Alakylän S-marketin avajaiset

Torstaina avattiin Alakylään uusi hieno S-market. Avajaisista ei ollut Ilkka-Pohjalaisessa ollenkaan mainintaa. Sen sijaan juttua piisaa aina jos Ideaparkkiin avataan uusi liike.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Korona-aikaan ei pidä eikä saa houkutella läjäpäin uteliaita.
Riittää kun täällä utelevat ja juoruavat.

Äänestä
  • Se S-market olisi pitänyt tosiaan avata Ideaparkkiin niin olisi etusivun juttu niin kuin taannoin 10 neliön karkkikauppa Ideaparkkiin ylitti uutiskynnyksen.

    Äänestä

Kauppa se vaan on.

Äänestä

Ilkkapohjalainen ei ole enää puolueeton uutislehti, se on Ideaparkin mainoslehti.
IP-IP sanoohan tuon jo toimijoiden nimikirjaimetkin. Keskisellä vastaava
on Ykköset, vielä kun saavat sinne maakunnan uutiset niin vois lopettaa Ilkan.

Äänestä

Hyvä kun ei avattu Idikseen,tuos on helppo poiketa

Äänestä

Mitähän siellä nyt on vikana, kun kolme palolaitoksen autoa oli pihassa.

Joko jostakin taas vuotaa vai romahtaako katto????

Äänestä
  • P.Askari siis?

    Äänestä

Ilmaisia ämpäreitä jaossa, nyt kaikki sinne heti, maskit voi jättää kotio.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Torstaina avattiin Alakylään uusi hieno S-market. Avajaisista ei ollut Ilkka-Pohjalaisessa ollenkaan mainintaa. Sen sijaan juttua piisaa aina jos Ideaparkkiin avataan uusi liike.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu