Emme ole kateellisia uskovaisille.

Anonyymi

Näytteleminen vaatii lahjoja ja eliitti on palkkansa korkean tason ansainnut.

Sitäpaitsi Trumpin viimeisin hoax, kupru oli erinomainen välistä veto, palvojien lompakoista ja kukkaroista Donaldin omistamalle tilille.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä minä ainakin olen. Olisihan se varsin helppoa antaa esim. moraalivastuut ylemmälle taholle. Ja vitsauksetkin olisivat vain jumalten rangaistuksia.

      • Anonyymi

        Sen lisäksi biseksuaalisuudesta heteroseksuaalisuuteen vääntyminen sujuu mallikkaasti epävarmoina henkisen kasvun aikoina.


    • Anonyymi

      Paljonko sillä Trumpetilla on omaisuutta ja rahaa.

      • Anonyymi

        vähemmän kuin velkaa


    • Anonyymi

      Sääliähän nuo uskisreppanat herättää. Vaikea sellaista on kadehtia.

      • Anonyymi

        Inhoa.
        Heidän moralisoimisvimmansa on fasismia.


    • Anonyymi

      Eipä saa paljon suosiota näkemykseni, että uhriutumisenne on harhaa ja toiveajattelua kaikenkaikkiaan!

    • Anonyymi

      Uskokaa pois.
      Toinen (vasta) aloitus on harhaisen mielikuvituksen luomaa!

    • Anonyymi

      Totuus on vaikea ala. Sananlaskujen mukaan se ei käy kaupaksi. Totuuden puhuja takoo päätään seinään. Tarvitaan Egoa eli tahdonvoimaa. Ilman monia Avuja jopa Usko, joka voi kaiken jää hedelmättömäksi. Tarkoitan totuuden voimaa yliarvioidaan. Sillä ei ole voimaa ilman monia avuja jne.

      Totta puhuen on kadehtittava niitä joille sekä saatana että Jumala on suosiollinen ja joille ei mikään ole mahdotonta. Totuus on ...

      • Suuri ihme on, kun kaiken maailman saarnaajat saavat kannattajia, vaikka puheissa ei ole totta mikään.


      • Anonyymi
        torre13 kirjoitti:

        Suuri ihme on, kun kaiken maailman saarnaajat saavat kannattajia, vaikka puheissa ei ole totta mikään.

        Esim. T-MAX ja Vitaepro pillereille on höynäytettävien markkinatkin olemassa.


    • Anonyymi

      Välillä olen kateellinen lettasräyhispisteuskovaiselle miten onnistuu joka kerta säännöllisesti kaikkiin aloittamiinsa ketjuihin kirjoittamaan jopa otsikon väärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      2024
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      102
      1835
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1629
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1484
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1172
    6. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1093
    7. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      76
      1077
    8. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      1073
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1056
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe