”Suhteellisiin mielikuvallisiin heikkouksiin kuuluvat tällä hetkellä ainakin ylimielisyys, etujen vastainen toiminta sekä johtajien taitamattomuus. Osa ajattelee luottamuksensa sitä kohtaan vähentyneen.”
Tutkimuksen mukaan persuihin ei enää luoteta
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pääministeripuolue SDP on kokonaisimagoltaan Suomen ylivoimaisesti paras puolue, ilmenee Kantar TNS:n marraskuun 2020 puoluebarometristä.
Kokoomuksen kokonaisimago on toiseksi ja perusuomalaisten kolmanneksi paras. Vasemmistoliitto on neljäs, vihreät viides ja keskusta kuudes.- Anonyymi
Puoluebarometria luetaan hyvin tarkkaan eri puolueissa, koska sen katsotaan kertovan hyvin, mihin suuntaan puolueiden kannatus on menossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puoluebarometria luetaan hyvin tarkkaan eri puolueissa, koska sen katsotaan kertovan hyvin, mihin suuntaan puolueiden kannatus on menossa.
Ja persuille on tarjota vain laskusuunta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja persuille on tarjota vain laskusuunta
Ei vaan noususuunta. Mitä enemmän vihervassut sortaa omaa kansaa ja suosii islamia sitä kovempi on persujen kannatus.
- Anonyymi
Ihanko itse olet tutkimuksen tehnyt? Varmaan meni paljon työtunteja.
- Anonyymi
Miten on kettuseni, ovatko pihlajanmarjat happamia?
- Anonyymi
Kantar TNS:n marraskuun 2020 puoluebarometri
- Anonyymi
Katsokaapa tutkimus, kaikkien puolueiden erot imagoissa ovat hyvin pienet. Lehdistö vaan haluaa taas nostaa Marinin esiin.
- Anonyymi
Tee tutkimus joskus jossain muualla kuin vihervasemmiston toimistolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Totta persu tulistuu kritiikistä
- Anonyymi
Mihin persujen ylimielisyys perustuu? En keksi muuta, kuin tyhmyyteen ja huonoon itsetuntoon.
- Anonyymi
Persut ovat koulukiusattuja ylimielisiä äärioikeistonatseja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut ovat koulukiusattuja ylimielisiä äärioikeistonatseja
Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestä.
- Anonyymi
Alotuksen teksti sopii vihervasemmistoon kuin nyrkki punikin per**iseen.
- Anonyymi
Ei voi muuta sanoa Jussi Halla-ahosta kuin että hän on nykyään munaton mies!
Miettikää nykyistä Marine Le Penin ja muiden Eurooppa-putinistien kanssa veljeilevää Jussi Halla-ahoa siihen rohkeaan ja suoraselkäiseen Nato-Halla-ahoon vielä ennen puolueensa puheenjohtajuutta. Nykyiselle Halla-aholle omat periaatteet ovat halpoja kunhan asia vain potentiaalisesti hyödyttää Perussuomalaisia ja hänen omaa profiiliaan puolueen puheenjohtajana.
(Tai ehkä tuo Nato-kantakin oli vaan sivari-Jussin puolustus itselleen siitä, miksi ei aikoinaan hoitanut asevelvollisuuttaan? Miten muuten moinen järkyttävä takinkääntö olisi selitettävissä? Ammattiarmeijan olosuhteissa kun ei välttämättä olisi yleistä asevelvollisuutta.)
Oheisella videolla Eurooppalaisten ”nationalistipuolueiden” eilinen tiedotustilaisuus. Minun mielestäni siitä on isänmaallisuus hyvin hyvin kaukana jos vainolaisen, Venäjän, kanssa aletaan veljeillä. Näytti siellä videolla olevan myös Laura Huhtasaari ja Olli Kotro tarkkaavaisina katsomossa – - Anonyymi
Ai hitto mitä valehtelua aloituksessa.
- Anonyymi
Voisitko kuvitella persua ministeriksi, minä en, vai miltä kuulostaa ulkoministeri Teuvo Hakkarainen??
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724468Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673601Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591897Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261799Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991477Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341027Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18957en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122911Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883