Mopoautoon ledvalo -nauhojen asentaminen

Anonyymi

9

1775

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai siis mistä otan sähköä ledeihin?

    • Anonyymi

      saahan niihin vaikka sisävalosta sähkön, tai virtalukosta.. sisävalot vaan haittaavat näkemistä autosta ulos, joten ei niitä ajossa ole syytä käyttää..

      • Anonyymi

        Biomassa ajelee moottoritiellä 100 lasissa etusumuvalot päällä. Etusumuvalot tekevät 10 m keulan eteen kirkkaan läntin, johon näköaisti sopeutuu. Helppo nähdä kaistaviivat sekä peuran/hirven sorkat 0,36 s ennen kuin loppuosa eläimestä tulee tuulilasista sisään.

        Sisävalaistuksen tehostaminen on vain looginen askel tästä eteenpäin. Ulos ei näe, mutta lajintunnistus (peura/pyörälijä/jalankulkija) on helppoa tehdä lämpimässä sisätilassa törmäyksen jälkeen.


    • Anonyymi

      Kuuluuko aloituksen aihe Rakentaminen ja koti - palstalle mitenkään ??

    • Anonyymi

      Ydinvoimalasta saa virtaa, omalla pussilla edullisempi.

    • Anonyymi

      Onko aloittajalla muitakin tämän luokan murheita?

      • Anonyymi

        30CM PÄTKIÄ 2KPL 12,90e


    • Anonyymi

      Kyllähän mopoautoon voi ledlamppuja laittaa, matkustajan jalkatilaa voi asentaa pistorasian ja sieltä jatkojohto ulos, jos käyttää 50 metristä jatkojohtoja niin voi ajaa 100 metrin, siis 50m ja takaisi 50 metriä, talon ympäri ei oikein voi montaa kierrosta ajaa kun kietoutuu jatkojohto talon ympärille, joka kierroksen jälkeen täyty jatkojohto juoksuttaa vastapäivään ja liittää uudelleen töpseliin.

    • Anonyymi

      Kannattaa itse värikkäillä niitä sähkötöitä mopoautoihin, nyt oli uutisissa että " mopoauto sytytti rivitalon tuleen"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      213
      5378
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5004
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      14
      4791
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2027
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1771
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      81
      1635
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1441
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1275
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1260
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe