Mopoautoon ledvalo -nauhojen asentaminen

Anonyymi

9

1773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai siis mistä otan sähköä ledeihin?

    • Anonyymi

      saahan niihin vaikka sisävalosta sähkön, tai virtalukosta.. sisävalot vaan haittaavat näkemistä autosta ulos, joten ei niitä ajossa ole syytä käyttää..

      • Anonyymi

        Biomassa ajelee moottoritiellä 100 lasissa etusumuvalot päällä. Etusumuvalot tekevät 10 m keulan eteen kirkkaan läntin, johon näköaisti sopeutuu. Helppo nähdä kaistaviivat sekä peuran/hirven sorkat 0,36 s ennen kuin loppuosa eläimestä tulee tuulilasista sisään.

        Sisävalaistuksen tehostaminen on vain looginen askel tästä eteenpäin. Ulos ei näe, mutta lajintunnistus (peura/pyörälijä/jalankulkija) on helppoa tehdä lämpimässä sisätilassa törmäyksen jälkeen.


    • Anonyymi

      Kuuluuko aloituksen aihe Rakentaminen ja koti - palstalle mitenkään ??

    • Anonyymi

      Ydinvoimalasta saa virtaa, omalla pussilla edullisempi.

    • Anonyymi

      Onko aloittajalla muitakin tämän luokan murheita?

      • Anonyymi

        30CM PÄTKIÄ 2KPL 12,90e


    • Anonyymi

      Kyllähän mopoautoon voi ledlamppuja laittaa, matkustajan jalkatilaa voi asentaa pistorasian ja sieltä jatkojohto ulos, jos käyttää 50 metristä jatkojohtoja niin voi ajaa 100 metrin, siis 50m ja takaisi 50 metriä, talon ympäri ei oikein voi montaa kierrosta ajaa kun kietoutuu jatkojohto talon ympärille, joka kierroksen jälkeen täyty jatkojohto juoksuttaa vastapäivään ja liittää uudelleen töpseliin.

    • Anonyymi

      Kannattaa itse värikkäillä niitä sähkötöitä mopoautoihin, nyt oli uutisissa että " mopoauto sytytti rivitalon tuleen"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6610
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5672
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      79
      4426
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      86
      4309
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      104
      4081
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1446
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1257
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      337
      1253
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      16
      1210
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      978
    Aihe