mies

Minne on kadonneet kaikki semmoiset miehet joilla on hymy ja hellä sydän? Jotka kevyesti kantavat lapsia sylissään, ovat empaattisia ja kilttejä? Jaksavat kuunnella ja lohduttaa? Eivät ole laiskoja vaan osallistuvat perheen elämään, kantavat kortensa mukisematta kekoon. Tarttuvat askareisiin..Eivät juopottele ja petä.Taitaa olla kuolleet sukupuuttoon?
151361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tosin tykkään juoda kaljaa joskus. Harmi.

Äänestä
  • ihan ok.

    Äänestä

  • mietiskelijä kirjoitti:

    ihan ok.

    lisäksi vielä leivon perheelleni kahvileivät ym.
    mut ku olen varattu;)

    Äänestä

vastata että kyllä niitä on, ja tunnen yhden sellaisen TODELLA henkilökohtaisesti; ) näyttäisi pikemminkin ettei niille ole ottajia!

Äänestä

Niillä kaikilla on jo poikaystävä.Ei voi mitään.

Äänestä
  • ettäs kehtaat.
    Tuo oli suorastaan loukkaus. Vai että homo pitäisi vielä olla!

    Äänestä

minusta taas tuntuu että niitä normaaleja arvoja arvostavat naiset ovat hävinneet tyystin täältä planeetalta. mut toivotta vasti niitä olis vielä olemassa. arjestakin voi nauttia kun on rakkautta ympärillä ja perhe asiat kunnossa niin siinä on sitä jotain sanoin kuvailematonta hohtoa.

Äänestä

kuinka montaa olet kokeillut ja mistä tällaisen johtopäätöksen olet vetänyt?

Äänestä

heistä. Ja elän.....!

Äänestä

Eiköhän Herra Tossavaiset ole lakaistu maan alle saamattomina nahjuksina, kun heidän naiset eivät osaa arvostaa heitä ja haikailevat tosi miesten perään, jotka tekevät mitä haluavat.

Äänestä
  • tuota itsevarmuutta!

    Äänestä

  • yx tossavainen kirjoitti:

    tuota itsevarmuutta!

    vielä alistettu ja tallattu maanrakoon vaikka yrittäjiä on ollut. En alistu enkä lannistu naisellisen kauneuden ja ihanuuden edessä, vaikka heitä suuresti jumaloin.
    Tasa-arvoa, tasa-arvoa ystäväiseni.
    Ei alistamalla ketään saa pidettyä kotona tai vierellä.

    Äänestä

miestä naiset kaipaavat? Tai Sinä.
Toisaalta naiset rakastuvat renttuihin.
Kuinka silloin meidän kunnon miesten käy?

Äänestä
  • miehen pitää olla hyvä ja hellä, kunnollinen tietyllä tapaa muttei missään tapauksessa tylsä.

    Äänestä

Kunhan kesä tulee ja vettä alkaa sataa, kyllä ne sieltä mullan alta kömpivät esille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen kirjoitti:

Minne on kadonneet kaikki semmoiset miehet joilla on hymy ja hellä sydän? Jotka kevyesti kantavat lapsia sylissään, ovat empaattisia ja kilttejä? Jaksavat kuunnella ja lohduttaa? Eivät ole laiskoja vaan osallistuvat perheen elämään, kantavat kortensa mukisematta kekoon. Tarttuvat askareisiin..Eivät juopottele ja petä.Taitaa olla kuolleet sukupuuttoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu