Vihreät yrittää vaikuttaa Haaviston

rikosepäilyihin vähättelemällä niitä! Nyt jos koskaan on jo uusien vaalien aika! TÖRKEÄÄ toimintaa hallituksessa! Tämä hallitus on niin rikollinen kuin voi enää hallitus olla! Suomi ei tarvitse näin huonoa johtamista mitä nyt harrastetaan vaan kunnon ministerit ja niitä ei ole yhtäkään kappaletta nyt hallituksessa. Tämä rikollishallitus on jo tuhonnut Suomen. Kuvitelkaa kun tämä uutinen on huomenna maailman otsikoissa....ja juuri kassapimatsua kehuttiin, ei ole paljon kehumista enää. SDP pettää aina koska varmasti on ollut tietoinen tapahtuneesta.
3063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

ISIS on voimavara.

Äänestä

Eikö tuo ole rikos, vähän kuin yrittäisi vaikuttaa todistajaan?

Äänestä
  • Normaalia mafia touhua.

    Äänestä

Vihreät ovat pulue, jota en ymmärrä lainkaan, vaikka olen koulutettu nainen, asun pääkaupunkiseudulla (vielä toistaikseksi), syön luomuruokaa, rakastan eläimia ja Suomen luontoa.

Tämä puolue saisi haihtua pois puoluekartalta minun puolestani tai vähintään vaihtaa nimensä. vaikka maahanmuuttajien etujärjestöksi.

Äänestä
  • Se toinen nimi on Antifa.

    Äänestä

  • Oot täysin oikeassa,. Vihreät on täysin turha pulju, monella tasolla moraalittomuuden levittäjä.
    He ovat tehneet ja turanneet monia asioita järjettömään kuntoon, eivätkä osaa edes hävetä tekemiään sotkuja.

    Äänestä

  • Hei, tässä toinen samanlainen, joka komppaa kirjoitustasi. Todellinen ongelmanaiheuttajapuolue. Vihreät voisivat muuttua takaisin luonnonsuojelujärjestöksi ja jättää politiikan kokonaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hei, tässä toinen samanlainen, joka komppaa kirjoitustasi. Todellinen ongelmanaiheuttajapuolue. Vihreät voisivat muuttua takaisin luonnonsuojelujärjestöksi ja jättää politiikan kokonaan.

    Vihreät tekisi todellisen ekoteon jos lakkauttaisi itsensä

    Äänestä

Vihreät vähättelevät myös maahantunkeutujien rikoksia ja vaarallisuutta.
Kaiken sovittelevat niiden alkeellistakin alkeellisemman kulttuurin piiriin, mihin meidän on sopeuduttava.

Äänestä

Vihreät ovat pulue, jota en ymmärrä lainkaan, vaikka olen koulutettu nainen, asun pääkaupunkiseudulla (vielä toistaikseksi), syön luomuruokaa, rakastan eläimia ja Suomen luontoa.

Tämä puolue saisi haihtua pois puoluekartalta minun puolestani tai vähintään vaihtaa nimensä. vaikka maahanmuuttajien etujärjestöksi.

Äänestä

Vihreät eivät näköjään mahdu Suomeen.
Perustuslailla ei niin väliä, mutta
kuka ton mallin näytti niille?

kepu? kokkareet? sauli? koivisto?

ja koko puolue pitää luonnollisena,
että noin voi tehdä. MIKSI VIHREÄT OVAT SIELLÄ?

Äänestä

Epäsuorasti uhkailemalla yrittävät vaikuttaa.

Äänestä

Vihreät ovat terroristipuolue joka pitäisi hävittää kokonaan. He eivät laista piittaa paitsi silloin kun voivat käyttää sitä oman ideologiansa ajamisern, joita on mm. sananvapauden kaventaminen, eriarvoisuuden lisääminen ja etujen ajaminen loisiville väestönryhmille.
On käsittämätöntä ja hirvittävää, että tuollainen puolue saa toimia eduskunnassa ja vielä hallituksessa.

Äänestä

Aikamoista ketkuilua on hallitustaival ollut...

Äänestä

Outoa on vihreiden kiinnostus Daeshaan ym. vastaaviin järjestöihin ja heidän ideologiaansa...

Äänestä

Siinäpä arvopohja.

Äänestä
  • Hesari ja Yle vaikenee. Jos olisi persu tai keskustalainen joka lähettäisi tuollaisen sähköpostin, olisi Ylellä ykkösuutinen, jota toistettaisiin 24/7 järkyttyneen näköisinä.

    Äänestä

Vihreillä on tämä suunnitelma että matut äänestäisivät heitä. Vihreät tarvitsevat kipeästi ääniä tai se muuten haihtuu pois. Veljeilevät muslimien kanssa.

Äänestä

Pekka vapaaksi keinolla millä hyvänsä jotta pääsee hakemaan yksityiskoneella lisää terroristeja Suomeen. Tämä on vihreiden, jondonmukainen linja.

Äänestä

Eikös se koko vihreäpuolue vois mennä johonkin muslimi maahan oppimaan sikäläistä kulttuuri ja vauhkoomaan ympäristö asioista. Ja vielä opettamaan muslimeille että homous on ihan normaalia.

Äänestä

Oli odotettavissa, tämän kieroilupelin vihreät osaavat. Jos olisi ollut jonkun muun puolueen edustaja, niin huudettaisiin jo pää punaisena virkavaltaa tuomitsemaan ja poistumaan työpaikaltaan.

Ohisalo leikkii moraalin vartijaa, kun omassa puolueessa rikokset kasvaa.

Äänestä

Kylla pistää miettimään, että mitä tarkoitetaankaan sanalla "oikeusvaltio". Tarkoittaako se "sanojen helinää".

Äänestä

..SDP teki samaa, muutti tuomion jonka puoluejohtaja Sundqvisti sai, toverit pienensivät oikeuden tuomiota eduskunnassa. Nyt vihreät ovat tehneet samaa, Haaviston rikokset pyritään nyt kumoamaan. Kuka muistaa kansanedustaja Räsäseen kohdistuvaa vainoa tai perussuomalaisen saamaa kohtelua yhdestä lauseesta. Haavisto sentään on kiristänyt virkamiehiä ja järjesti terroristeja Suomeen..

Äänestä

Eikös nyt tässäkin sähköpostijutussa hallituspuolue pyri vaikuttamaan ns. mahdolliseen oikeuskäsittelyyn, mistä Suomi on suureen ääneen syytellyt Unkaria ja Puolaa. Suomikaan ei siis noudata oikeusvaltioperiaatetta.

Äänestä

EU-rahoja jaettaessa pitäisi myös Suomi jättää näin ollen ulkopuolelle, jos rehellisiä oltais.

Äänestä

Jep, Unkarin media saa pian irvailla mitä Suomen arvomaailma ja oikeusvaltio oikein on. Poliittisesti vaikutetaan oikeuden toteutumiseen. .
Jep, jep, ihmisoikeuksista, kaikki kansalaiset on yhdenvertaisia lain edessä.
Kansalaisen näkökohdasta oikeudenmukaisesti katsottuna;
Jos on rikkonut lakia tai sääntöjä, siitä seuraa rangaistus ja luottamuksen menetys.
Ei ole olemassa mitään, edes ministerille, rikkoi lakia tai sääntöä muttei tarpeeksi paljon että pitäisi saada rangaistuksen.

Naurettavuuden huippu, Uhkaako vihreät hallituksella lähdöstä? Voiko oikeutta Suomessa kiristää? Voiko lakivaliokunnanjäseniä kiristää?

Äänestä

Tämä on tätä vihervassarihomo touhua. Kansan valitsemat hunsvotit, ei korppi korpin-
nokkaa noki. Sulle mulle sirkus pyörii, ja istuu ruskeanreijän puolesta.

Äänestä

Naurettavaa, jos Suomi vielä jauhaa oikeusvaltioperiaatteestaan. Unkari varmaan taputtaa ja kiittää ja toivottaa Suomen tervetulleeksi joukkoon.

Äänestä

Miksi YLE vaikenee tästä?

Jos tää olis kenen tahansa muun teko,
ne huutais sitä pää punaisena.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

rikosepäilyihin vähättelemällä niitä! Nyt jos koskaan on jo uusien vaalien aika! TÖRKEÄÄ toimintaa hallituksessa! Tämä hallitus on niin rikollinen kuin voi enää hallitus olla! Suomi ei tarvitse näin huonoa johtamista mitä nyt harrastetaan vaan kunnon ministerit ja niitä ei ole yhtäkään kappaletta nyt hallituksessa. Tämä rikollishallitus on jo tuhonnut Suomen. Kuvitelkaa kun tämä uutinen on huomenna maailman otsikoissa....ja juuri kassapimatsua kehuttiin, ei ole paljon kehumista enää. SDP pettää aina koska varmasti on ollut tietoinen tapahtuneesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu