Orpo arvostelee kovin sanoin Halla-ahon EU-linjan: ”Siinä hyväksytään sellainen tie, jonka päässä on totalitarismi”
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/958e75db-7570-4006-98be-02ceaac60f55
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/958e75db-7570-4006-98be-02ceaac60f55
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten minusta taas näyttää että hermostunut ja nurkkaan ajettu Orpo pyörii ympäriinsä tekemässä itsestään tolloa.
Kyllä minusta ennemminkin näyttää siltä että nykyisen "EU tien" päässä häämöttää totalitarismi. Kasvoton EU globalistieliitti hallitsee ja kansat kärsivät
Luulenpa että Halla-aho on oikeassa, eu vedättää maita tällä oikeusperiaatteet jutulla.
Sanoisin, että Suomessakin on ongelmia tässä suhteessa. Ei tarvitse kuin katsoa valtakunnansyyttäjä Toiviaisen ajojahtia Räsäsen Päiviä kohtaan. Ja sitte Al taee on jätetty paljon raaemmista sanomisista muslimina rauhaan.
Ja samoin oikeuslaitoksen kohtelua suomalaisia kohtaan.
Emme ole tasalla arvoisessa asemassa vaan näitä elintasosiirtolaisten tekemisiä piilotetaan.
Se on ihan sama mitä se pikkupetteri korkokenkineen mumisee.
Tuosta väittelystä pisteet menevät 5-0 Halla-aholle. Orpo oli altavastaaja kuten aina.
Orpo,-pojan mäki on laskettu ja kokoomuksen rattikelkka on säpäleinä.
Persut tyrkkäsivät kokkareitten kelkan luisuun.
Kokkarit hajoo!!
Orpopojan lähtölaskenta on alkanut.
Kokoomuksen tulisi tehdä Wille Rydmanista puheenjohtaja ja potkia se Orpo pelle pihalle sieltä.
Kokoomusta ei pelasta enää edes koko puoluejohdon vaihto. Ruiskukka on kuihtunut ja kaikki on jo myyty suomesta.
Katkera Petteri setä. Mitäpä muuta voi hän sanoa kun alkaa haukkua PS, n johtajaa mikä on ihan turhaan, Orpon ja kokoomuksen kannatus laskee entisestään.