Viktor Orban sai nuoruudessaan Soros-säätiön stipendin, jonka turvin pystyi opiskelemaan Englannissa. Wikipedia kertoo: "Vuonna 1989 Orbán sai Soros-säätiön stipendin ja vietti vuoden Oxfordin yliopistossa opiskellen Pembroke Collegessa. "
Ja miten Orban kiittää Sorosia tästä opiskelumahdollisuudesta? Kampanjoimalla Sorosia vastaan minkä kerkeää! Kaiken lisäksi George Sorosin perustama unkarilainen Central European University häädettiin Unkarista. Pöyristyttävää!
Unkarin demokratisointia tukevan Sorosin vainoaminen on käsittämätöntä. Haluaako Orban olla joku uusi Janos Kadar?
https://yle.fi/uutiset/3-10537224
Olen erittäin vihainen Orbanille
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Orbán on isänmaallinen! Sitä pitää arvostaa. Toki hänessä on diktaattorimaisiakin piirteitä, mutta kukaan ei ole täydellinen.
- Anonyymi
Olen erittäin kiitollinen Orbanille jos hän säästää Suomelta 12 miljardia.
- Anonyymi
Niin minäkin. Mutta en usko että säästää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719