Kuuntelin eilen eduskunnan kyselytuntia

Totesin kauhukseni, että puolueella jota olen kannattanut on
puheenjohtajana RÄKÄTTIRASTAS.
Tarinaa tulee tuutin täydeltä, ilman mitään järkeä, ei edes asian
vierestä kuten muilla politikoilla.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Räkättirastas ON TODELLA OIKEA NIMITYS saarikolle, olen ylpeä sinusta, Osasit kuvata tuon outolinnun just eikä melkein.

Äänestä

Osuit nimityksessä RÄKÄTTIRASTAS naulankantaan. Tuo outolintu saarikko on oikea poskisolisti .

Äänestä
  • Siinähän se päivä mukavavasti vierähtää, kun harrastaa yksinpuhelua somessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinähän se päivä mukavavasti vierähtää, kun harrastaa yksinpuhelua somessa.

    Se on persujen lempiharrastus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on persujen lempiharrastus.

    Saarikko ei ole opetellut yhtä tai kahta vastausmallia niinkuin Marin tekee. Marin opettelee vastausvaihtoehdon avustajien opastuksella ja vastaa samalla tavalla kaikkiin kysymyksiin. Kyvyt kun ei vain riitä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saarikko ei ole opetellut yhtä tai kahta vastausmallia niinkuin Marin tekee. Marin opettelee vastausvaihtoehdon avustajien opastuksella ja vastaa samalla tavalla kaikkiin kysymyksiin. Kyvyt kun ei vain riitä

    Persujen tarjoilijapojan kykyjä ei olla koskaan päästy kokeilemaankaan. Ja tuskin päästäänkään

    Äänestä

Räkättirastas on näyttämässä vihreää kannabiksen viljelylle suomessa, pohjolan pilvilinnaa haaveilee suomesta.

Äänestä

Tuo ei sinällään mitään mutta vihreitten puheenjohtaja ottaa isoja lainoja. Mutta
mistä lainojen rahoitus eli maksu.
Vihreät ovat kallellaan arabimaihin. Olisko koko puolueen rahoitus sieltä käsin koska siellä on rahaa,jolla voi ostaa, kenet tahansa ja mistä tahansa.
Kurdeilla on sentään moraali ja oikeustaju tallella, vihreillä sitä ei ole.

Äänestä

PS on kaiki kommareita.

Äänestä
  • Vasemmistohallitus sössii homman kuin homman.

    Äänestä

  • Otappa lääkkeesi, nimittäin jos harhaisuuteen määrätty?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Otappa lääkkeesi, nimittäin jos harhaisuuteen määrätty?

    Tämä oli siis tarkoitettu tuolle PS:ia kommareiksi tituleeraavalle ylempänä. Näkyy olevan nämä sivustot välillä mitä on.

    Punavihervasemmisto.kepu .rkp:stä voi olla samaa mieltä =Suomen tuho!

    Äänestä

Ei ole kumma jos kepun kannatus laskee.

Törkein teko on turpeen tuotannon alas ajo. sehän on uusiutuva ja
lisäksi kotimainen polttoaine, joka vaikuttaa maaseudun työllisyyteen
ja koko valtakunnan huoltovarmuuteen.

Nyt ku turpeen tuotanto ajetaan alas, (koneet myydään ulkomaille
ja loput romutetaan) menee vuosia ennen kuin tuotanto saadaan taas
ylös.

Jos kok on köyhälle vaarallinen hallituksessa, niin vihervasurit kera
kepun on Suomen TäysTuho

Äänestä
  • Kulmuni on oikeassa kun sanoo ettei vasemmistohallituksen työministerin hommista tule mitään. Työpaikkoja ei haluta edes saada aikaan.
    Tavoitteet kun on asetettu vuosituhannen loppuun.

    Demareitten vatulointia, totesi Sipilä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kulmuni on oikeassa kun sanoo ettei vasemmistohallituksen työministerin hommista tule mitään. Työpaikkoja ei haluta edes saada aikaan.
    Tavoitteet kun on asetettu vuosituhannen loppuun.

    Demareitten vatulointia, totesi Sipilä.

    Työministeri on puhuva pää joka puhuu puhuu puhuu, eikä saa mitään aikaan.
    Pohjanoteeraus Suomen historiassa.

    Äänestä

ON TOSI ASIA HALLITUS ON VIHKIYTYNYT V. V. V. YHISTYKSEEN = Valtion Viralliset Valehteliat. PUHUVAT JA SALAAVAT MUUNNELTUA TOTUUTTA.

Äänestä

"Rättirastas" on kyllä repertuaarinsa ja saman visertyksensä esittäny toistuvasti. Sama "vastuullisuus" laulu toistuu ketään ei jätetä, pidä maaseutu asuttuna ja kaupunki autiona, pidämme huolta yrittäjistä, jos niillä on vaan tiluksia tai maata kaivettavaksi, musita ei niin väliä. KepuYLE varmaan esittää "Rättirastaan" laulua luotoillassa ja viikon luontoäänenä koko ensi kevään. Siinä onkin Juha Laaksoselle haastetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Totesin kauhukseni, että puolueella jota olen kannattanut on
puheenjohtajana RÄKÄTTIRASTAS.
Tarinaa tulee tuutin täydeltä, ilman mitään järkeä, ei edes asian
vierestä kuten muilla politikoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu