haukutaa koko ajan PerusSuomalaisia ? Katsokaa nyt oikeesti ympärillenne missä mennään ja kuinka maa makaa! Nyt on PS ykkösenä ja vaalien lähestyessä menee muitten ohi kirkkaasti !!! HYVÄ PS !
Miksi täällä
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siksi, koska suvakit ovat pahasti mielisairaita eivätkä ymmärrä todellista maailmaa ympärillään. Väärien sienien syönti ja muut päihteet sekoittavat todellisuuden.
Kaikkea vastustava vihapuolue, eipä siinä oikein muuta ole.
Koirakin haukkuu, jos pelkää.
Osa varmaan yliopistojen aivopesemiä ressukoita, eivät halua laskeutua vaikka putkiasentaja Penan tai sähköasentaja Samin kanssa samalle tasolle, "mää gu öön gato mäisteri", mahdollisesti työttömiä vaikka 20 vuotta opiskelua takana.
Me on kuule opiskeltu 20 vuotta humanismia, feminismiä ja kaikkea muuta vastaavaa, josta Penalla ei ole mitään käsitystä.
Suomi ei pärjäisi ilman meitä.
Lähdin humanismia ja ihmisen näköistä kultturia sekä kansaivälistä solidaarisuutta opiskelee 15 vee sitten, mutta en ole saanut apurahaa, ku noi porvarit ja kaameet persut sössii mun mahikset saada instalaatio proktiota eteenpäin. Ai, kuinka fakkia on shittiä.
Siitä puute, mistä puhe. Persuja kaivataan järjeksi vallassa olevalle hullulle politiikalle. Muut maat kuten Kreikka ja moni muu maa elvyttää veroja alentamalla ja muuten,
Suomi auttaa muita maita kuten Espanjaa ja Italiaa elvyttämisessä, mutta sillä ei ole sitten vara elvyttää oman maansa taloutta, Suomessa vain korotetaan veroja ja tehdään kovalla kädellä leikkauksia.