Nytkö se korona saavutti Heinävedenkin?

Anonyymi

10

2915

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todella toivon että kuntamme maahanmuuttajat pysyivät omalla kylällä eivätkä olleet Ylitorniossa hiihtolomalla, ainakin Joensuun tuorein rypäs on sieltä peräisin ja Ylitornion keskusteluissa käy vahvasti ilmi mistä maasta perhetapahtuman osanottajat ovat olleet kotoisin.

    • Anonyymi

      Näyttää jo kuusi tapausta olevan. Jahka mökkiläiset saapuvat, saadaan vähän enemmänkin tautitapauksia.

      • Anonyymi

        Nyt jo 68 tapausta ja oireettomat päälle!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt jo 68 tapausta ja oireettomat päälle!

        🤣😂 äkkiä kellariin ja kaasunaamari päähän


    • Anonyymi

      Nyt on Karviossa liikkunut koronapositiivinen la 26.6, Nesteellä ja leirintäalueen kahviossa. Eli altistumisia on voinut tulla.

      • Anonyymi

        On muuten melko laajat kellonajat, (Nesteeltä vain päivämäärä ja leirintäalueelta klo 19 jälkeen), kun vertaa niihin Siun soten ilmoittamiin muihin altistumispaikkoihin, joissa kellonajat tarkemmin.


    • Anonyymi

      Hyvä hyvä.... maskit päälle kesälomalaiset tulloo... kesälomalaiset männöö....

    • Anonyymi

      Voi v o i teitä raukkoja. Miten nyt pärjäätte.

    • Anonyymi

      Muutenkin käytte vaan jätskit ostamassa ja ihmettelemässä...

    • Anonyymi

      On niin kyllä takapajula koko kylä että edes korona ei sinne eksy pasaset housussa kaikilla jostain koronasta.

    • Anonyymi

      Oli se kauheaa aikaa. Piti oikein kellonaikoja myöten ilmoitella mahdollisia altistumisia. Paljonkohan lie kuollut tautiin.

      • Anonyymi

        Mielestäni parhainta aikaa elämässä, sai olla ihan rauhassa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3191
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1443
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1187
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1007
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      817
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      813
    Aihe