Persut on niin monipuolinen, moniarvoinen ja monikulttuurinen puolue että Persuja voisi luonnehtia hedelmäsalaattipuolueeksi. On Karjalaista, Savolaista, Pohjalaista, Varsinaissuomalaista, Helsinkiläistä ja Lappalaista. On yrittäjiä, työläisiä ja työttömiä, miehiä ja naisia ja seksuaalivähemmistöjä, kristittyjä ja agnostikkoja.. Kyllä Persut on varsinainen hedelmäsalaatti.
Persut on hedelmäsalaattipuolue
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Persut on hedelmäkakkupoika-puolue, hahah
Niin on ihihhi. Persut on eniten hedelmäsalaatti
Eipä tämä persut olekaan enää heteropuolue
Eihän mikään puolue ole
Persut on nimenomaan seksuaalivähemmistöjen puolue
Kyllähän Persu Persun tuntee. ihihihihi
Persut on sekametelisoppa.
Näin on - Yhteisenä nimittäjänä on ISÄNMAANRAKKAUS!
Pikemminkin poikienvälinenrakkaus, hahah
Niin, Venäjänmaan.
Joo, me rakastetaa toisiamme ja itseemme ihihihi
Persut on venäjän paras puolus
Persut on venäjän ykköspuolue. Suurin ja paras
Tuolla ajatuksella kannatusprosenti pitäisi olla korkeempi. Tuo toimii opposiitiossa mutta hallituspuolueena täytyy aikamonelle pyllistää. Tuota kannatta miettiä kun äänestetään uutta hallitusta.
Tää on just hyvä. Eihän kaikki voi olla huipulla. Me tarvitaan orjiaki yheiskuntaan
Ja mikä ihmeellisintä, kaikkein heikoin aines noista aloittajan luettelemista eri ryhmistä on päätynyt persuihin.
Sun olis parasta alkaa maksamaan niitä velkoja. Sä et halua olla velkaa meille.
Mä voisinkin maksaa sulle niitä vanhoja velkoja jo vaikka heti huomenna, voisitko sä tulla johonkin sovittuun paikkaan, niin sä saisit kyllä sen mitä sulle kuuluu.
En mä uskalla ku vihervasemmistolainen rupusakki on niin vaarallisia rikollisia. Me pelätään teitä
Hedelmäkakkupersuilla puput pöksyissä, hahah
Olenkohan tyypillinen persujen äänestäjä? Olen heteronainen, 15- vuotiaana työelämän aloittanut. 63- vuotiaana työeläkkeelle. Viiden lapsen mummo. Koskaan en ole sossunluukulla käynyt.
Olet tyypillinen työtätekevä ja veronsa Suomeen maksava vasemmistolainen.
Niin kuin me kaikki tiedämme PS tulee ottamaan vallan Suomessa. PS politiikan mukaan täällä sitten elellään. Suomi tulee tämän johdosta vaurastumaan merkittävästi. Ilveilijät nähdään sitten uudestaan kun PS on vallassa. Haluammme muistaa teitä pienellä lahjalla.
Sarkasmi on vaativa huumorilaji.