Kurvisen Kepulle

Onhan kepu jotain tuonut maakunnille,Lähinnä tiestöille.Mutta ne menetykset,kotimaisen elintärkeän turpeen alasajo vihreiden aatteen mukaisesti.Ja kaikkein tärkein,annettu määräysvalta vihreälle diktatuurille sisä ja ulkoministeriössä.Sehän koskee jo Suomen itsenäisyyttä.Ja tämä kaikki kepun ollessa Hallituksessa.Täysin isänmaan edun vastaista.
29<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Hallitus ei ole kieltänyt turpeen käyttöä.

Äänestä
  • Ei niin, mutta turpeen tuotannon on tehnyt mahdottomaksi. Se on se pointti. Jos ymmärrät.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei niin, mutta turpeen tuotannon on tehnyt mahdottomaksi. Se on se pointti. Jos ymmärrät.

    Ei muuten pidä paikkaansa.Turve on tänään yhtä kilpailukykyinen polttoaine kuin aikaisemminkin. Koska veronkorotus oli kaikille yhtä suuri. Turpeen käyttö on muutenkin vähentynyt jo useita vuosia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei muuten pidä paikkaansa.Turve on tänään yhtä kilpailukykyinen polttoaine kuin aikaisemminkin. Koska veronkorotus oli kaikille yhtä suuri. Turpeen käyttö on muutenkin vähentynyt jo useita vuosia.

    "Turve on tänään yhtä kilpailukykyinen polttoaine kuin aikaisemminkin. Koska veronkorotus oli kaikille yhtä suuri. " (kepu-vihreä)


    Juuri noilla samoilla sanoilla Vanhanen ja lIntiläkin puolustelivat eduskunnassa turveyrittäjyyden alasajoa: "turve on kilpailukykyinen koska veronkorotus oli yhtä suuri kaikille..."

    Sanomatta vain jäi että KEILLE KAIKILLE? Kysehän on äärivihreiden toimesta hallitusohjelmaan dumpattu fossiilisten polttoaineiden (mm. öljy, kivihiili, turve) tarkoituksellisesta alasajosta vuoteen 2030 mennessä säätämällä verotus näille perinteisille polttoaineille niin kovaksi että niiden tuotanto ja käyttäminen muuttuu kannattamattomaksi.

    Turve ei siis ole mihinkään, jatkossakin käytettävissä olevaan energiaan verrattuna "kilpailukykyinen" vaan kyse on Keskustan harjoittamasta sumutuksesta jolla sanankäänteillä kikkailulla saadaan asia kuulostamaan paremmalta niiden korvissa jotka eivät ole perillä asiasta ja joita se ei suoranaisesti kosketa.

    Näin Vihreän ilmastopolitiikan vankka tukija Keskusta kansanedustajineen ja ministereineen ymmärtää kyllä että turvealan työpaikkoja on "vain" n. 3000 jotka ovat nyt katoamassa Keskusta-vihreän yhteispolitiikan seurauksena, mutta Keskustan strategia onkin toinen, Kepu näkee moninkertaisen kannattajapotentiaaalin suurten kaupunkien cityvihreässä nuorisossa. Heitä kepu tässä kosii.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei niin, mutta turpeen tuotannon on tehnyt mahdottomaksi. Se on se pointti. Jos ymmärrät.

    Kurvinen taistelee turkistarhaajia ja turvetuottajia vastaan vihreiden kanssa !!

    Äänestä

Ja sitä paitsi turvetuottajat huolehtii ihan itse että turpeen käyttö loppuu, turve on rajallinen materiaali ja kaikki suot melkein on räävitty loppuun.
Kaikkia soita ei tarvitse tuhota.
Maaseudulla tarvitaan kunnon kestävää maataloutta ja ruuantuotantoa ja sitä täällä jo on, ei kepu ole sitä minnekään viemässä.

Äänestä
  • Turvetuotantoalueista saadaan hyvää peltoa kun kerran kestävää maataloutta ja ruuantuotantoa kaipaat.

    Äänestä

  • Siinä asiallinen kommentti turpeesta. Polttoturpeen noston ja soiden rääpimisen saisi lopettaa heti. Ei mitenkään elintärkeää päinvastoin pilannut kaikki vesistöt.

    Äänestä

kurvi se taas miehekkäästi äänesti rötös heikin puolesta, ettei vain terroristien maahantuonti vaarantuisi,eikä pirä unohtaa italian mafialle myönnettävää suomen lahjoittamaa miljarrien tukipakettia,ainut viisas mies oli hoskonen se äänesti rötöstelyä vastaan rohkeasti niin kuin suoraselkäisen miehen pitääkin, seurauksista piittaamatta isänmaan parhaaksi,eikä niin kuin nämä valehtelevat isänmaan petturit ja oman erun tavoittelijat

Äänestä
  • Miten Kurvinen kehtaa tulla niiden vähien äänestäjien eteen.
    Lakimies,,,,,,, hahhah

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten Kurvinen kehtaa tulla niiden vähien äänestäjien eteen.
    Lakimies,,,,,,, hahhah

    Seniilit mummut ja papat on kurvin helppo puhua puolelleen..

    Äänestä

HANNU HOSKONEN ainut viherkepuleis oleva suoraselekäinen KANSANEDUSTAJA
joka äänesti kansan OIKEUSTAJUN MUKAAN. Hyvä Hannu.

Äänestä
  • Hoskonen ainoa kepu.Kurvinen myi tänään sielunsa vihreälle ss aatteelle.Kiitos ja kunnia ,tavataan kevään kunnallisvaaleissa.

