Vuoden valtuutettu ja ihan ProVimpeli mitallilla palkittava keskinäisen kehun kerhon päätös? Veikkausta!
Kuka se sitte on
11
170
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän se on Pro Alajärven valtuuttama ProVimpelin/tiedotusvastaava.
- Anonyymi
Wau, me oomma kaupuntilaisia jos meillä kaupunginvaltuusto. No pormestari meilä on, se mayor. Seriffi puuttuu ja senaattori. Huvittavaa kuitenkin että valtuutetut valitsee keskenään että kuka on melkin paras ei vuojen valtuutettu. Ihan keinotekonen kisa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Wau, me oomma kaupuntilaisia jos meillä kaupunginvaltuusto. No pormestari meilä on, se mayor. Seriffi puuttuu ja senaattori. Huvittavaa kuitenkin että valtuutetut valitsee keskenään että kuka on melkin paras ei vuojen valtuutettu. Ihan keinotekonen kisa.
Onhan meillä kirjoilla eläkeläiseriffi ja eläkeläissenaattori. Ei hänen piuhansa ole mihinkään katkenneet. Ja Halla-ahon Jussi on meijän miehiä.
- Anonyymi
Valtuusto valitsee keskuudestaan vuoden valtuutetun. Naurua......
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valtuusto valitsee keskuudestaan vuoden valtuutetun. Naurua......
Palkitaan oikein mitalilla. In Vimpeli we have this outo meininki.
- Anonyymi
Hankala tuo on päättää, Vimpelissä kaikki kunnostautui koronan hoidossa niin hyvin että palkinto kuuluu kyllä jokaiselle, hankala on nostaa ketään muiden yläpuolelle.
- Anonyymi
Rukoillaan Vimpeliläisten puolesta. Halleluja
Vimpelin Helluntalaiset - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rukoillaan Vimpeliläisten puolesta. Halleluja
Vimpelin HelluntalaisetRukoillaan paranemista myös mukamaisterille jolla näyttää aamupäivällä pitäneen todella kiirettä.
- Anonyymi
Jos keskittyisitte nyt ensiksi noudattamaan korona määräyksiä siellä Alajärvellä ja vasta toissijaisesti miettisitte mustia aukkoja. Ei näkyisi sitte niin paljon niitä mustia autoja.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2986588Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495786Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1845236Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614033Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53293HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523227Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan292998Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112222Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?38998