Hän on kuitenkin maailman viisain mies ja tietää takuulla mikä on ihmiskunnan parhaaksi.
Tässä herra tykittää voimalla; katsokaa ja ihastukaa:
https://tokentube.net/v/3141851359/Bill-Gates-ja-tuleva-koronarokote--kannattaako-sitä-ottaa-
Tässä herra tykittää voimalla; katsokaa ja ihastukaa:
https://tokentube.net/v/3141851359/Bill-Gates-ja-tuleva-koronarokote--kannattaako-sitä-ottaa-
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta väitetään että hän ei rokotuta omia lapsiaan, mikä tieto on kiirehditty kumoamaan tietenkin.
https://apnews.com/article/8873480039
WOW!
Olipahan aikamoinen tietopäjäys rokotteiden ympäriltä. Nyt katosi se haavekuva Gatesista maailman hyväntekijänä.
Vammautti Intiassa 460 000 lasta kunnes heitettiin maasta ulos litkuinensa.
Ärsyttävä tyyppi. Netflixissa yritin katsoa jonku jakson tuosta Bill Gatesista "hyväntekijänä", missä se rakensi vessoja Afrikkaan, miksi ei jalo idea, mutta hyvä tehdä tuommoisia "minä olen hyvä tyyppi" -dokumentteja, kun toisen käden toimilla on täys natsi koko äijä oikeesti.
Anteeksi nyt vaan, mutta lukusi on väärin. Alkuperäisessä meemissä väitetään että Gates olisi halvaannuttanut 496 000 intialaista lasta. Eli lähes puoli miljoonaa.
Teille tietenkin muutama kymmenen tuhatta lasta on pelkästään numeroita, niin voitte tänne keksiä vaikka joka kerta eri numerot salaliittotyyliin missä aina keksitään omat tilastot ja numerot, mutta joka tapauksessa. Väite ei ole totta.
Intia on ollut käytännössä poliovapaa maa rokotusten jälkeen, joten kampanja on ilmeisesti onnistunut. Poliorokote on vanha keksintö. Suomalaisetkin pääsivät poliosta eroon rokotteiden avulla.
Noin 2,5 miljardia lasta on poliorokotettu ympäri maailmaa vähentäen poliotapauksia noin 10 miljoonalla ja tämän seurauksena polio on häviämässä oleva sairaus.
Äärimmäisen harvoissa tapauksissa voi polion kuitenkin saada siitä rokotteesta. 1 tapaus 2,7 miljoonaa rokotusta kohti. Kysynkin siis, onko parempi rokottaa ja estää tuhansia sairastumasta, vai olla rokottamatta ja tuhannet sairastuvat, mutta saattaa olla että se yksi ei?
Pil Keits kertoi minulle totuuden, sanoi että windows 3.11 oli paras windows kautta aikojen.
Kertoisiko joku mikä yhteys Gatesilla on näihin nyt esillä oleviin rokotteisiin; muita rokotteita toki on tulossa ja jos niistä on tietoa saa kertoa.
1. Pfizer
2. Moderna
3. Astra
4. Sputnik V
5. Suomessa kehitteillä oleva rokote
Plus sata muuta rokotetta mitä tehdään.
Taas feikkiä pukkaa. Gatesia ei ole syytetty intiassa eikä ajettu ulos. Väitteet että poliorokote olisi syyllinen halvaantumiseen on väärä. Sillä on voinut olla pieni vaikutus muiden päätekijöiden lisäksi. Niin ikään Gates ei tienaa rokotteilla vaan se on lajoitus minkä tuottama höyty valtioille lasketaan sadoissa miljardeissa, EI gatesin rokotemyynti. Hän ei myy niitä.
https://www.indiatoday.in/fact-check/story/conspiracy-theory-bill-gates-backed-polio-vaccine-disabled-kids-1707666-2020-08-04
Sillä välin pidä meille esitelmä aiheesta ”miksi minulla ei ole koskaan pahaa sanottavaa diktatuureista kuten Venäjä, Kiina ja perässä tulevasta Unkarista ja miksi lännen vapaat demokratiat ovat ihmiskunnan pahin uhka ja tältä kaikelta meidät pelastaa Trump ja Putin”.