Nyt kun kaikki paras tietämys ilmastonmuutoksesta tuntuu löytyvät eri medioiden keskustelupalstoilta niin minulla olisi kysymys johon toivoisin oikeaa vastausta ja tietämystä sillä tiede ei ole pystynyt selittämään tätä... eli kun fakta on se ettei ilmastonmuutos johdu ihmisestä kuten kymmenet tuhannet puolueettomat tutkimukset todistavat. Jos ennen ihmisen ilmaantumista jääkausien ja kuivempien kausien välinen vaihtelu oli satojatuhansia vuosia niin miksi nyt muutos tapahtuu parissa sadassa vuodessa? Vai onko ne aina tapahtuneet niin nopeasti muttei sitä vain ollut kukaan todistamassa? Vai onko tämä vain keksittyä huu-haata. Onko jääkausia edes oikeasti ennen ollut olemassa? Jos on niin olemme uskomattoman onnekkaita että pääsemme todistamaan näin spektaakkelimaista luonnon näytelmää joten pidän itseäni onnekkaana että pääsen todistamaan massasukupuutot ja tulevat nälänhädät. Mielenkiintoisena pidän sitä kuinka hyvin Suomi pystyy ottamaan kaikki ilmastopakolaiset vastaan vuosisadan loppuun mennessä. Elämme tieteellisesti jännittäviä aikoja :) Tietysti tämä voi kaikki olla pelkkää harhaa jota MEDIA tahallaan ylläpitää ja salaliittoteoreetikot tykkää retostella saadakseen huomiota kohde ryhmältään... en tiedä... kertokaa minulle absoluuttinen totuus koska kyllä kansa tietää! Ja kun täällä on nyt näitä erikois asiantuntijoita faktoineen niin lobatkaa eduskuntaan tätä tietoa niin saadaan keskitettyä rahat talouden kasvuun eikä mihinkään fantasioihin "ilmastonmuutoksesta" ÄLKÄÄ PANTATKO FAKTOJA JA TIETOA ITSELLÄNNE!!
Ilmastonmuutos tietäjät
Anonyymi
1
122
Vastaukset
- Anonyymi
Kun on lämmintä, uutisoidaan ilmastonmuutoksesta, kun on kylmää, niin ilmastonmuutoksesta uutisointia ei ole. Tämän olen huomannut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960