Kokoomuksen entiset kansanedustajat käräjillä – toista syytetään törkeästä lahjuksen ottamisesta, toista sen antamisesta, peräti 20000 euroa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000387538.html
Keskustassa ei ole tuollaisia vilunkeja
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos keskustelua syntyy, vastaa n mielelläni epäselviinkin kysymyksiin.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005881995.html - Anonyymi
Nuorisojärjestökin on täysin rikkeetön.
- Anonyymi
Niin...sinä sen sanoit.
Ovat lukeneet viestin, mutta viestin sanoma ei ole tosiasiassa mennyt perille.
Viesteissä tulee poliittinen muuri, esim sosialistit ei arvostele mm Tarja Halosta, vaikka ajaisi viikoittain yksityissuihkarilla, ja sanoisi aina palattuaan " köyhiä pitää auttaa ". Edes sitä eivät käsitä että tallaisilla hurjilla summilla köyhiä juuri autetaankin joka savuvanana jäänyt ylsityissuihkareistaan.
Tämäkin oikein toimittu vasemmiston mukaan;
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005048017.html
Ihmisiä saa rääkätä Halosen mukaan ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin...sinä sen sanoit.
Ovat lukeneet viestin, mutta viestin sanoma ei ole tosiasiassa mennyt perille.
Viesteissä tulee poliittinen muuri, esim sosialistit ei arvostele mm Tarja Halosta, vaikka ajaisi viikoittain yksityissuihkarilla, ja sanoisi aina palattuaan " köyhiä pitää auttaa ". Edes sitä eivät käsitä että tallaisilla hurjilla summilla köyhiä juuri autetaankin joka savuvanana jäänyt ylsityissuihkareistaan.
Tämäkin oikein toimittu vasemmiston mukaan;
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005048017.html
Ihmisiä saa rääkätä Halosen mukaan !Tasa-arvo Tarjan mieli on ihmeellinen, diktaattoritkin kelpaa sosialistiseen näkemykseensä.
Kysyisinkin mm Kapi, Mielipidepankki ja aito-arska, mikä on mielipiteennen tähän. Toki tiedän ettette vastaa, jos vastaattekin haette sosialistiseen tyyliin syylliset muualta..
- Anonyymi
Kepu on vilunkipoliitikkojen alkukoti, josta muutkin ovat ottaneet mallia.
- Anonyymi
Ketkujen paratiisi, kapitalismi ei ole aina rehellistä puuhastelua, näin meillä rosvot määräilee!👮👮
- Anonyymi
Kolmanneksella persujen kansanedustajista on tuomio.
- Anonyymi
Isoihin talousrikoksiin eniten syyllistyneitä on kepussa ja sosdemeissa. Itse kepun nuorisosäätiöhän olikin oikea mafia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83834232Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2553123Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy732569Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har271703Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701615Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1821580Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j171240Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.501113- 641093
- 951013