Saako mauton sisälle laittaa led valo nauhaa? Esim. tätä https://m.motonet.fi/fi/tuote/6500898/Polaroid-auto-LED-nauha-12-V ?
Miten led valot kannattaa yhdistää mautoon? Pistokkeeseen?
Mopoautoon ledvalo -nauhojen asentaminen
9
1779
Vastaukset
- Anonyymi
Tai siis mistä otan sähköä ledeihin?
- Anonyymi
saahan niihin vaikka sisävalosta sähkön, tai virtalukosta.. sisävalot vaan haittaavat näkemistä autosta ulos, joten ei niitä ajossa ole syytä käyttää..
- Anonyymi
Biomassa ajelee moottoritiellä 100 lasissa etusumuvalot päällä. Etusumuvalot tekevät 10 m keulan eteen kirkkaan läntin, johon näköaisti sopeutuu. Helppo nähdä kaistaviivat sekä peuran/hirven sorkat 0,36 s ennen kuin loppuosa eläimestä tulee tuulilasista sisään.
Sisävalaistuksen tehostaminen on vain looginen askel tästä eteenpäin. Ulos ei näe, mutta lajintunnistus (peura/pyörälijä/jalankulkija) on helppoa tehdä lämpimässä sisätilassa törmäyksen jälkeen.
- Anonyymi
Kuuluuko aloituksen aihe Rakentaminen ja koti - palstalle mitenkään ??
- Anonyymi
Ydinvoimalasta saa virtaa, omalla pussilla edullisempi.
- Anonyymi
Onko aloittajalla muitakin tämän luokan murheita?
- Anonyymi
30CM PÄTKIÄ 2KPL 12,90e
- Anonyymi
Kyllähän mopoautoon voi ledlamppuja laittaa, matkustajan jalkatilaa voi asentaa pistorasian ja sieltä jatkojohto ulos, jos käyttää 50 metristä jatkojohtoja niin voi ajaa 100 metrin, siis 50m ja takaisi 50 metriä, talon ympäri ei oikein voi montaa kierrosta ajaa kun kietoutuu jatkojohto talon ympärille, joka kierroksen jälkeen täyty jatkojohto juoksuttaa vastapäivään ja liittää uudelleen töpseliin.
- Anonyymi
Kannattaa itse värikkäillä niitä sähkötöitä mopoautoihin, nyt oli uutisissa että " mopoauto sytytti rivitalon tuleen"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.743860Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j933251Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1162547Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.191720Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m751516Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1261441- 991393
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä671387- 551103
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä581083