- 241650
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131401Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401319Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54927Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30913Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31912