Salaiset oikeudenkäynnit, hyvä vai huono asia?

Anonyymi

Olen jonkin verran lukenut q-anon ihmisten juttuja. Kuulemma USA:ssa käydään salaisia oikeudenkäyntejä ja tuhansia ihmisiä on jo teloitettu tai laitettu vankilaan. Jonkinlainen sotilasvallankaappaus on myös suunnitteilla/menossa. Tämä kuulemma johtaa vapauteen ja suureen heräämiseen.

Tyhmä kysymys, mutta onko tosiaan salaiset oikeudenkäynnit ja teloitukset tie vapauteen? Siltäkö pohjalta rakennetaan parempi yhteiskunta? Tuleeko sama Suomeenkin, että täällä teloitetaan ihmisiä salassa ja tehdään sotilasvallankaappaus, ja se on joidenkin ihmisten mielestä hyvä asia?

Ja miten ne tunnelilapset voivat? Onko heidät jo pelastettu?

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuule, lue niitä juttuja lisää. Pane huopahattu päähän ja mene moottoritielle tallustelemaan, ihan noin lämpimiksesi.

      • Anonyymi

        Eli tulkitsen väittämäsi: tapahtuu myös Suomessa.


    • Anonyymi

      Kuulemma???? Älä usko yhtäkään juttua joita tällä tai vastaavilla palstoilla kirjoitellaan, täyttä huuhaata.

      • Anonyymi

        Mistä tiedät? Mistä moinen varmuus?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä tiedät? Mistä moinen varmuus?

        Jos juttu kuulostaa liian uskomattomalta ollakseen totta, se luultavasti ei ole totta.......


    • Anonyymi

      Onko QAnonkin niiden kahleilla ja giljotiinilla varustettujen junanvaunujen reaalisuuden kannalla?

    • Anonyymi

      Yleensä: sotilasvallankaappaus ja joukkoteloitukset - huono asia
      Kuuihmiset: hieno juttu, koska Trump, heidän Vapahtajansa tekee sen

      Trump häviää vaalit, huono juttu kai periaatteessa. Oikeasti se onkin 5d-shakkia, tunnelisodat etenee ja Trump tulee taas kohta takaisin Voittajana.

    • Anonyymi

      Hallinnon kannalta salaiset keinot terroristien toiminnan vesittämiseksi on perusteltavissa. Minkä vuoksi tyytyä vain terroristien toiminnan vesittämiseen? Kapasiteetin hukkakäyttöä.

    • Anonyymi

      Nämä oikeudenkäynnit joista Q puhuu ovat niin salaisia ettei edes niissä mukana olevat ole tietoisia että niitä tapahtuu.

      Enkä tarkoita siis pelkästään syytettyjä, vaan myös tuomarit ja syyttäjät tai puolustajat eivät ole tietoisia että tuollaisia salaisuuksia tapahtuu.

      Kyseessä on siis ulkopuolisen tarkkailijan kannalta täysin olematon tapahtuma.

    • Anonyymi

      Q-anonjutut eivät ole totta. Ne ovat valheita, joita levitellään esmerkiksi Venäjältä käsin. Mikä niiden tarkoitus sitten on?

      Niiden tarkoitus on saada nämä niihin valheisiin uskovat ihmiset suuttumaan ja tarttumaan aseisiin ja yrittämään sitä vallankaappausta. Tarkoitus on saada USA kaaokseen. Älä usko niitä juttuja, kun ne ei ole totta.

    • Anonyymi

      Miksi natsisaksan romahdettua natsit hirtettiin? Miksi juutalaiset vieläkin metsästää natseja?

      • Anonyymi

        Rikoksista ihmisyyttä vastaan. He tappoivat enemmän ihmisiä kun Suomessa on asukkaita. Juutalaiset haluavat loputkin oikeuden eteen, tosin en ole varma onko hirtto enää voimassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      137
      2001
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      129
      1639
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1506
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      88
      1423
    5. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      32
      1391
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      132
      1214
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      50
      1100
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      24
      1099
    9. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1021
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      51
      894
    Aihe