SPESSU tämä erikoisviisumi.

Anonyymi

Se onkin vallan merkillinen tämä spessu ilmennyt olevan, kun niitä ei ole myönnetty suomessa yhtään koronatilanteen ollessa tänä päivänä täysin riistäytynyt käsistä.
Pääkaupunkiseutua voi pian verrata viiruksen alkulähteille, mutta spessuhan on puheenaihe.
Spessumatkailija ilman spessuviisumia, tai sitten erityisspessulla joka myönnetty valtakunnallisen rakennusliikkeen osaomistajalle työpäällikölle on kuitenkin kaistaleella valokuvauttanut itsensä spessuaurinkolasit päässään jopa lomaheilansa ja päivän lehden kanssa.
Spessumatkailija kuitenkin aivan spessusti kadonnut, liekö joutunut takaisin karanteeniin Kuopiossa.
Kaikki Marttakerholaiset ovat aivan kippurassa kateudesta ja katkeruudesta yhden jäsenensä spessuhankinnasta kun muut eivät ole saaneet spessua.

5

93

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näemmä Neiti Neitimäisen Nollan sihteereineen viikonlopun puheenaiheeksi on kiteytynyt arvostelut että vain ja ainostaan Junttilan ykköslentoyhtiö ja sen reitit on ainoa oikea, tietysti maustettuna mitä numeromies on ja mitä numeromies ei ole.
      Tältä palstalta ei ole helpolla löydettävissä keskustelusarjaa ilman Kilhataneen alituista kateutta ja katkeruutta Hua Hinin suuntaan mitä ihmeellisimmin lääketieteellisin ja historiallisin jauhannoin.
      Jokainen luonnollisesti valitsee omat tapansa ja aikataulunsa omiin matkailuihin, eikä kaikille ole niin pirun tärkeää istua bisneksessä.
      Aikakin muutaman tunnin tarkkuudella jopa minuuteissa on juntille tärkeä, mutta ei enään kun istuu taksissa ruuhkassa tai jonkun hiacebussin takapenkillä.
      Miljonääriryhmä Neiti Nolla se ajeli autolla haavekodistaan haavematkalle tänne Chiang Maihin ja takaisn käyttäen matkoihin 20 % koko tripistään.
      Meidän perhe ei ole pitkään aikaan käyttänyt finskin palveluja eikä käytä ja voisipa monen mielipide muuttua ensimmäisen Thaiyhtiön lennon koettuaan.
      Mutta mikä tärkeintä kilahtaneelle, kirjoita nyt taasen paljon tuota mitä olet tuhat kertaa jo aiemminkin oireillut, niin viikonloppusi on pelastettu.
      Terveiset 44 Spessulle.

    • Anonyymi

      On kyllä erikoinen tuo unirytmisi kun heräilet keskellä yötä tekemään näitä järjettömiä aloituksia ja sitten vastailet itse itsellesi niihin keskellä päivää ihmetellen omia kirjoituksiasi kommentoiden.. Humalat ja maltaat menee sekaisin pahan kerran hesan kuksamiehellä.

      • Tulihan se sieltä, no nyt voit ihmetellä unirytmiä, hienoa.

        Ei kommenttini ollut vastaus aloitukseen, mutta jos niin koet, niin sun asiasi.

        Kuksa kirjoitetaan isolla K:lla, muista.

        Etkö lainkaan ole huolissasi että Spessu 44 on jäänyt jumiin läppärisi näppäinten alle, vai onko hän hukkunut Neiti Nolla haaveuima-altaaseen?

        No jatkappa tästä, katsotaan anti.


      • Anonyymi

        Tärähtänyt palstalla taas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tärähtänyt palstalla taas.

        Milloinka ei olisi..? Katso kellonaikoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      69
      2233
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      35
      1794
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1161
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      46
      919
    5. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      807
    6. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      803
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      680
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      675
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      136
      629
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      588
    Aihe