Kylläpä on huonot valikoimat tuossa ulkomaista kasvimyrkky- ja antibioottimoskaa myyvässä kaupassa. 1860-luvun nälkävuosinakin oli kotimaisissa kaupoissa enemmän tarjontaa.
Ei saanut Lidlistä edes Kallen mätitahnaa
24
93
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko älykääny päällä?
Lidliltä osan tuotteista saa vain älykänny omistaja. Mummut pysykööt poissa.- Anonyymi
Hahah, vastaat trolli itsellesi. Eikös sinun pitänyt ostaa vain suomalaisia tuotteita, miksi ruotsalaisia ostat? Eikö sinulla ole muuta tekemistä kuin trollailla?
Oikeasti haluat saada ihmiset haukkumaan suomalaisia kauppaketjuja ja maajusseja. Onhan ne s ja k ylikalliita ja maataloustukiaiset pitäisi poistaa, mutta tee aloitukset suoraan sotkematta Lidliä trolleihisi.
- Anonyymi
HUH noita 1860-luvun routavuosia...kuulin joskus, että jäät lähtivät Kyrönjoesta Pohjanmaalla vasta juhannuksen tienoilla..........!
Eläimille syötettiin olkia rakennusten katoista...- Anonyymi
Tappoi Suomen markka silloin ensimmäistä kertaa. Viimeisen kerran markka tappoi 1990-luvulla. Onneksi päästiin siitä eroon.
- Anonyymi
Vai ei ollut Kalle käynyt mätiä ruikkimassa lidliin.
Ehkä sun täytyy nyt mennä jollekin gayklubille. - Anonyymi
Kohta pääsee pilkkimään matikoita (lota lota) ja voi tehdä sitten itse mätitahnaa. Mistähän saisi halvalla tyhjiä tuubeja?
- Anonyymi
On se kumma, kun Lidl myy kaikenlaista ulkomaista kasvimyrkky- ja antibioottimoskaa, mutta ei kotimaista Ruotsissa valmistettua Kallen mätitahnaa.
- Anonyymi
Hyvää muikunmätiäkään ei saa kohta mistään. Suomen järvet on kohta kaikki saastuettu turvesoiden takia.
- Anonyymi
Kun tekee ostosreissun Lidliin, niin käytännössä pitää käydä K- tai S-kaupassa saadakseen haluamansa.
- Anonyymi
Kylä näin on. Mielelläni ostaisin sieltä valikoima ei vain sovi minulla. On mentävä muualle.
- Anonyymi
Ostan Lidlistä kaiken ruokani. Hyvä valikoima.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostan Lidlistä kaiken ruokani. Hyvä valikoima.
Muuten hyvä muttei siellä ole mitään.
- Anonyymi
Miksi sitten alkuunkaan menet sinne Lidlin, mene suoraan sinne kalliiseen markettiisi niin ei tarvitse täällä valittaa, sehän on sinun päätettävissäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostan Lidlistä kaiken ruokani. Hyvä valikoima.
Samoin, joitakin erikoistuoteita joutuu hakemaan muualta, mutta päivittäiset tuotteet kyllä löytyy.
- Anonyymi
Kallen mätitahna on ihan hyvää, mutta ei sitä saa mistään kaupasta, maksaa siitä pitää.
- Anonyymi
Ei ole maksaa mätitahnassa, kuten ei ole mätiä maksalaatikossakaan.
- Anonyymi
Merikalasta saatu mäti on paljon parempaa kuin saastuneitten sisävesien moskakalan. Lohikin on merikala eikä lammikoiden kirjolohi.
- Anonyymi
Merikalan mäti on pelkkää muovia.
- Anonyymi
Siellä on vähän parempaa mätitahnaa kuin kallen...
- Anonyymi
Kalle kasvattaa cannabista, en osta Kallelta mätitahnaa
- Anonyymi
Kallen kaveritkin kasvattaa cannabista
- Anonyymi
Stogiksessa saa varmaan LIDL:stä sitä mätitahnaa.
- Anonyymi
Elohopeaa Kallen mätitahna on.
- Anonyymi
Kalle's ändtarmkorv smakar jättebra.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2432808- 1011164
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231131Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell21065Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581015Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531012- 64964
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717927- 63861
- 132858