Köyhät kyykkyyn.

Köyhät kyykkyyn köyhät köyhät kyykkyyn köyhät kyykkyyn.
Tip tap tip tap tipe tipe tip tap tip tip tap....
13368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä nyt taas kyykytetään köyhää.

Äänestä

Sitähän Ohisalo, Marin ja muut vihervasemmistolaiset tekevät politiikallaan. Luulen että heidänkin kannattajansa rupeavat miettimään, kun sosiaaliturva lakkaa toimimasta.
Naapurissani on kivoja vihreitä kannattavia tyttölapsia, joiden mielestä työnteko on turhaa, kun tukiaisilla pärjää. Hoitelevat kissojaan luonnonmukaisesti.

Äänestä

Sipilän hallitus SSS/SOS hallitus oli kaikista pahin köyhän kyykyttäjä.

1Äänestä

Etu- vai takakyykkyä?
Pohjaan, syvään, puolikyykkyyn vai ponnistuskulmille? On vissiterot!
Miten pitkiä sarjoja vai tehdäänkö pyramidina?
Paljonko tangossa rautaa suhteessa omaan painoon?

Äänestä

Köyhä! Juuri sinä köyhä siellä! Kyykkyyn! Ylös! Kyykkyyn! Ylös! Kyykkyyn! Ylös! Taakse poistu!

Äänestä

Pieraisen aina hississä kokoomuslaisen nähdessäni. On siinä nyrpeitä naamoja ollut kiva kattella. Yksikään ei uskalla suutaan avata kun saisi selkäänsä heti!

Äänestä
  • En usko että olet edes koskaan samaan hissiin päätynyt varakkaan kokoomuslaisen kanssa. Eivät kulje köyhien alueilla saati köyhien kanssa hisseissä. Köyhän tunnistaa kilometrin päästä jo pelkän hajun perusteella.

    Äänestä

Sipilän sss/sos hallituksen joululaulu tämä oli.

Äänestä

kyllä sdp-vihreä-kepu-rkp on antanut köyhille raippaa.

- ei esim. tullut lex lindströmmiä, ei armahdettu vanhoja työttömiä eläkkeelle!
Mutta armahdettiin verovaroin isis terroristit !
Arvovalintoja nämä toimet on.

Äänestä
  • Et viitsisi muistuttaa asiasta... :((

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et viitsisi muistuttaa asiasta... :((

    -- pitää muistuttaa myös Turun torin teurastuksesta, Oulun lapsien joukko raiskauksesta, ja Kotkan mamu paloittelu murhasta !!! - Se arki on tällaista, - ja kukaan ei ota vastuuta.

    Äänestä

Kaikki vermeet suurta mellakkaa varten on jo kasassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Köyhät kyykkyyn köyhät köyhät kyykkyyn köyhät kyykkyyn.
Tip tap tip tap tipe tipe tip tap tip tip tap....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu