Olen jonkin verran lukenut q-anon ihmisten juttuja. Kuulemma USA:ssa käydään salaisia oikeudenkäyntejä ja tuhansia ihmisiä on jo teloitettu tai laitettu vankilaan. Jonkinlainen sotilasvallankaappaus on myös suunnitteilla/menossa. Tämä kuulemma johtaa vapauteen ja suureen heräämiseen.
Tyhmä kysymys, mutta onko tosiaan salaiset oikeudenkäynnit ja teloitukset tie vapauteen? Siltäkö pohjalta rakennetaan parempi yhteiskunta? Tuleeko sama Suomeenkin, että täällä teloitetaan ihmisiä salassa ja tehdään sotilasvallankaappaus, ja se on joidenkin ihmisten mielestä hyvä asia?
Ja miten ne tunnelilapset voivat? Onko heidät jo pelastettu?
Salaiset oikeudenkäynnit, hyvä vai huono asia?
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kuule, lue niitä juttuja lisää. Pane huopahattu päähän ja mene moottoritielle tallustelemaan, ihan noin lämpimiksesi.
- Anonyymi
Eli tulkitsen väittämäsi: tapahtuu myös Suomessa.
- Anonyymi
Kuulemma???? Älä usko yhtäkään juttua joita tällä tai vastaavilla palstoilla kirjoitellaan, täyttä huuhaata.
- Anonyymi
Mistä tiedät? Mistä moinen varmuus?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä tiedät? Mistä moinen varmuus?
Jos juttu kuulostaa liian uskomattomalta ollakseen totta, se luultavasti ei ole totta.......
- Anonyymi
Onko QAnonkin niiden kahleilla ja giljotiinilla varustettujen junanvaunujen reaalisuuden kannalla?
- Anonyymi
Yleensä: sotilasvallankaappaus ja joukkoteloitukset - huono asia
Kuuihmiset: hieno juttu, koska Trump, heidän Vapahtajansa tekee sen
Trump häviää vaalit, huono juttu kai periaatteessa. Oikeasti se onkin 5d-shakkia, tunnelisodat etenee ja Trump tulee taas kohta takaisin Voittajana. - Anonyymi
Hallinnon kannalta salaiset keinot terroristien toiminnan vesittämiseksi on perusteltavissa. Minkä vuoksi tyytyä vain terroristien toiminnan vesittämiseen? Kapasiteetin hukkakäyttöä.
- Anonyymi
Nämä oikeudenkäynnit joista Q puhuu ovat niin salaisia ettei edes niissä mukana olevat ole tietoisia että niitä tapahtuu.
Enkä tarkoita siis pelkästään syytettyjä, vaan myös tuomarit ja syyttäjät tai puolustajat eivät ole tietoisia että tuollaisia salaisuuksia tapahtuu.
Kyseessä on siis ulkopuolisen tarkkailijan kannalta täysin olematon tapahtuma. - Anonyymi
Q-anonjutut eivät ole totta. Ne ovat valheita, joita levitellään esmerkiksi Venäjältä käsin. Mikä niiden tarkoitus sitten on?
Niiden tarkoitus on saada nämä niihin valheisiin uskovat ihmiset suuttumaan ja tarttumaan aseisiin ja yrittämään sitä vallankaappausta. Tarkoitus on saada USA kaaokseen. Älä usko niitä juttuja, kun ne ei ole totta. - Anonyymi
Miksi natsisaksan romahdettua natsit hirtettiin? Miksi juutalaiset vieläkin metsästää natseja?
- Anonyymi
Rikoksista ihmisyyttä vastaan. He tappoivat enemmän ihmisiä kun Suomessa on asukkaita. Juutalaiset haluavat loputkin oikeuden eteen, tosin en ole varma onko hirtto enää voimassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372001
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1291639Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11506Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881423- 321391
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321214Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501100- 241099
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 51894