Koronatilanne
Onko kuortaneen koronatilanne kuinka paha?
Urheiluopiston henkilökunnasta joku?
Manor kiinni koronan vuoksi?
9
470
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä mieltä rokotteesta,katsoitteko MOT ohjelman.
tuli ristiriitainen olo.
En kyllä tiedä otanko rokotteen.- Anonyymi
En katsonut ohjelmaa mutta olen miettinyt että en ota rokotetta.
- Anonyymi
Ei näy Kuortanetta vielä koronalistauksessa eli tapauksia keväästä lähtien alle 5. Tilanne siis hyvä. Katsotaan sitten joulun jälkeen, jos / kun joulupäivänä on ns:llä perinteiset kinkunsulattajaiset, jossa kokoontuvat myös entiset kuortanelaiset eri puolilta Suomea.
- Anonyymi
Kyllä Arska saa nyt viettää joulua rauhassa, ei ole tarve järjestää koronabileitä. Ei ihmiset uskalla liikkua, pelätään kotona.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Arska saa nyt viettää joulua rauhassa, ei ole tarve järjestää koronabileitä. Ei ihmiset uskalla liikkua, pelätään kotona.
Pukki tuloo
- Anonyymi
No se on kumma että lukiolaiset ja urheiluopistolla opiskelevat eivät käytä ruokakaupoissa maskeja ja parveillaan kauppaan ja kassoille isoilla porukoilla, välittämättä turvaväleistä. Järkeä sinne päähän.
- Anonyymi
Nyt Kuortane on sitten koronakartalla.
Kaunis kiitos Joululahjasta - Anonyymi
Kaupungeista väkeä saapunut koronavirus mukanaan kuortaneelle joulun viettoon, pitää sitten tulla tartuttamaan paikallisia, kaupoissa nuoret ei välitä turvaväleistä saatikka maskien käytöstä.
- Anonyymi
Onneksi nuoret edes elää ja liikkuu kuten kuuluukin, elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisa Torpan raskausuutisesta...
Maisa Torppa ilmoitti olevansa raskaana. Yksi asia ihmetyttää ja on ihmetyttänyt aikaisemminkin: Maisa Torpan Instagramissa tykkääjissä/kommentoijiss1577603Muusikko Pave Maijanen, 70, on kuollut
"Talvella 2018 hän sai ALS-diagnoosin. Ensioireet hän huomasi syksyllä 2018. Tuolloin Maijanen alkoi tuntea kummallisia lihaskramppeja ja huomasi, ett1356185Sofia muutti hotelliin ilmaiseksi
"Seiskan saamien tietojen mukaan kohukaunotar Sofia Belorf, 30, olisi muuttanut helsinkiläiseen luksushotelliin äskettäin. Seiskan saamien tietojen mu3942500Maisa otti raskauskirtin esille
Viimeinen oljenkorsi.... Miten "yllättävää".. .. :D1331706