Retropornon katselijoita ja käyttäjiä onko vielä?

Mahtaakohan retropornon katselijoita ja käyttäjiä olla vielä paljon Suomi24 käyttäjissä? Itse olen ihan viime aikoina katsellut jonkin verran Teresa Orlowskin ja Rauchin sisarusten filmejä. Siis vain katsellut mutta jalkovälin kipristelystä päätellen on niissä tehoa vielä tallella. Digiajan kuvan parempi laatu pitää nuo vanhat filmit kuitenkin vain satunnaiskatseluajanvietteenä, ei niistä oikein enää käyttöön ole. Paitsi fanit tietysti antavat siemenensä idoleilleen uskollisesti. Itselläni taitaa olla jo 10 vuotta siitä kun viimeksi Teresan kanssa irroittelin lastit. Eilen katselin yhtä Teresan filmiä, siinä kohokohta noin 22 minuutin kohdalla kun Teresa ottaa kyrpää kakkoseen vaivatta. Teresalla on muuten tuohon aikaan ollut äärettömän kauniit pillu ja peppureikä. Ja koko kroppa ja kasvot, oikein built for speed nainen. Ei kylläkään ehkä enää. Eihän kauniit genitaalit ole tietysti välttämättömät silloin kun vaan pitää saada mälli lentämään. Candy Samplesillakin oli sellainen värkki mikä näyttikin ihan römpsältä mutta kun hän sitä aikansa sormetteli videolla niin sillälailla siinä minulle sitten kävi että pallit kiipesivät ylöspäin ja spermat reisille. Ja Candy taisi filmin valmistumisaikaan olla sentään jo lähempänä kuuttakymppiä mutta eihän sillä ole mitään merkitystä silloin kun veri on pakkautunut kyrpään ja runkkukiima on päällä. Tässä muuten linkki siihen Teresan Foxy Lady filmiin. Filmin loppupuolella Teresa hoitelee neljä miestä, kaikki aukot ja kädet käytössä.
https://biguz.net/watch.php?id=1211306&name=teresa-orlowski-in-foxy-lady

14

3306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Silloin tällöin tulee katseltua 90-luvun ranskalaisia porkkuelokuvia. Sellaisia lähinnä, joissa näyttelijöinä mm. Anita Blond, Anita Dark, Deborah Wells ja Christophe Clark. Eivät ole niin teennäisiä ja ylinäyteltyjä kuten nykyamerikkalaiset eikä naisilla ollut silareita.

      • Anonyymi

        90-luvulla tuli runkattua monesti Laure Sainclairelle ja Olivia del Riolle. Niille runkkaan edelleen.


      • Anonyymi

        Entä mutserbakher? saksalainen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Entä mutserbakher? saksalainen?

        Mutzenbacher


    • Anonyymi

      Kyllähän 70-90-luvuilla tehtiin upeaa pornoa; naiset naisellisia tuuheine karvakolmioineen ja kiihottavia kohtauksia, joissa naiset silmät sidottuina..

    • Anonyymi

      Olihan Teresa ja on wieläkin aivan omaa luokkaansa ...silloin 80-luvulla voi jumalauta kyllä oli muna kipee -88 kun olin 17 vuotias ja ..ei ollu muuta ku Teresa mimmit oli ritsa pillui ja .. no.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vintage ja retro ovat paljon todenmukaisempia, kuin nykyleffat. Nykyisin ne on niin saatanan tylsiä. Kuristetaan kurkusta ja nainen huutaa kuin pistetty sika. Epätodellista ja hirmuisen ylinäyteltyä. Retroissa ainoa huono juttu on, että nainen ei usein katso kameraan. Ovat niin amatöörejä ja tekevät asiat todellisesti. Sen vuoksi ei tule mieleen katsoa kameraa. Toinen huono asia on dupattu ääni. Usein ne tanskalaiset on dupattu saksaksi. Sääli ja harmi.
      Juu, katson usein CCC tuotantoa.

    • Anonyymi

      Retroporno on ihan parasta. Niissä 80-90-luvun filmeissä jotain tosi kiimaista. Etenkin tuon ajan teiniporno on ihan sikamakeeta.

    • Anonyymi

      Sarah Young oli myös hyvä ottamaan joka reikään

    • Anonyymi

      Retroporno on liikuttavaa.
      Se discomusan pauke.
      Se varovainen touhu.
      10 minuutin videossa 8 min katseita, minuutti jyystöä ja minuutti tekstejä.

      Homopornossa niin pimeää ettei juuri mitään näy.

    • Anonyymi

      Saksalaisia ja ranskalaisia retro pornoleffoja tulee katseltua edelleenkin. Sophie musardin isot tissit ja tuuhea alapää. Sekä Marie noelly. nuorena ensimmäiset kiima orgasmit lähti nopeaan. oli kulli jo valmiiksi kivi kovana ennenkuin filmi lähti edes pyörimään. ja kulli vaan sykähteli. olispa sillon ollu joku vanhempi setä jonka luona olis päässyt aika ajoin vatkaamaan rauhassa filmejä katsellen.

    Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5091
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1751
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1463
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1147
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      302
      969
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      820
    Aihe