Firmat vapaaksi kirkollisverosta!

Firmat vapaaksi kirkollisverosta! Se on aivan turha vero.
Niin älkää nyt joku rynnätkö tarkentamaan "se on yhteisö ym. vero". Kirkolle se raha kuitenkin menee.
Firmani ei usko mihinkään.
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paranna tapasi ja elä ihmisiksi.

Äänestä

Yrittäjä voi itse yritystä perustaessaan päättää haluaako hän maksaa yhtisöveroa vai ei.

Turkkilaiset kebabit eivät yleensä maksa.

Taitaa vapaa-ajattelijat saada suhteessa suurempaa avustusta/jäsen valtiolta kuin yhteisöveron tuotto on tällä hetkellä kirkolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olen mieltä kirjoitti:

Firmat vapaaksi kirkollisverosta! Se on aivan turha vero.
Niin älkää nyt joku rynnätkö tarkentamaan "se on yhteisö ym. vero". Kirkolle se raha kuitenkin menee.
Firmani ei usko mihinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu