Hallitus on täydellinen eikä hallitusta saa arvostella! Hyi teitä Persuja kun teette oppositiopolitiikkaa! Suomi ei ole demokraattinen oikeusvaltio vaan sosialistivaltio jossa hallitus on aina oikeassa, joten suut suppuun nyt!
Oppositio ei saa tehdä oppositiopolitiikkaa!
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän päätön räksytys joka asiassa ole mitään politiikkaa!
- Anonyymi
Ei se tarkoita että se on päätöntä kun sun äly ei vaan riitä.
- Anonyymi
Voisitko täsmentää että mikä on päätöntä? Tällaiset epämääräiset herjaavat kommentit on täysin lapsellisia ja osoittavat vain että sinä et itse ajattele etkä ymmärrä mitään. Ehkä politiikka itsessään ei vain ole sulle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisitko täsmentää että mikä on päätöntä? Tällaiset epämääräiset herjaavat kommentit on täysin lapsellisia ja osoittavat vain että sinä et itse ajattele etkä ymmärrä mitään. Ehkä politiikka itsessään ei vain ole sulle?
Täsmennä, pari esimerkkiä PS:n oppositiopolitiikasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täsmennä, pari esimerkkiä PS:n oppositiopolitiikasta.
Et siis edes tiedä mitä oppositiopolitiikka on?
- Anonyymi
Eipä tuon pitäis persuja haittaavan, kun kattelee taviota.
- Anonyymi
Kyylää vähän tarkemmin punikki
- Anonyymi
Tavio on mitä ilmeisimmin tehnyt erinomaista oppostitiopolitiikkaa koska hän ärsyttää sua niin paljon
- Anonyymi
Täydellisyyttä ei ole olemassakaan.
- Anonyymi
Tottahantoki muunmuassa Olkiluodossa, jopa Vihreiden mielestä
- Anonyymi
PersuKokKepu -hallituskin oli aina oikeassa. Varsinkin silloin, kun piti ovet sepposen selällään 35 000 maahan vyöryvälle matulle, jota nimitystä persut käyttävät esimerkiksi turvapaikanhakijoista.
- Anonyymi
kepu-Sipi oli huolimaton ja kajautteli kutsuhuudot haitoille Al Jazzeeraaan
- Anonyymi
Niin hyi oppositio!
Antaisivat naishallituksen pääministerille ja naisille työrauhan....kekkaloida vaate-koru-mainoksissa, niin ja BBC:kö on tehnyt oikein dokumenttiä meidän historiallisesta naishallituksesta....pahaksi onneksi kaikki on valkoihoisia ja korkeastikoulutettuja, minkä pääministeri toi itse julki...
Että kehtaakin oppositiossa vaatia paneutumista politiikkaan, valtion ja kansan asioita hoitamaan. Kun eivät ehdi edes kunnolla meikkaamaan saati katsoa mitä päälle laittavat...tarvitsisi vissiin lisää avustajia.
Kansalaiset voivat itse hoitaa koronan, yritykset hoitaa talouden/tienata rahaa ja palkata työntekijät, joilta voi sitten verottaa..kaikki nämä miljardien jakamiset (se on niin hauskaa, jakaa rahaa "oikeasti meidän Suomi on rikas, kokoaan suurempi"-mentaliteetillä.
Nauttikaa meillä on jo kohta vuoden ollut legenda-pääministeri ja historiallinen, maailmalla kadehdittava naishallitus! Että me ollaan niin ylpeitä.
Saisko vielä lisää Image ja Vogue kuvia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482318Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1461887Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581865Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1091471- 311445
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551171- 691086
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831085Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103881Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54877