😷 👓 👛 ja ne tarkistetaan kerran vuodessa, sekä hammaskivi puhdistetaan. En osaa ajatella muuta nyt, ennenkuin homma on ohi. Haittaakohan se häntä jota kaipaan? Näinä päivinä ennen tarkistusta olisi kotihoito aika huonoa kun itse tarviin tukea,
Mulla on hampaat
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomenpostiin jakajaksi?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dd7845c4-cc44-44e2-805b-4281cdb58a5e
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/0487b303-e88a-402a-a42d-8e24645dd483
Lakihan on poridisoitu.Mulla taitaa olla liikaa koulutusta jakelijaksi. Tuohon linkkiin viitaten kyllä mun neulomat kahdet sukat meni perille Ruotsiin. Jos jotakin arvokasta lähettää postissa niin lähetys kannattaa kirjata.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/8369cfd6-600c-48f3-89c3-7f321a13bde1
Pidä hyvänäsiKatsele ihan itse vaan. Osaan itse valita ohjelmat joita katson. Ne rasittavat enemmän yläpäätä.
- Anonyymi
On ihan hyvä huolehtia hampaista. En oikein saa kiinni miten se voisi haitata ajattelemaasi ihmisistä. Onko sulla hammaslääkäripelko? Ja miten se sitten haittaisi. Mutta tiedän kyllä miltä tuntuu jännittää hammaslääkäriä, koska on taipumusta paniikkihäiriöön. Hyvin se menee, ota vaikka kuulokkeet mukaan niin voit kuunnella musiikkia samalla. Mulla auttaa joskus kun kuuntelen radioa tai musiikkia. Aina tuosta selviää. Sitten on ihana tunne kun toimenpide on ohi ja hampaat on hoidettu. Tsemppiä. ❤️
- Anonyymi
Se menee kampaajalle. Vielä parempi kun menisi kokopään vaihtoon.
Ei kai hampaan hoidot häntä haittaakaan, mutta täällä näyttää olevan joku kummallinen lahko mikä etsii negatiivista sanomista kirjoitti tänne mitä tahansa. Hammaslääkäristä on sellaisia kokemuksia lapsuusajalta, että ne vaivaavat aikuisiälläkin. Lisäksi siihen tulee neulapelko. Istunkin nyt aina silmät kiinni siinä penkissä, kun satuin vilkaisemaan puudutusneulaa ja se oli ihan naaman lähellä!
Anonyymi kirjoitti:
Se menee kampaajalle. Vielä parempi kun menisi kokopään vaihtoon.
Mikähän tämä nyt on?
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Ei kai hampaan hoidot häntä haittaakaan, mutta täällä näyttää olevan joku kummallinen lahko mikä etsii negatiivista sanomista kirjoitti tänne mitä tahansa. Hammaslääkäristä on sellaisia kokemuksia lapsuusajalta, että ne vaivaavat aikuisiälläkin. Lisäksi siihen tulee neulapelko. Istunkin nyt aina silmät kiinni siinä penkissä, kun satuin vilkaisemaan puudutusneulaa ja se oli ihan naaman lähellä!
Ok. Tuo puudutus ei tunnu mukavalta mutta toisaalta se tekee hoidosta edes vähän siedettävämpää. Mun lapsuudessa ei käytetty puudutusta hammaslääkärissä. Se oli kyllä aika kamalaa. Älä välitä negatiivisista viesteistä. Sun juttuja on ihan kiva lukea.
- Anonyymi
Sydänkin voi hyvästi hampaitten ansaitessa.
Ainakaan sydän ei tule huonommaksi, jos hampaat on hoidettu. Moniin leikkauksiin tarvii olla hoidetut hampaat. Olisi hyvä pitää ne sellaisessa kunnossa, ettei tarvits kiireellistä hammashoitoa ennen leikkausta. Esim. tekonivelten asentaminen vaatii hyvät hampaat. Niitä laitetaan nuorillekin jos onnettomuuksissa on tullut murtumia.
- Anonyymi
Mä olen tehnyt hammaskivestä pihalaatoituksen. Tosi kaunis ja kestävä.
Hyvä kun ei hukkaan joudu. Varmaan onkin kestävä kun sitä tuntuu olevan vaikea irrottaa. Saa nähdä miten muijan käy kun puhdistus ja hammaslääkäri on peräkkäin 😨
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m159497- 26429
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428