    Äänestä

eiköhän tämä jo rupea olemaan kepun lopunalkua,kepu on kääntynyt omiaan vastaan ja yhressä vihreiren kanssa on ruvennut ajamaan maaseurun yritystoimintaa alas luonnonsuojelun ja ilmastonmuutoksen varjolla,ja luulee pääsevänsä homopuolueen nosteessa uuteen nousuun,ja nyt sitten tämä puolustetaan väärin tehnyttä ministeriä joka on tuonut juonimalla terroristien sukua suomeen sosiaali eläteiksi ja suunnittelemaan kuinka kostaa isiensä puolesta isis kalifaatin hävitys

Äänestä

viherkepuli on niin kiero niin kiero jos sen pystykirnuun laittaa ei pysty männällä päähän lyömään on se niin KIERO.

Äänestä
  • Oon tässä vähä lueskellu näitä kirjoituksia ja taidan äänestää kuitenkin keskustaa seuraavissa vaaleissa. Nämä persujen ajatukset ja mielipiteet eivät ole järjellisten ihmisten ajatuksia.

    Äänestä

viherkepuleilla sinisten kohtalo vaipuu Menneisyyteen, muistellaan Entistä Keskustaa jo tänäpäivänä iso ero viherkepuleihin. Hyi hittolainen mitä vihervasemmiston aisankannattajia.

Äänestä

viherkepuleilla ei ole muuta sanottavaa kuin persu persu onhan muitakin puolueita ja ovat ihmeissään nyky viherkepulien politiikasta ja äänestys käyttäytymisestä.

Äänestä
  • Samoin teen minäkin. Äänestän keskustaa, se on kuitenkin järkipuolue verrattuna näihin Perussuomalaisiin.

    Äänestä

eiköhän kepun loppu nyt tullut omiansa pitäisi puolustaa mutta hallituksessa on tärkeinpää saara olla kuin omiansa puolta pitää

Äänestä
  • Ei tullu keskustan loppua. Äänestin viimeksi persupuoluetta. Nyt palaan takaisin keskustaan. Ja odottelen koska sivistys saapuu persuihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tullu keskustan loppua. Äänestin viimeksi persupuoluetta. Nyt palaan takaisin keskustaan. Ja odottelen koska sivistys saapuu persuihin.

    Notti, soot viheriä.

    Äänestä

kepun tempuista pienin on turpeen alasajo,mutta kun myivät koko itsenäisyyren EU,lle, muuttui velatkin yhteisiksi,joita hoitaa vain suomi ja saksa,muut eu,maat vain pänttäävät surutta velkaa kun suomi ja saksa maksaa viulut,ja tätä perinnettä jatkaa kurvin porukka

Äänestä

Viherkepulit saa alkaa miettimään tulevia eduskunta vaaleja ja koota siitä ISOSTA tippuvasta porukasta markkinatyöryhmää. Alkaa kiertää kaunista Suomea kesämarkkinoilla ja saarikko kuuluttajaksi kuuluisi laajan markkinaalueen tulkaa VETÄMÄÄN viherkepulien Onnenkojulle Onnennaruista Yllätysvetoja joka Vedolla voittaa.
Toivotaan hyviä aurinkoisia kesätapahtumia tuleville vuosille.
Eli yhteenvetona viherkepuleilla aurinkoinen tulevaisuus odottaa.

Äänestä

Nyt se myrkyn lykkäs viherkepulien ryhmyri kurvinen hermostui ryhmän ainoalle Keskustalaiselle Kansanedustaja Hannu Hoskoselle maaseudun, turvetuotannon ja työpaikkojen puolustamisesta, kurinpalautusta moisesta maaseudun ja työpaikkojen puolustamisesta. Ku ei nyt vaan kurvinen kun hyppii sinne tänne astoisi Nappoon, ei sitten tarvitsi huomenna perua ja selitellä puheitaan.

Äänestä
  • Kurvinen ryssii ny ja totaalisesti. Voisitteko kauhavalaaset maksaa tolle maaoravalle menolipun Marsiin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kurvinen ryssii ny ja totaalisesti. Voisitteko kauhavalaaset maksaa tolle maaoravalle menolipun Marsiin?

    Hoskonen on ainut selväjärkinen kepu politikko joka ei mene hevonvitun päätöksiin mukaan joka vie turveyrittäjät konkurssiin ja työttömiksi. Kurvinen on jo niin ällön oloinen eläjä että ihan vituttaa kun se näkee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hoskonen on ainut selväjärkinen kepu politikko joka ei mene hevonvitun päätöksiin mukaan joka vie turveyrittäjät konkurssiin ja työttömiksi. Kurvinen on jo niin ällön oloinen eläjä että ihan vituttaa kun se näkee.

    Sapettaa niin perhanasti ku äänestin aikoinaan tota Kurvisen kepupelleä. Kankaansyrjä on sentään mies, eikä mikää Haaviston aisankannattaja. Mikalle ääneni ensi kerralla.
    Perussuomalaiset jatkoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sapettaa niin perhanasti ku äänestin aikoinaan tota Kurvisen kepupelleä. Kankaansyrjä on sentään mies, eikä mikää Haaviston aisankannattaja. Mikalle ääneni ensi kerralla.
    Perussuomalaiset jatkoon.

    Onhan sulla kun ollu järki päässä, kun Kurvista äänesti. Nyt sun päässä ei ole muuta kuin hattu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onhan kepu jotain tuonut maakunnille,Lähinnä tiestöille.Mutta ne menetykset,kotimaisen elintärkeän turpeen alasajo vihreiden aatteen mukaisesti.Ja kaikkein tärkein,annettu määräysvalta vihreälle diktatuurille sisä ja ulkoministeriössä.Sehän koskee jo Suomen itsenäisyyttä.Ja tämä kaikki kepun ollessa Hallituksessa.Täysin isänmaan edun vastaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu