Instagram näytti molempien stooreissa että taitaavat olla yhdessä jälleen kerran. Stefun tyttö näytti pitävän Sofian koiraa sylissä ja tekevät piparkakkuja yhdessä. Marttinahan on aiemmin kieltänyt tyttöä tapaamasta Sofiaa.😏😏
Stefu ja Sofia
Anonyymi
3955558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 52 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 395
Vanhimmat
Joo ja ihan vaan "kavereina". Ihan kuten alusta lähtien. Sofia ei pysty olemaan yhtään yksin. Aina pitää jonkun kanssa ja jonkun nurkissa lusmuilla. Ainoat, jotka nurkkiinsa huolii on Bella ja Stefu. Onkohan Sofia jotenkin läheisriippuvainen?
Kaikkihan me olemme tavalla tai toisella toisista ihmisistä riippuvaisia, jos nyt alkaisi uusi parempi vuosi Stefanille, Sofialle sekä Stefanin tytölle.
Kannattaisi jo vanhat kaunat unohtaa ja yrittää elää inhimillisesti, kunnioittavasti ja rakkaudella, se olisi kaikkien osapuolien etu.
Antoihan sofi Nikon kaverille myös ripsipiirakkaa.Kaveri kun kaveri kaikki on hyvin silloin.
Stefu taitaa olla läheisriippuvainen.
Mitä ihmettä se sua liikuttaa, ovatko yhdessä vai eivät? Semmosta elämä on ja jokainen ihan itse päättää. Vai kysyitkö sinä joltain tuntemattomalta, parisuhteesi oikeutusta?
Rahaton, varaton, siinä se!!!
Kaikkea hyvää heidän elämään 🌹🌹🌹🌹🌹
Eiköhän toi Soppa ole se läheisriippuvainen, kun sillä ei ole mitään muuta vaihtoehtoa.
No mutta kun sohva ei haluais olla stepenin kanssa! Muita heppuleita ei vapaana ollessaan saanut koukutettua. Sevelius heitti pihalle. Eipä vaihtoehtoa; äitipuoleksi baksu-bertta joutui 🙄. Nooh, ehkä hillitsee turbohuulien ylläpidon kun hoitaa tytärpuolta. Aamuherätykset, aamupalat, harrastukset, ruokahuolto, harrastukset jne... Ihanaa kun Soffa nyt pääse äiteileen 😍😄😄😄😄
Niin tuskinpa siinä on muuta kuin saa niin sanotun ilmaisen elatuksenn ,aina jonkun nurkissa venyy,eikä välitä huonosta kohtelustakaan.
Niin Sofia ,potkihan tuo Sofian jo muutaman kuukauden jälkeen ulos, ilmoitti herra oikein julkisesti erosta "parempi yksin kuin xxxxxxx kanssa" tai jotain sinnepäin instassaan. Tosi ihana vuosi on heillä ollut täynnä rakkautta, uskollisuutta, luotettavuutta. Sofia onneksi ei vaadi mitään, vaatimaton herttainen nainen. Onnellisia ovat, joten olkaamme mekin.
Näin se meni.
Martinahan se vasta kesti, eipä kannata olla ylimielinen.
9 vuoden päästä on Sohvan vuoro lentää pihalle, kun Steppuli löytää uuden. Käy kuin Martinalle. Sit pitää pärjätä omillaan, kun keski-ikäisenä vaikeaa löytää uutta elättäjää. Ei ole Marttiinakaan löytänyt. Paitsi tämän näkymättömän miehen 😂
Olet ehkä unohtanut mille palstalle kirjoitat...
Stefun puheiden mukaan se oli Martina joka halusi erota. Ainut mikä meni Stefulta pieleen seiskan haastattelussa oli, että sai kolme eri aikaa eroon. Lopullinen ero tuli keväällä ja Martina ilmoitti siitä ensin. Stefu on ihan itse kertonut Martinan haluavan eroa vuoden alussa.
Martti itse sanonut että mies maksanut kaiken
Hohoojajaa😴😴
Hahaa, todellakin, aamen sille.
Paistaa oikein kilometrien päähän tämän omillaan toimeen tulevan kaunottaren kateus.
Mistäs sille sais elättäjän, joka kustantais sille turbohuulet ym hoidot, niin helpottus vähän sen elämä?
Karman laki toivottavasti hoitelee tuollaisen. Päteeköhän se myös rikkaisiin?
Rahariippuvainen, mielellään, että joku mies maksaa. Ihmettelen Stafania, ettei hän näe tätä hyväksikäyttöä? Kenenkään ei kannata tulla "kusetetuksi" ja menettäå itsekunnioitiksen rahojen lisäksi.
Ei hel... onko ihminen läheisriippuvainen, jos seurustelee/on
parisuhteessa? Naurettavia kommentteja.
Toivottavasti, sä et pääse.
Ei Martina tarvii elättäjää kun on alusta asti itse itsensä ja lapsiensa kanssa pärjännyt!
Veit sanat suustani.
Hieno homma katsoin kanssa instat.
Ihanaa jos tulevat toimeen hieno pari olisi.
Olisi? Ne ovat olleet keväästä lähtien kimpassa 🙈
Sohvi ei vaan kehtaa myöntää, että otti Steppulin takaisin naisjuttujen jälkeen.
Ehkä Stefan ottaa opiksi ja yrittää hillitä omaa mieltä ja käytöstä ja molemmin puolin sitä kunnioitusta lisää, niin olisivat paljon onnellisempia, kaikki kolme.
Sofin on pakko olla Stefanin alusmstto, pettää heittelee yön selkään ja mediassa kertoo jättäneesä naisen.Minnes lähdet , ei asuntoa eikä rahaa pakko hyväksyä vaikka päälle sylkis.
Ihanat yhdessä.
Sofia lähti omasta halusta.
Kaikki kolme ? Stefu, Sofia ja sinitukkainen ? Mihin unohtui prätkätyttis ?
Joo. Jokainen nainen lähtee omasta halustaan juuri noin, näyttävästi keskellä yötä keräillen omaisuuttaan pihamaalta ? Hupaisaa.
Kiva, että ovat yhdessä 👍kaunis pari.
Kenen mielestä, Sofin, Stefun vai joulutontun?
Tontun 😂
Hyvin ja realistisesti kiteytetty!!! Aivan saakelin totta joka sana!!! Lets see...
Taitaa ennustus pitää paikkansa!!! Helmikuuta ja Sohvan omaa asuntoa odotellessa 😝! Onko todellista 🙈😂😂😂😂
Kaikilla on omat ongelmansa. Hienoa että uskaltavat yrittää selvittää asioitaan.
Toivottavasti saavat maltin ja tasapainon säilytettyä pitkällä tähtäimellä.
Minä pidän heistä.
Molemmista heijastuu rohkeutta, herkkyyttä ja syvällisyyttä. Toivon että saavat asiat oikeasti kuntoon. Hyvällä tiellä ovat ainakin.
Nolaavat taas itsensä😂
Kaikkeen tuo ihminen alentuu ja alistuu.
Tåmän jälkeen Sofia muutti isabellan luo. Kuka alkoi jahtaamaan ja ketä tämän jälkeen?
Eivät ole nolanneet tähänkään asti. Turha huolehtia.
Jatkuva noloa käytöstä.
En minäkään kyllä kehtaisi, tutta hänellä ei ole muuta mahdollisuutta, kun ei yksin pärjää.
Juuri näin!!! Hyvin kiteytetty :))
Koko ajan ukkeli nolannut, jutut instassa ja Seiskassa, molemmat, kokisin todellisena nöyryytyksenä, naisena, moisen käytöksen, ukkeli kohta 40, nainenkin jo nuoruusiän ohittanut. Fanit varmaan odottavat uuden luksuskodin esittelyä ihan ihkuna?
Ai eivät😂🤦♀️
Osuvasti sanottu. Se on juuri näin.
Samaa mieltä hyvin heillä menee ja aina vaan paremmin.☺
30 ja 32 v
No tottahan toki onnistuvat siinä, heillähän on kummallakin täys järki päässä ja ovat niin kypsiä ja kypsiä tahvoja. Molemmat raitistuvat ja sohva lähtee töihin. Pinkki tulevaisuus jo häämöttää
Ihan samanlaista käytöstä kuin Martiinankin ka nssa..sisään-ulos joka toinen kuukausi.
"Pinkki tulevaisuus"... Ootko vielä leikkikoulussa, vai voiko ala-asteella olla vielä pinkki kuvitelmissa.
Ei taida Martinalla olla paljon sananvaltaa siinä asiassa. Varsinkaan enää sen jälkeen, kun oma varattu rakastaja osoittautui FBI:n jahtaamaksi väkivaltarikolliseksi. Ykainhuoltajuutta Stefulle taitaa pukata kohta.
Höpö höpö
Joo tällä palstalla on monella kumma kuvitelma että Mara saisi päättää kenen seurassa iskä saa olla kun tyttö mukana 🙄 Ihana että tulevat toimeen ja tyttö tykkää Bambista ❤️ 🐁
Ehkäpä Martiina haluaisi ollakin etä vanhempi..
Onhan Vikke jo isällään todella paljon.
Saisi sitten tehdä omia juttuja.
Ei voi olla tytär heidän kans kolmisin,Martinan entinen luotto vanhempi henkilö on aina mukana silloin kun ovat Hangossa käymässä.
Hoitanut Isbeä aina tarvittaessa, silloinkun oli myös kuukauden purjehdus reissussa oli sama henkilö hoitajana Hangossa.
Samaa mietin. Sehän olisi ihanne tilanne!
Yhteis huoltajuus ei varmasti onnistu Stefanin kanssa,hakennut tyttären Hankoon monta kertaa viikonlouksi ja jättänyt tytön sit sukulaisten hoitoon.Itse on tullut tänne juhlii ja sekoilee, ei ole luotettavuutta tuolaisesta vastuusta.
Älä unta näe. Ja onko sinusta näyttänyt siltä, että Stefan poju jotenkin erityisesti olisi loistanut tällä isyydellään ainakaan viimeiseen vuoteen ? Tuskin haluaisi ja kykenisi mihinkään yksinhuoltajuuteen. Ja sofiako haluaisi jakaa Stefun 24/7 ? Ei. Liian tarvitseva nainen. Herätkää jo prinsessaunistanne koko osasto.
Aika törkeetä spekulointia. Vailla yhtään mitään totuuden häivää.
Mitä ihanaa sä tässä näet ? Sekaisin sinäkin ?
Onpa siinä isä, oikein malliesimerkki sitten. Luotettava?
Joo,ei ole Maralla enää pokkaa haukkua exän naisystävää kun itse sortunut suuren luokan rikolliseen. Antaa vaan soffan olla äiteepuoli
Opettele kirjoittamaan! Taas näitä vähäjärkisiä Martina-faneja
Rahapussi muhkeentui 👍, nouuuuuuu hätäääää 😂😂😂😂😂
Kaikki näyttävät pelkäävän jotain huume vekkojia paniikki häiriöineen, kun pitää tarkasti kontata tai rahastaa..
Onhan isän puolen sukulaisillakin "oikeus" olla tyttären kanssa. En tiedä mitä sukulaisia Stefulla on, mutta oletan siskoa, mummia, ukkia yms.
Esim. pojallani oli mummi, ukki ja pari tätiä maailman rakkaimpia ihmisiä.
Totta kait äiti saa päättää mihin ,milloin ja kenen kanssa tytär saa olla ,sehän on päivän selvä asia ,kait sen tyhmempi kun tietää.
Sekaisin on tuo sakki joka esittää pääosaa,näissä kuvioissa.
Höpö höpö, ei saa silloin kun lapsi on isällään.
Noin hauska tuo suuren luokan rikollinen. Ihme, kun Ruotsissa annetaan kulkea ihan vapaalla tälläiset ihmiset. Onko siellä edes vankiloita?
Suomessa ei ole edes isovanhemilla tapaamisoikeutta lapsenlapseensa. Toki, jos he ja muu suku käyttäytyy fiksusti lasta kohtaan, eikä mustamaalaa ketään. On suotavaa tavata sukua. Lapsella on oikeuksia, ei muilla.
Vaikuttaa tässä tapauksessa, että tyrkky pikku pimu vie kaiken "hapen" muilta, joten ei lienee aikaa ja paikkaa olla isällään rauhassa.
Taasko " sisäpiiriläinen" tarinoi.
Juu Isbe tekee ja sohvi juo kahvia ja kattelee
Eivät käytä eivätkä ryyppää, muuten tulee heti Martinalle pika puhelu luuriin.
Jospa Martina oppis luottaa enemmän, olisi han se itselläkin helpompi olla, kun ei hätäilisi suotta lapsen takia.
Kyllä jokainen äiti joka ei huolehdi tilanteessa, missä on huumeet jotenkin mukana ei ole kuunollinen äiti. Johan järkikin sanoo tämän asian. Stefu on saanut tuomion huumeiden käytöstä.
Hyvä, hyvä!!! Niin täytyykin toimia! 👍
Stefan on hyvä isä niinhän tämä Martinakin on todennut.
Lapsi voisi hyvinkin viihtyä hänen kanssaan ja Martina olisi etävanhempi. Näinhän hän jo toimiikin monesti, kun on pitkillä matkoilla ja bailaa ja muut hoitaa lapset.
Eihän se tarkoita, että käyttää jatkuvasti, jos joskus on käyttänyt.
Sofia lähti jo aamupäivällä yksin brunssille saadakseen viinitilkan. Hyvältä näyttää tämän paniikkihäiriöisen päihteettömyys.
Hyvä, että oikeus viimein antaa päätöksen niin loppuu täällä turhanpäinen vihan lietsonta.
Sofia on saanut enemmän kuraa urpoilta kuin Niko, joka on pääsyytetty. Joillakin on vaikea ymmärtää asiakokonaisuuksia eikä näe metsää puilta.
Sofian osuus mitätön ja nostettu esiin samasta syystä, kuin Sami Haberin. Eli sillä saadaan näkyvyyttä ja lehtiä myytyä. Saa korkeintaa pikku sakot käyttörikoksesta. Itse en pidä noita mietoja huumeita alkoholia pahempana myrkkynä. Kielletään sitten kaikki tai sallittaan kaikki.
Mitä Martina ei käyttänyt. Jos ei itse ollut lapsen kanssa, oli joku muu laisen isän lisäksi. Hiukan eri asia kuin käyttävä isän naisystävä.
Lasissa oli vettä ja jäitä, käy tarkistamassa, äläkä sitä viinakorttia taas jaa täällä.
Vielä näkyy instassa, äkkiä katsomaan, ettei tarvitse jauhaa täällä viinistä.
No ei tietenkään.
Olihan Martillakin huumesyyte taannoin. Ja aiemmin useinkin oli kännipäissään lehtien palstoilla.
Ei nyt suotta parhaita kun näin upestibovat S ja S tsempanneet. Kannustetaan heitä.
Stefu hienosti myönsi että vielä on matkaa uuteen Happy is the New Richard and Health is thr New wealth.
Tukijoukkoja toivottavasti ovat palkanneet. Ne voisi todella auttaa.
Älä anna vihalle ja katkeruudelle valtaa! Me tiedämme, että kadehdit Sofiaa, mutta tarvitaanhan niitä sinunlaisia vähemmän kauniitakin, kai....
Mitä ?? Oletko huumeissa vai vain tyhmä? Todennäköisesti molempia
Samasta syystä... Oliko myös huumekeisarin avokki?
Olipa totuttuakin typerämpi kommentti.
Eri
Voi miten osuva kommentti, me kaikki pienipeppuiset, pienirintaiset, suhteellisen järkevät ja ihan itse omilla ansioillamme elävät naiset olemme TOSI, TOSI KATEELLISIA SOFIALLE, siis näinkö se menee........?
Verenperintönä tullut valehteluominaisuus?
Mara nyt mitään hätäile, on vaan ihan sairaan katkera tilanteesta. Ihan oikeen sille ilkeyden perikuvalle.
Käsitin Martinan kevään haastattelusta, että tämä ongelma alkoi muutama vuosi sitten, eli ei ole ollut koko ajan. Stefu on myös skarpannut, kun Martina uhkasi 2018 erolla. Näytti olevan Stefu myös elokuussa 2019 kisaamassa Martinan kanssa, joten on useamman kerran ollut katkoja. Näyttää nyt myös skarpaavan.
Martina hyvä äiti ja niin on molemmat tyttöjen isät todeneet.
Ehkä Martina tietää tämä ongelman kaikista parhaiten.
Vastapuoli sai tuomion kunnianloukkauksesta.
Ettei Martina suotta hätäilisi lapsen takia.
Mistä Sofian oikeusjutussa on kyse?
Stefan lähti autolla aineissa ajelemaan, oliko myös alkoa?
Totta helvetissä huolestuu.
Stefanko ei ole ollut pikku silikoonipupua ulkoiluttamassa ulkomailla? Eivät biletäkö?
Miksi somessa kuvia juhlimisesta?
Miksi naapurit valittaneet Stefanin kodista tulevasta melusta?
Onko sinun tai ulkopuolisten asia järjestellä kenenkään huoltajuusasioita?
Meillä on onneksi Suomen laki, jonka mukaan toimimme. Ei liene sinulta kysytä, onko mieto huume alkoholia pahempaa. Oletko vihreä?
Onnekseen tyttäret alkavat olla kohta murros-iässä,eikä vanhemmilta enää kysytä lupaa saako mennä kumman luo kulloinkin,vaan oma mieltymyskin ohjaa käyttäytymistä..Isabella tykkää leipoa pipareita äitikkäpuolen kanssa.
Olitko mukana leipomassa, kun tiedät? Leipoiko Sofia oikeesti noilla kynsillä??? Eikä muuten ole äitipuoli, on Sofia isän nykyinen tyttöystävä. Vanhemmiten myös näkevät kuka on aito ja kuka teeskentelee.
Martta-äiti huolehtii huumeista, ei lapsestaan, Tor-tyyppi.
Herää, pahvi!
Eikös Sofia ole tuntenut Isben jo ihan vauvasta asti että mikä nyt olisi ongelmana. Eri asia jos Stefu olisi bongannut jonkun ihan täysin vieraan naisen jonka suhtautuminen uusioperheilyyn olisi kieleistä. Kuten eräällä M.T:llä.
Miten helvetissä Sofi olis tuntenu Isben vauvasta lähtien,Niko kyllä tunsi, koska on Stefanin kaveri ollut yli 10v- vuotta.
Ei ole pahoinpidellyt eikä uhkaillut ketään. Vihanhallinta kunnossa.
Elikkä sinkkuna Martinan täytyy jatkaa tämän perusteella, herra B ei sovi kuvioon, jos taustoista kiinni.
Näin on jos sen viranomaiset päättää, ei kukaan yksin sitä päätöstä tee ei edes lasten vanhemmat.
Syytettynä ei ole sama asia kuin tuomittuna.
Ei(kö) haittaa uhkailut, kun Niko ei tehnyt oman mielen mukaan, vaan meni huumediilereiden kanssa. Hyvät painostuskeinot kasvatukseen.
Tämä riittää sun mielestäsi turvalliseen aikuisuuteen lapsen rinnalla ? Vaikka olisi kunka sekaisin aineista, suorastaan raukea, niin ei mitään hätää ? Voi veetu mitä ajatuksen juoksua, ei voi muuta sanoa.
Katsotaan, katsotaan, joku tuomio tulee satavarmasti. Tuomio se on pienikin ja merkintä.
Keltä kysytään! Teot ei siinä muutu miksikään, tuomitaanko vai vain syytetään. Syytteitä ei nosteta ilman tekoja, joista on syytä syyttää.
Lopeta tämä Sofian yhdistäminen huumeisiin ja viinaan.
Ainoa jolla puhtaat paperit. Sofia.
Niko on käyttänyt kamaa teinistä alkaen, Sofia oli Nikon kanssa vain 10kk. Martina ja Stefu oli yhdessä 9 vuotta, eli Mara katseli kamaveikkoa noin pitkään ja teki tällaisen kanssa vielä lapsenkin. Etkö näe lauseessasi mitään ristiriitaa, kun hyväksyt toiselta sen, minkä toiselta kiellät?
Ovat lastensuojelun asiakkaita ja päätökset tapaamisista tulee sieltä, ei Maralta. Nyt näyttää siltä, että Stefu ja Sofia saavat olla yhdessä lapsen ollessa isällään, vaikka Martina ei sitä haluaisikaan.
Tuskin Stefukaan riemusta kiljui, kun kuuli Maran uuden rakkaan taustat.
Se on ihan heidän asiansa, kenen kanssa seurustelevat, pääasia on, ettei lapsi kärsi vanhempiensa touhuista enempää.
Ai onkos Stefan käyttänyt huumeita koko 9v- ajan kun olivat yhdessä, en olis jumatsukka ikinä uskonut sitä.
Todellakin Sofia auttoi lastenhoidossa kun äiti oli menoissaan.
Kyllä I ja S tunteneet aina toisensa.
Saa lapset olla Martinan luvalla Hangossa, mutta vanha lastenhoitaja on koko ajan myös mukana siellä.Keväällä ei Stefan nähnyt lastaan moneen kuukauteen ollenkaan, määräys muualta ei Martinalta eikä olis edes voinut sitä tehdäkään.
Höh, sulla taitaa olla ajanlaskussa vikaa, vikaa.
Älä valehtele, kunnianloukkaus on rikos, karma hoitaa sinut
Mene takaisin kouluun opettelemaan lukemista ja kirjoittamista, olet tyhmä kuin saapas
"Suorastaan raukea" olet kyllä niin sekaisin päästäsi kuin voi olla! Taidat itse olla pahasti päihdekoukussa ja yrität muita mollaamalla saada itsesi näyttämään hyvältä. Ei onnistu, kaikki tietävät, että olet surkea ihminen!
Aijaa, koskas käräjäoikeuden päätös on tullut, ihme ettei ole ollut Seiskassa, miten ne noin töpeksii?
Miksi ? Itse myöntänyt käyttävänsä. Molempia.
Syytteet nostetaan aina kovimman mukaan, koska niitä ei voi enää matkan varrella koventaa. Jos ei ole riittäviä perusteita tuomita niiden mukaan, niin kuin yleensä käy, niin jäljelle jää minimirangaistus eli sakko.
Hyvä, että täällä on muitakin odottelemassa oikeuden päätöstä. Odotellaan yhdessä.
Kyllä ongelma taitaa olla sinussa, joka hyökkäät toisten kommentoijien kimppuun. Ja ei, en käytä huumeita ja viiniäkin vain kohtuullisesti.
Sinä voisit hellittää hiukan; onhan se nyt vähän lapsellista että joku sinulle täysin tuntematon ihminen on niin ihosi alla, että hermosi prakaa. Mietis nyt itsekin. Eiköhän Sofia pärjää ilman sinulle hermoromahduksen aiheuttavaa puolusteluasikin. Sofia ole mikään avuton pikkutyttö, vaan kovassa seurassa kovaksi keitetty peluri hän on. That's it.
Siis kenellä vihanhallinta kunnossa, eikös Soffa ole itse sanonut, että välillä läikkyy yli.
Lainaus mediasta: "Tästä oikeudenkäynnistä ei ollut kulunut kuin kuukausi kun AMB oli jo löytänyt sanalliselle säilälleen seuraavan kohteensa"..
Stefan saanut ajokortin. Sekin auttaa asioita.
Täällähän joku rätkytti, että Niko alkanut käyttämään huumeita aikana kun on ollut Sofian kanssa. Paskanjauhantaa ja valehtelua.
Sofialla ei ole rikosrekisteriä. Onko vaikea ymmärtää??
Odottelusta ei tässä ollut kyse. Vaan että teot tietää muutkin kuin hän itse ja omatuntokin on joillain vielä tallella.
EN MISSÄÄN NIMESSÄ IKINÄ!!!
Martina odotti nuorempaa lasta ja oli hyvälle ystävälle Sofialle kaasona, joten kyllä Sofia on ollut alusta lähtien tytön elämässä. Martinan kanssa hyviä kavereita ja Sofia oli kiitollinen Martinalle. Kiitollinen, kun löysi Sofian ja toi julkisuuteen.
Kyllä Sofiasta ilmiselvästi tulee hyvä äiti.
Toivottavasti pari hyödyntäisi jotain ulkopuolista taideterapiaa tai valmennusta.
Nehän on nykyään yksityiseltä helposti saatavissa ja todella yleisiä.
Kaikilla meillä on ongelmia ja totisesti varakkuudesta voi olla etua kun niitä selvitellään.
Tahtoa tarvitaan.
Oletko hiukan mustavalkoinen ihminen?
Ihan perusteetonta parjausta.
Ei tämä pidä paikkaansa.
Oletko pitkään tuntenut hänet?
Et mikään oikea ystävä ole kun täällä kommentoit jos ymmärrät todellista ystävyyttä.
Ja jos et häntä tunne on tää ihan tasapainotonta paatostamista.
Mistäs tiedät ettei näin ole jo käynyt.
Tällaisia tyhjäpääkommentoijia kuin täällä näkyy olevan niin en ihmettelisi jos heidän lähipiireissään liikkuisikin oikeita eri huumausaineiden ns viihdekäyttäjiä vaikkapa ihan ns kommentoijien tietämättä.
Tällaisia kun Suomen käyttäjistä on suurin osa tutkimusten mukaan.
Ihan hölmöä täällä haukkua ihmisiä joiden tekemisistä tietää vaan median kautta.
Suurin osa mediasta menestyy sitä paremmin mitä enemmän lukijoita ja mainostajia. Ns suurelle yleisölle suunnatut mediat ei siis ole mitään totuudentorvia.
Olet vissiin lukenut tai ymmärtänyt väärin.
Sofia joutunut tohon Kristiina poikaystävänsä kautta tietämättä koko huumebusineksesta mitään.
Jos itse olisit kv huumeiden salakuljettaja, pyörittäisit miljoonien laitonta businessta laillisten ja jopa arvostettujen miljoonabusinesten ohella. Niin kertoisitko MM-tyttöystävälle laittomista busineksistä muutaman kuukauden tuntemisen jälkeen?
Varsinkin kun hän nostaa meteliä kun ystäväksesi näkee etsintäkuulutetun tatskamiehen taikka kun uhkaa erolla kun huomaa sun käyttävän huumeita, vaikka lupaat lopettaa?
Aatteleppa ite kohalles.
Sofia huijattiin rankasti tuossa keississä.
Ei ihme että ahdistui.
Ja vanha kiva tuttu Stefu tuntuikin turvasatamalta.
Tarkoitatko, ettå viranomaiset päättåå kenen kanssa tapailet? Ei tämä Venäjä ole, olemme Suomessa.
Ja noin vaikea on ymmärtää ivaa. Lue, mikä siihen johti, pönttö.
Eikö tuttöystävä näe ja kuule mitään? Jos ei ole sokea eikä kuuro, niin kyllä itse pystyy aikuisena ihmisenä päättelemään, onko miesystä huumekeisari vai ei. Huijattu eikä peitelty ole, jos naisystävä istuu johtavien huumediilereiden kanssa samassa ringissä.
Onhan noilla kaikilla päiväbudiness. Niko tekee miljoonia päiväbusinekseen.
Tuohan nyt ei missään nimessä pidä paikkaansa.
Onnellisemmalta näytti isänsä kuin äitinsä kuvissa.
Nykyäänhän vaan hengaillaan yhdessä mutta olen alusta asti sanonut että Stefan ❤ Sofia. Myös silloin kun olivat erossa.
Sielun kumppanit .ihanat
Sofia ja
Srefan
Toivotaan parasta heille ja raittuiden polkua niin kyllä asiat hoituvat.
Tosi rakkautta on. Toinen raapii exänsä ovea, kun tietää tämän olevan maassa. Ja toinen tilaa saunaseuraa samana päivänä, kun ilmoittaa eronneensa. Harvinaisen kaunis rakkaustarina tosiaan.
Raittiuden polkua emme tule näkemään ilman katkolaa. Valtatie, joka vie.... ties minne.
Tämä tyyppikö se odottaa Maisan ja miehen eroa jne. Aina maalaa piruja seinälle.
Steppuli ilmoitti julkisesti eronneensa naisesta, joka
oli keskellä yötä pimputtamassa legon ovikelloa.
Ja Sohvi julisti itsenäisen naisen elämää vielä pari
kuukautta sitten. Todellakin sielujen sympatiaa.
Nainen alentuu tässä kynnysmatoksi.
Mikä tarve sulla tuomita ihmisiä joita et oikeasti tunne
Oikeuslaitos tuomitsee eikä joku anonyymi, kuka lie.
Mikä ketun tuomitseminen, tosiasioita.
Mikä tarve puolustella kännistä ämmää. Yritti vielä kerran Nikon lakanoihin, kun tuli taas kerran tarve elättäjästä. Erään ammatin harjoittajatkin on fiksumpia, tekevät työnsä ja ymmärtävät häipyä. Tämä Siviä yrittää ja yrittää, ainaiseksi p.. luaan pihtaavaksi iilimadoksi.
He ovat hyvä pari, Sofia saa leikkiä avutonta ja Stefan kaiken hoitavaa prinssiä. Kaikki menee seuraavaan räjähdykseen asti hyvin.
Eihän se kauniilta vaikuta, mutta ei ollut kaunis tarina, edes Martinan aikoihin, ei todellakaan.
Ootko ollut paikalla näkemässä?
Olen nähnyt ovisilmästä ja kuullut, saapas.
Kyl ihmettelee mitä ihmisten päässä liikkuu että tuollaisten jälkeen palataan vielä yhteen.
Onkohan Maralla taas vihanhallintaongelmia kun Hangossa tehdään piparkakkutaloa? 😏
Tiukkaa tekee pitäiskö hankkia nurkkaan säkki mitä potkia ja hakata😆
Tiukkaa tekee pitäiskö hankkia nurkkaan säkki mitä hakata ja potkia😆
Kyllä köyhänapu asunnottomalle on jouluna ihan toivottavaa.
Eikös ne vielä kerää Sofille vuokrarahaa sen asuntoa varten, entäs häälahja keräys onko se jo hoidossa.
Ompas täällä sekailaiset puheet, ei kai ole sekakäyttäjät asialla ????
Sofia saa vuokrarahat äkkä kokoon, senverran on omaisuutta.
Mistä Martina lensi ykskaks taas tänne 👏🤣
Ihan turhaa tämmöinen ilkeily. Niin 80lukulaista.
Nykyihmiset tsemppaa ja auttaa toisiaan kukoistamaan.
Ihanaa, et noin on, siis Sofiakin alkanut tsemppaamaan huumeiden käyttäjiä ja auttamaan heitä kukoistamaan.
Onhan sinne Kalasataman nurkkaan jo tekokuusi hankittu ja muutama paketti, ei mitään luksusta kuten Levillä aikoinaan !!! Miksi pitää olla bling bling muovikuusi, ne on hirvityksiä.
Saman verran verovelkaa valtiolle ja laittoi osakeyhtiön, ettei ulosotto pääse perimään. Muutaman vuoden odottaa ja verovelat poistuu ulosotosta. Todella viisas nainen ja me tyhmät maksetaan veroja. Stefu on kyllä auttanut näissä asioissa Sofiaa.
Kalasatama ei ole Levillä ja lähtevät sinne jouluksi.
Huumeidenkäyttäjistä iso osa oikeasti haluaa apua mutta ei tiedä mistä sitä saisi tai ei ole saanut apua sitä etsiessään.
Nyt taas yhtäkkiä kaikki onkin niin ihanaa...
Kunnes tulee se seuraava tappelu 🤡👺
Oletko elänyt suhteessa, jossa ei koskaan riidellä? Minä olen sellaisen pariskunnan tuntenut, kaikki meni hyvin siihen asti kunnes toinen otti hengen toiselta. Kyllä kunnon riita silloin tällöin kuuluu parisuhteeseen ja raikastaa ilmaa. Muuten jää asiat hautumaan mieleen ja jonakin päivänä seuraukset voi olla kohtalokkaat, kun ne purkautuu.
Sitähän tässä joku viikoittain odottaa.
Joka parilla on omat erimilisyydet.
Martinan ja Stefun liitto , montako kertaa poliisit paikalla.
Eikös se ole vähän eri asia, jos muutaman kuukauden asunut yhdessä, kuin 10v- yhdessä.Ei pitäis pettää eikä ulosheittoja tehdä yöllä toiselle , noin lyhyen yhdessä olon aikana.
Nooh, älähän nyt yleistä sentään, parempikin parisuhdeneuvoja.
No ehkä vähän kaukaa haettu esimerkki. He sopivat hyvin yhteen, kaksi vähän tuuliajolla olevaa , hieman epävakaata ihmistä. ONNEA heille.
Tuon logiikan mukaan, sitten voi pettää surutta, kun on tarpeeksi kauan oltu yhdessä ??????
Just näin
Martina ei antanut Stefun hyppiä silmille.
Pitäisi olla parasta aikaa ja Sofia kertoi instassa, ettei puoleen vuoteen ole ollut mitään romanttista.
Sofia on Hangossa Isben ja Stefun kanssa. Tekivät piparitaloa porukassa. Siinä näkee miten kaksinaamainen valehtelija Sofia on. Sanoisi rehellisesti, että on palattu yhteen. Taitaa olla mustia Stefun päältä, että roikkuu mukana, vaikka ei syvällisempiä tunteita olisikaan. Maksumies lähellä ja näin yrittää pitää muut mimmit loitolla.
Eihän sitä tiedetä saiko kenkää West-Endistä?
Ei tarvitse kertoa kaikkea julkisuudessa eikä kuulu meille, mutta pahinta on valehdella seuraajilleen, se on heidän sumuttamistaan ja heidän halventamistaan. Toivottavasti nuo seuraajat vihdoinkin heräisivät.
Mitä ihmeen valehtelua? Ei kenenkään ole pakko omia seurusteluasioitaan kertoa julkisuuteen, ellei halua. He ovat molemmat valinneet tämän tien, että pitävät suhteestaan matalaa profiilia ja siihen heillä on täysi oikeus.
Hanki oma elämä.
Älä valehtele. Ei ole saanut mistään mitään kenkään, ovat edelleen Seveliuksen kanssa hyvissä väleissä. Sofia asuu siellä missä asuu, vaikkapa miesystävänsä kanssa, se ei ole sinun asiasi ollenkaan.
Joka päivä kuvia ja videoita someen. Se ei ole matalan profiilin pitämistä
Postattu on varsinkin Stebun ja Nikon ostamia ökytavaroita 🤑
Eiköhän tilanne ole että haluaisivat palata yhteen mutta ihan lopullisesti ei uskalla tai halua asiaa julkistaa.
Sulla ja mulla tuollainen totuttelu on onnistunut.
Hänen täytyy vaan jotain myös kertoa faneilleen.
Tosi kivasti ja ihmeen avoimrsti on toiminut.
Ja on tietysti tavallaan onnensa kukkuloilla sekä joku papsrazzi nappaisi kuvat ja julkaisisi jos ei Sofia itse sitä tekisi.
Onko se sinun asia?
Yhdyn samaan lauseeseen, keneenkään ei tarvitse kertoa yksityiasioitaan et kenen kans seurusteele !!!!!!!!!
Katsokaa kun alakoululainen kirjoittaa, hehheheee. Sinulleko Sofia on tilivelvollinen vai Seiskalle? Pidä vain huoli omista asioistasi, niissä onkin huolehtimista.
Jaaha, siitä olikin kyse, Sofian seuraajista! Olet kateellinen someseuraajista! Yhyy yhyy, minulla ei ole seuraajia ja Sofialla on , yhyyy
Muistakaa tää pointti juoru tädit !
Kaveripohjalla mennään..minun toivomuksesta. T. Sohva suurin loinen
Mistä sinä kenenkään tunteista tiedät?
Stefu sanoi haluavansa Sofian takaisin ja Sofia sanoi, että paljon pitää asioiden muuttua, että palaisivat yhteen.
Nyt näyttävät viihtyvän yhdessä ja se kertoo, että Stefu on tehnyt niitä Sofian tarkoittamia muutoksia.
Sofia aivan itse on sanonut Seiskassa että hän on se joka haluaa esittää että tapaillaan vain kaveripohjalta.
Kaikkihan nämä julkkikset valehtelevat instassaan !!!!!!!
Tarkoitit kai " juorutädit ", eikö ole edes peruskoulua käyty ?????
Ne tavaratko sinua hiertää😆 pitäiskö sinun hankkia rahat niihin ja kipittää kauppaan.
Tämä!!! Totta!
Sofia odottaa varmasti kovasti jo joulua. Nimittäin Stefun kalliita lahjoja mitä voi sitten taas esitellä meille köyhille 👜👠👗💍
Ihmettelen tätä ja miksi piti heti alusta asti laittaa molempien instaan kaikki. Helpotti seiskan työtä, kun sieltä kuvat ja vihjeistä juttu.
Stefu hätääntyy kun naiset jättää. Yritti Martinaakin takaisin ja sama kaava toistuu Sofian kanssa. Stefun tyyliin instan mukaan kuuluu skapata ja pystyy siihen, mutta sitten lähteen taas mopo käsistä. Hyvä kuitenkin kun yrittää, mutta kun ei tunnu yksin onnistuvan voisi hakea ulkopuolista asiaa. Olisi kaikille helpompaa.
Koita nyt hyvä ihminen hakea apua tohon sun kateuteen. Onko se sinulta pois, jos Sofia saa joululahjoja? 😆
Höpöhöpö😂
Ihana pari S&S, kumpikin symppiksiä ❤️
Erityisen symppistä on heittää nainen ja laukut keskellä yötä
maantien varteen...todella miehekästä ja sympaattista.
👍🙏💜
Itsehän ovat puhuneet muutoksesta. Se toki fiksua ja sallitaan
Mistä muutoksesta on kyse?
Maalla eivät naapurit hermostu pihalla kiljuvista vähäpukeisista naisista. Levillä eivät hermostu kuin taksisuharit.
Stefan ottaa oman auton Leville mukaan, ei tarvii taksii.
Kuka ajaa sen autoa, kun lähtevät änkyräkänissä mökille päin ????
Mitä muuta tahansa, mutta symppistä ainakaan Sofiasta ei saa millään pesulla. Itsekeskeinen, kateellinen ja kostonhimoinen hyväksikäyttäjä, sen lisäksi että on röyhkeä ja sivistymätön.
Varmasti ovat symppiksiä selvinpäin, mutta persoonaan tulee suuri muutos alkoholista, mikä heille hyvin maistuu 🍷🥂🍹
Toimittajille Sofia valehteli mm. Levin matkasta. ”Stefu on sattumalta Levillä ja voi olla, että näemme.” Totuus oli se, että olivat sopineet Sofian yöpymisen Stefun talossa matkan aikana ja olivat reissussa pariskuntana. Muutenkin pitkin vuotta on toimittajille syöttänyt pajunköyttä ja ihmisille esittää ”maailman onnellisinta” avovaimoa.
Näkeehän sen päälle päin, että sohvin hymy on tekohymyä ja todellinen onni oli Nikon kanssa.
Tuo ei pääty hyvin.
Onhan tämä pariskunta tuonut viihdettä kansalle😂
Sofian seuraajana en välitä muusta kuin että ovat yhdessä. Ei ole mielikuvituselämää, vaan täyttä totta.
Onhan Mara fanit välillä odottaneet Stefun ja Maran yhteenmenoa, kuinka paljon Mara joutuisi nielemään asioita.
Silloin ollaan hiljaa.
Ihan oikein teki Sofia, että kiersi totuuden. Ei hänen asiansa kuulu kaikille juoruakoille.
Mitä sitten? Olet harvinaisen yksinkertainen ihminen
Pidä Sofia asiat omana tietona, ei tarvitse kertoa näille ilkkujille.
En nyt kannustaisi Sofiaa totuuden "kiertämiseen" enää yhtään enempää. Tosin valehteluhan on tavaramerkkinsä.
Sanoo hän, joka ei muuta keksi eikä muuhun kommentointiin kykene.
Eri
Onko tämä Martinan (Mara) pahin mustamaalaaja ja valehtelija Sofian seuraaja. Miksi?
Ei todellakaan kuulu. Nuo harhaluuloiset keksivät itse, kun ei Sofia kerro kaikkea:) Montakohan kalja-tai siideritölkkiä on tyhjentynyt, kun kuvittelevat joka kuvissa olevissa laseissa olevan alkoholia. Nykyisin on alkoholittomiakin kaikenlaisia juomia ruokaillessakin.
Ja ne joudaan ihan muusta lasista kuin halpakaupan juomalaseista.
On mennyt joillekin ihon alle Sofian kauneus ja raha-asiat.
Raha näyttää olevan useimman harmin aihe, siitä puhe mistä puute näillä "itsensä elättäjillä".
Eläähän sitä työttömyystuellakin ja toimeentulotuella, hiukan huonommin vaan.
Ei silti tarvitse muita kadehtia, tehkää omalle elämällenne jotain, mikä auttaa.
juodaan, ei joudaan:)
Marttiina on tuonut jo 20 v viihdettä kansalle salarakkaan julkiset tekotissihankinnat ja pahoinpitelytuomiot ym ym..
Salarakas ja lukuisat syrjähypyt lopussa miehet raunioina ja luottamus naisiin mennyt.
Haluaako joku vielä seurata ...
Mitkä ne Marttiinan koulutukset olivatkaan? Pitäiskö "rehellisesti" kertoa.
Sen haluaisin minäkin tietää, että mitkä ne Martinan koulutukset oikein ovat ???
Onko reilua valehdella seuraajille? Juu omana tietona voi pitää, mutta jos jotain haluaa kertoa julkisesti niin eikö sen pitäisi olla totta,, olisi reilua seuraajiaan ja yhteistyökumppaneitaan kohtaan?
Viihdettä kansalle. Se on pääasia.
En tunne Sofia , mutta en ole koskaan arvostanut naista joka ei käy ollenkaan työelämässä.Miehet elättää vaikka, ole edes lapsia heillä,ennen naisia tälläisia pidettiin huonomaineisina henkilöinä.
Kyllä täällä kirjoittaa paljon ilkeitä ja pahansuopia ihmisiä. Onko toisten onni teiltä jotenkin pois? Eikö meidän kaikkien pitäisi olla tyytyväisiä jos nämä ihmiset viihtyvät keskenään ja yrittävät parhaansa.
Minä ainakin toivon heille kaikkea hyvää!
Ennenhän naiset olivat enemmän kotirouvia
kuin nykyään. Ei pidetty huonomaineisina.
Paljon tulee Thaimaasta ym kotirouviksi naisia, en pidä mitenkään huonompina.
Sellaiset naiset olivat irtolaisia ja makasivat miesten kannssa rahasta.Otti poliissit kiinni ja veivät vankilaan.Onhan siitä jo ajat muuttuneet, eikä enään ole irtolainen jos ei ole asuntoa.
Ei ennen nainen koskaan asunut miehen elätettävänä, jos ei ollut naimisissa tai ei ollut lapsia.Ei koti äitejä saa sotkea tälläisiin juttuihin olleenkaan.Jos on lapsi parilla, niin nykyisin voi jäädä kotiin kumpi vanhemmista vaan haluaa lasta hoitaa.
Sofialla on ihan kiitettävästi töitä ja lisää tulossa kokoajan. Taitaa kateus kalvaa kun menetit elättäjän 😆
Sofilla töitä, sanotaako nykyisin et se on työtä ja mitä siinnä tehdään.?🤣👏
Samaa mieltä!
Ey näemmä juurikaan ole nykymaailman asioista perillä
Sofian itsestään Stefulle lähettämä sinitukkainen kuva oli mahtava 💙
Kumpi oli kauniimpi sinitukkaisena, Johanna vai Sofi ?
Ehdottomasti Johanna..sporttinen..ei narkki..hyvät tissit..joissakin kuvissa Sofian tissit roikkuu, nännit on laskeutunut..hävetti kattoo kuvia missä riekkuu ilman rintsikoita😭
Oliko Marttiina kauniimpi langoilla vai ilman? Oliko pienemmät vai isommat tekotissit paremmat?
Olisiko Marttiinan syrjähypyt olleet parempia kuin Stefan tai Esko?
Entä ne entiset hampaat tai riippupeffa kuin korjatut ja pumpatut täytteellä?
Tämä aika osua kommentti !
Siis Martinan silikonit roikkuvat pahasti ja olisivat kipeästi huollon tarpeessa. !!!
Oli miten oli, niin Sofia poistanut piparkakkutalo-proggiksen instastaan. Nukkumaan mennyt sloganin "Life is hard, bed is soft" kanssa. Missähän sänky mahtaa sijaita.
Mukavaa, että Sofia, Stefu ja Isbe ovat viettäneet kivan viikonlopun Hangossa. Tyttö sai piparitalonkin Sofian avustuksella, oma äitinsä piti tärkeämpänä riekkua hankkimassa koronaa pikkujouluissa.
Äidinkö olisi pitänyt olla mukana Hangossa vahtimassa? 🙈 Ei uusperheiden tapaamiset niin mene. Sulla ei ole mitään sanottavaa siihen missä toinen vanhempi on ollut. Isä oli vastuussa lapsesta viikonloppuna ja piste.
Se äiti on paketoinut lahjoja, lenkkeillyt ja laittanut ruokaa kotonaan.
Kyllähän vietti myös pikkujouluja eli avajaisia.
10 vinkkupulloa oli kuvassa.
Seuraavana päivänä vielä selitti että siunattua ja onnellista juhlia pienellä porukalla. Sara ei tainnut suostua enää mukaan kun halloweenjuhlien jälkeen joutui 2 vkn karanteeniin kun Mara itse reissasi Dubaissa.
Minkälaisena pidettiin ennen naista, jolla oli useita lapsia ja kaikilla eri isä? Ja jota ei ollut vihitty?
Vastausta odotellaan, tietäjiähän täällä on.
Avovaimo tai uusperheellinen.
määoon tällainen et tollainen ja mun päässä liikkuu julkisuus.
Ennen sanottiin naista irtolaiseksi , jos ei ollut asuntoa ja lutkaksi myös jos teki yksinäisen lapsen.Nykyisin on kaikki muuttunut, naiset tekevät keinosiemenyksellä jopa lapsia ja naiset elävät myös miesten rahastamalla heidät.🌹
Instojen perusteella Hangossa on vietetty mukava viikonloppu ❤️
Kerran tavattu ja nyt on jo uskollisen faninsa mielestä maailman kokenein ja onnellisin äitipuoli 😅
Ihmisten pitäisi ymmärtää, että somevideot kattaa noin 10 minuuttia päivästä ja tapahtumista. Koskee tietysti kaikkia, aktiivisimmatkin somettajat vilauttavat puolisen tuntia päivästään yhteensä. Ihan sillä vaan, että kuka tahansa saa someen annettua kuvan ihanuudesta ja auvosta, pitää muistaa, ettähmisiä on julkkiksetkin ja ihan tavallista elämää viettävät kuvaamisen takana.
Sofia huomasi, ettei muutamalla yhteistyöllä makseta vuokraa, laskuja ja siihen vielä luksuselämäntyyliä päälle. Siihen luksukseen pitää saada avustusta, koska omat rahat kuluvat peruselämiseen.
No eikö sillä ole ihan hirveesti duuneja. Sitä ainakin toitottanut vlogissa ym. ym.
Patologinen valehtelijako??? Siltä vaikuttaa
Mitä tämä sinun kommenttisi kertoo sinusta??
Mitenkähän käy tämän irakilaisen miljonäärin kanssa Ruotsissa mahtaako tulla luksuksen maksaja? Kyllähän ne escorteillekin jotain ylimääräisiä lahjoja voi antaa.
Hienoa ettei Stefu ole alistunut Eskon tavoin Maran tossun alle vaan pitää kiinni oikeuksistaan, hyvä Stefu!
Järkyttävää että siksi että Sofia on olemassa niin täällä sekaannutaan yhden perheen elämään lapsia myöden.
Mahtaa Mara olla ihmeissään kun ei saa tahtojaan läpi enää niinkuin Eskon kans 😀
Tuo on ihan normaalia elämää yhteishuoltajille. Ei siinä kukaan mihinkään alistu. Yrität väännellä asioita ihan turhaan.
Sofia julisti suureen ääneen somessaan kuinka hän aloittaa nyt SINKKUELÄMÄN. Elämään kuuluisivat työ, ystävä ja tyttöjen jutut. Ei miehiä.
Mutta ihme ja kumma, kului pari viikkoa niin jopas jo Sofia söi sanansa ja otti Stebun takaisin ja sinkkuelämä loppui lyhyeen 🙈😂
Soffa ei pärjää yksin taloudellisesti. Rahaa pitää saada kallisiin vaatteisiin, ravintoloihin, hoitoihin ja matkoihin. Pari yhteistyötä pikkufirmojen kanssa ei takaa sellaista elintasoa. Sofia joutuisi asumaan omilla rahoillaan pienessä kaksiossa ja tekemään itse ruokansa. Rahaa ei riittäisi mihinkään ylimääräiseen.
Stefan tietää kyllä Sofian heikkoudet ja osaa vetää oikeista naruista.
Urpot seuraa, vaikka mitä pajunköyttä syöttää heille? Vaikuttaa varmasti kaupalliseen yhteistyöhön, luottamus kärsii . Jos haluaa olla luotettava somevaikuttaja, puhuu jatkossa vain sen mikä on totta, loput jättää kertomatta.
Tämä sinun kommenttisi täällä kertoo kyllä kaikkein eniten oman pääsi sisällä käydystä keskustelusta ja veikkaan, että ihan kovin hyvin ei asiat sinulla ole. Tsemppiä kuitenkin!
Ei elämää ole kiveen kirjoitettu etteikö voisi muuttaa mieltään.
Onpa ahdasmielisiä kommentteja kiristääkö silikonit vai nuttura? ?
Hyvä että Marakin saa nyt rakastuneena naisena enemmän kahdenkeskistä aikaa tauluvarkaansa kanssa 😍
Tämä keskustelu on Sofista ja Stefusta. Eikä sulle riitä tarpeeksi virikkeitä Martina-keskusteluissa? 😄
😁🤣
Ja ihan instituutiolta ryöstetty. Ei miltään yksityishemmolta.
Sohvi odottelee, että kohtaisi elämänsä rakkauden, mutta ei sitä varattomana sinkkuna kannata odotella. Paremmin sujuu elämä äveriäässä seurassa 💶💰
Elämänsä rakkaus saa pitkän tuomion mutta vielä ei tiedä kuinka pitkän.
Ihanat rakastuneet 😘
Olikohan ne Sofian rakkaudentunnustukset Nikolle vielä maaliskuun alkupäivinä sittenkin valetta. Vielä keväällä sanoi että rakkaus Nikoa kohtaan on vain vahvistunut. Sitten Niko tunnusti ja hups! Sofia olikin jo kuukauden päästä rakastunut toiseen ja muutti tämän ja puolison asuntoon niin ettei edellinen ehtinyt viedä kaikkia omia ja lastensa tavaroita pois.
Juuri feikkaamisesta ja näyttelystä Sofiaa on paljon arvosteltu. Todellinen onni näkyy monella tavalla ulospäin. Vaikka miten lavastaisi someen olevansa rikas tai rakastunut, se ei onnistu jos ei ole totta. Ei kannata pitää muita ihmisiä tyhminä.
Kyllä Sofiasta huomaa kun on onnellinen
Onneksi Sohvi pääsee tammikuussa omaan asuntoon.
Parasta olisi pysytellä maalla, koska näiden kahden kaupunkiasuminen ei ole oikein sujunut tähän mennessä. Eiranrannan ja Kivenlahden naapurit olivat raivoissaan metelistä.
Suuri rakkaus nauttii nyt elämästä Marbellassa.
Mihin se tauluvaras katosi ??
Olisko vaimonsa ja perheensä luona Sweduissa
Sofia on repinyt taas rahaa jostain, kun majailee hotellissa ja on dinnerille Kämpissä, lienee huonekin varattu sieltä. Stefun kanssa viettänyt viikonlopun Hangossa. Selvää taktikointia, ettei tarvitse viettää joulupyhiä yksin tai mennä mamin luokse Pohjanmaalle. Saa nähdä, miten kauan yhteiselo kestää.
Toivotaan häitä ja kauniita lapsia.
Onkohan enää sitä varapaikkaa Westendissä vai mitä lie tapahtunut. Eikö Sofialla ole enää ketään muuta kuin Stefu.
Sofian äiti ei asu Suomessa.
Höpö höpö, Pohjanmaalla asuu perheensä kanssa. Sofialla on sisarpuolia, jotka ovat paljon nuorempia ja tapaa heitä harvemmin. Kun Sofia pääsi Pasilan putkasta, hän luikki äidin luo häpeämään ja olivat mm ostoksilla Tuurissa. Voi olla, että vlogin aikoihin äiti Ruusila oli ulkomailla, mutta Suomessa asuu. Mohammed isästä ei tietoa.
Toivotaan häitä ja kauniita lapsia.
Toivotaan, toivotaan... Kuka toivoo lahjoja, onko joulupukki vai lumiukko? 🎁🎁 ☃️⛄
Lahjalista on pitkä ja ökykallis 🎁🎁
Stefun lompsaan voi tulla taas vaihteeksi iso lovi.
Mikään ei ole liian kallista tai hienoa tälle kansainväliselle kaunottaralle, menestyvälle somevaikuttajalle. Pojat ovat aina poikia, näytön paikka, pistää paremmaksi. Telkkaristakin kuulee jo "rikas antaa paljostaan".
Stefan kyllä kustantaa rakkaalleen
Yhdessä ovat vahvoja nämä rakastuneet. Vapaasta tahdostaan ovat yhdessä. Viimein Stefan sai itse valita👍
Stefun on nyt pakko hyvittää Sofialle kaikki mielipaha, mitä julkisuuteen on viim.aikoina tullut, ja voitte vaan arvailla, että nöyränä poikana Stefun sen tekee.. Nyt ensin pitää päästä johonkin lämpimään, koska mielenterveys vaatii jo jonkinlaisen irtioton suomesta, ja sitten voikin lentää leville taas haukkaamaan happea ennen sitä "omaan" kotiin muuttoa, niin ja ei pidä unohtaa, että vasta perustettu osakeyhtiö, niin duunia pukkaa 24/7,niin ei sitä silloin voi enään löysäillä...
Näinkö Stefan on sulle kertonut😆😂😂😂😂
Taidatte olla bestiksiä , kun tiedät noin hyvin ja tarkkaan.
Noiden tarinaa ei tarvitse keneltäkään paljon kysellä, sillä ihan itse sen tekevät, eiks niin Sohvi😉🙃
”Kaverukset” siirtyivät Hangon viikonlopun jälkeen yhteiseen hotellihuoneeseen Kämpiin. Sellaista on Sohvin kertoma ”kaveruus.” 🙈
Ei löytynyt kommenttia kiinteistöjen hankinnasta, on niin pitkä palsta. Mutta mitenhän lienee rahanpesun osuus niiden rahoituksessa Suomessa? Eurooppaan se on osittain ehtinyt jo pesiytyä sen jälkeen kun alkoi hyökyaallon tavoin 80-90 -luvun vaihteessa Itä-Euroopassa, maiden vapauduttua.
Minä oon rakastunut Stefuun mutta kun oon liian vanha ja ruma niin luovutan suosiolla hänet Soffille!
Kaikki nuoret Steppulin ihailijat voivat hankkia silikoniponttoonit ja käydä pt:n kirjekurssin. Silloin on hyvät mahikset 👍🏻
Miljonääriliikemiehet vaihtavat nuorempaan naiseen joka tapauksessa kun vanha alkaa kyllästyttämään.
Stebulla riittää ottajia, koska omaisuutta on niin paljon.
Mutta huono käytös naisia kohtaan ei houkuta ketään, paitsi jos raha ainoa kriteeri, kuten nähty.
Sininen pää takaa hyvät mahikset 🥺
Innokkaimmat fanit hihkuivat siitä, kuinka Sohvi on nyt niin itsenäinen eron jälkeen. Oma asunto on ja rahaa tulee ovista ja ikkunoista. Stefua Sohvi ei tarvitse mihinkään.
Vaan toisin kävi. Itsenäisyyttä kesti pari viikkoa, sekin kaverin luona asuen.
Ihan Possessa asti kävi S. höpisemässä sinkkuudesta ja jostain *** housuissaan.
Muutaman pikkufirman yhteistyöllä ei ökyelämää eletä. Kohta pääsee blörö Stefanin siivellä Dubaihin ja Leville 😅
Sofia tietää, että ilman koulutusta hän ei mitään pysyvää työpaikkaa saa. Sometyöt ovat väliaikaisia ja voivat loppua koska tahansa. Siihen ei tarvita kuin yksi moka. Niinhän Sofialle kävi kun julkaisi salaa ottamansa kuvan kanssakuntoilijasta ja ivasi vaatteita. Yhteistyökumppanit häipyivät ja tuli porttikielto kyseisen firman saleille.
Onpa kaukaa haettua....
Kunnon töitä ei Blörtti saa. On vain ”virka” somessa, jolla neiti ei itseään elätä. Vai missä on se itsenäinen elämä? Sitä Soffu julisti joka paikassa.
Tästä prinsessasta ei ole elättämään itseään pääkaupungin hintatasossa. Rikas mies kelpaa jälleen vaikka mitä olisi temppuillut. Ylpeys on prinsessan nieltävä jos haluaa elää luksuselämää.
Ei ole kaukaa haettua tieto, että ilman koulutusta ei hyvää työpaikkaa saa 😂
Sofialla ei ole myöskään työkokemusta yhdestäkään normaalista päivätyöstä. Sen hän on ihan itse kertonut. Tuossa tilanteessa ovat vaihtoehdot vähissä.
Söhvi on kansainvälinen holivuud-tähti, näyttelijä ja tanssija. Vähintän 100 k joululahjat pitää ukkelin ostaa 🤪
Sofian tanssivideot ovat legendaarisia 😝
Sofia on ihastuttava fiksu nainen. Paljon on potentiaalia esiintyjänä 🌹
Marskin terassilla näimme fiksun ja sivistyneen käytöksen 🤡
Näyttelijäksi ja juontajaksi pääsee narisevalla äänellään. Ihastuttavasti jättänyt savuavat rauniot taakseen 😂💨🌬
Mutta voi hupsis! Soffa unohti vain käydä teatterikorkean. Tervemenoa vaan pääsykokeisiin tuo erikoislahjakkuus!!
Sofia kuuluu alempaan työväenluokkaan koulutuksensa ja duuninsa puolesta. Sivistystä ei ole nimeksikään 😎
Aivan kohta häät ja ihanat!!!!
Ai pikasalahäät, ei ainakaan kuulutuksia ole, eikä Mara eikä Baha ole häistä kertoneet. On varmaan Belorfin häätö kohta.
Noloa ilmoittaa ensin joka tuutista olevansa sinkku ja elättävänsä itsensä jatkossa. Saman tien palasi takaisin äveriään miehen hoidettavaksi 🤣
Kiva että on näitä viihdepellejä, Huvittavaa kuitenkin, miten ne ottavat itsensä niin vakavasti.
Pelkkää viihdettä nämä on kansalle.
Espan puistossa koiraa kusettamassa toiveena ehkä törmätä Nikoon.
Eikö Stefan ole vahtimassa? Hyvä että parantui nopeasti ja pääsi dinnerille ravintolaan.
Ilmeisesti on vahdissa. Aamulla oli neitosesta kuva 10 tunnin unen jälkeen. Hotellissa oli pöytä katettu kahdelle, joko Stefulle tai Nikolle.
Valtakunnassa kaikki hyvin Stefan ❤Sofia.
Häitä ja kauniita lapsia heille.
Ihanaa, että ovat sopineet asiansa ja ovat jälleen yhdessä.
Jokainen tervejärkinen ymmärtää sen, että mieltä saa muuttaa. Ei elämä ole niin mustavalkoista etteikö voisi palata yhteen vielä, jos siltä tuntuu.
Toivotaan heille kaikkea hyvää ja onnea!
Ja hienoa, että Sofialla on paljon uusia työkuvioita tulossa näkisin hänessä paljon potentiaalia vaikka mihin. Hyvää vertaistukea antaa kiusatuille ja ahdistuneisuudesta kärsiville. Lisäksi meriittiä löytyy kansainvälisiltä fitness kilpailuareenoilta upea nainen 👍
Sohvi älä kehtaa😂😂
Olen samaa mieltä, läpinäkyvää. Ei tarvitse puolustella yhteenmuuttoa hänen.
Unohtui muut vanhat jutut tän ikivanhan fitnesin ohella, rikollinen seura ja siihen osallistuminen: huumepiireissä päälliköiden ringin keskellä paistattelu, huumerahoilla uudet tissit ja perä, teepussien valmistelu, kiinniotto suoraan sängystä ja selliin, laukut pihalle ja nurkissa loisiminen, uhkailut miehille, jos raha ei juokse entiseen malliin, etc.
Rauhoitu Sohvi, ota drinkki ja nappi 🍷🍹🍸
”Miten korvaat tän mulle?”👜👗👢👠💶💰💶💰💶🍾🥂🥂🥂
Onko tämä sama kirjoittaja, joka ennusteli häitä koko kevään ja tekstistä puuttuivat pilkut?
Ei tullut häitä elokuulle, vaan ero marraskuulle 😄
Voisin ottaa Stefun 😍
Kysy Martinalta lupa ensin.
Tältä palstalta on poistettu yhteensä 51 kommenttia. Mikähän on ollut poistojen syyt ja onko ollut joku moottorina? Mitä nyt voi yleisesti nähdä, niin Sofiaa koskevat huume- ja rahanpesusyytteet tuntuvat olevan tabuja asioita. Sinänsä outoa, että tosiasioista estetään kirjoittamasta, jos noin on ja jos kommentteja yleensäkin on poistettu syyttä.
Onneksi on poistettu on niin pimeitä kommentteja, että edes jotain on poistettu 😆
Tai jos kirjoittaja/kirjoittajat saa siitä tyhjään elämäänsä jotain hupia.
Kateus on kalvava tauti.
Sentäs menevät Leville koko karonkka niin saadaan säpinää, kun exät ja nyxät törmäävät 👍 toivottavasti Ranekin suihkaisee paikalle.
Jos vaan Stefan raitistuu niin ....
Hyvin menee, kun on fiksu kumppani vierellä. Sofia on kuin raikas tuulahdus negatiivisten sadunkertojien yläpuolella.
Näinkö luulet? Sofian kannalta sydämestäni toivon, että menee hyvin, ollut hänellä niin kovin rankkaa. Sofia ei ole kenenkään yläpuolella, jokainen ihminen on yhtä arvokas rakkailleen. Kunpa jokainen kommentoija ymmärtäisi sen.
Kenelle Sofia siis tärkeä?
Entäs tosiasiat?
Sofi on itse elämsä pilannut, ei kukaan muu Niko kertoi Sofin todellisen luonteen seiskassa. Ahne kiittämätön ja ei arvostanut edes Nikon isää vaan haukkui senkin kuulema verisesti suutuspäissään.
Jos joku on ollut julkisuustyrkkynä jo 20 v, niin ei vaan jaksa enää kiinnostaa nämä Martiinat ja Eskot....
No kyllä sinunkin kannattaisi jo unohtaa Martina ja Esko. On se kumma kun et vain pääse yli.
Älä huolehdi ei voisi vähempää kiinnostaa. Siksi olenkin täällä. Ihmettelen vain miten nämä uskolliset Maran fanit jaksaa niin huonosti tällä palstalla 😂
Sehän on oikein hyvä juttu sitten.😃
Somessa eivät seuraa toisiaan, olisko tullut jo uudestaan ero...Stefu pitänyt hiljaiseloa. Facen mukaan olisi kuun alussa ollut Dubaissa, kas kun ei ottanut Sofia mukaan.
Siinä sulla onkin ihmettelemistä. Jos kovasti vaivaa niin pitäiskö kysyä Stefulta suoraa miten asia on.
No hätä, sopu on taas solmittu!
Ehtiköhän herra käydä välirikon aikana montaakin vierasta sutasemassa...
Ainakin kymmentä venettä souti ja huopas.
Stefan ja Sofia viettävät ihanaa joulua Levin mökillä tänä vuonna. Onkohan vuoden päästä jo kaunis yhteinen lapsi mukana.
Häitä odotellaan...
Terv. Uskollinen fani
Ei taida jostain syystä Sofilla lähteä siemmen itämään.
Parempi vuosi on heille varmasti tulossa. Toivottavasti rauhallinen perhevuosi.
Stefu äkkiä osta nyt Sonjan entinen koti Niko myy. KYLLÄ PAPPA BETALAR KUTEN ENNENKIN KAIKEN. 🤑🤑🤑🤑🤑💃💃💃💃💃🍷🍷🍷🍷🎅🎅🎅🎅🎅
Stefulla olisi kasvun paikka, mutta on hänessä miestä siihen?
Kaikki hyvä on käden ulottuvilla, mutta näkeekö sen ja osaako riittävästi arvostaa?
Jos on yhtään älliä jäljellä niin harkitsee vakavasti kannattaako Sofian kanssa tulevaisuutta rakentaa. Kaunis on mutta siinä se taitaa ollakin, tosi noloa uhoaminen, että keskittyy töihin kun Stefu nakkasi pihalle ja sitten oli muutama yhteistyö ja monoa tuli niistä hommista. Vlogi on lähinnä vitsi. Vaikka tuskin Stefan kaipaa Martinaa takaisin niin töiden määrässä ja laadussa ero on kyllä kun yö ja päivä. Toisaalta jos haluaa vain vaimon joka pitää itsensä nättinä eikä omaa itsenäisyyttä ollenkaan eikä halujakaan muuhun kuin miehen armoilla elelyyn niin mikäs siinä.
Onhan se Sohvi ihan nätti..erottuu joukosta. Mutta kun lähetään esim. Dubain markkinoille niin jää kyllä kakkoseksi 😂😂
Olis paras tehdä osapäivätöitä. Perheeseen voi käyttää aikaa silloin enemmän.
Jos Sofialle itselle sellainen sopisi.
Kyllä Sofia teki myös ahkerasti töitä.
Ulosanti on hänellä laadukas ja luonnollinen.
Todella paljon mahdollisuuksia hänellä.
Malttiaja tasapainoa nyt pariskunnalle.
Toivottavasti heillä hyvä coachi.
Mulle näyttäisi toisilleen sopivilta.
Kaikki hyvä kädenulottavissa, joulupuuroko pilttipurkin kans höystettynä.Kyllä on jollain arvot, joita toiset juoksit karkuun.
Kyllä Stefu sen on tajunnut 👍
Tiedä vaikka jouluna jo ...
Eikö Stefan laita enää Sofian kuvia ja sydämiä ig:iin? Olen pettynyt....entä sitä kuvaa, itsestään, jonka antoi Sofialle, onko yöpöydällä Hangossa? Oi herttaista kuin teineillä?
Paras heitto Martiinalta tänään: Alppinistin tytär! Vittuilua parhaimmillaan..hatunnoston arvoinen päivitys👍
Nauratti😄
Enpä usko, että oli v...ua, oli varmasti terveiset papalle, on papan tyttö yhtä taitava laskettelija tulossa! Uskon Martina sydämessään ei halua pahaa lapsensa isälle.
Höpöhöpö sehän nähtiin ja kuultiin jo keväällä.
Pian tulee, ovat jo matkalla lappiin!
Kohta alkaa sydämiä tulemaan lapista käsin, niin kauan kun kohtuu selvin päin pysyy. Olisivat nyt tajunneet lähteä muualle joulun viettoon, pilaavat Martinan ja tyttöjen joulun. Mutta ehkä suunta on suoraan baariin niin eivät törmää.
Sofi mukamas ihan yksinään lentämässä, saattaa sattumalta kohteesta löytyä Stefan😄
Johan se Stefankin postasi leviltä mäestä ja Sofi sillä aikaa ylpeänä kuvaa Stefun kämppää🤣
Ihana katsella Stefanin ja Sofian kuvia ovat niin sööttejä molemmat. Vielä kun jättäisivät viinakset vähemmälle niin olisi elämä parempaa.
Monen elämän on viina pilannut.
Onnea heille ja parempaa ensi vuotta!
Yleensä sööteiksi sanotaan kyllä lapsia ja myös koiria.
Kaunis pari 💖💕
Kaunis pari💖💕
Sofia tarvitsee maksumiehen,
ei hän pärjää ilman niitä.
Pitäähän jonkun maksaa.