Radio Aalto antoi potkut miehille

Anonyymi

Muuttuu Me naiset kanavaksi. Nyt vaan miehet vaatimaan isot korvaukset sukupuolisyrjinnästä, vuoden pakkka vähintään maksettava kuten akoille vastaavissa tapauksissa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/95db27fd-e04c-4872-9044-0ec4d6266825

Hupaisaa, että tempparit juontaja kuronen saattaa saada jatkaa, sehän onkin täysi femakko, hame päälle vaan. En ole kuunnellut pahemmin tähänkään asti, mutta nyt poistuu suosikeistakin.

8

1073

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos naiset saisi potkut kun kanava vaihtuu miesten kanavaksi, niin johan nousisi meteli ja kaikki tiedotusvälineet toitottaisi kilpaa. Omistajat leimattaisiin sovinisteiksi loppuiäkseen ja vähintää vuoden palkka maksettava korvauksina. Kun naiset tekee niin ei kiinnosta ketään. Näin se on joka asiassa, todellisuudessa Suomessa syrjitään vain miehiä ja naisilla pelkästään etuoikeuksia.

    • Anonyymi

      "Me Naiset Radiolle rajua kritiikkiä – etenkin naiset hermostuivat"
      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/5d4f9fa4-cbdd-4c94-ac77-99f3b7c72be1

      Melkoisesti kritiikkiä myös IL keskustelussa, mutta suurin osa viesteistä saman femakon Aurora98 kirjoittamia, usein 6-8 viestiä peräkkäin saman toitottamista. Miehet muka syrjii ja pilkkaa naisia joka paikassa, mutta ei osaa antaa yhtään todellista esimerkkiä. Oikeastaan ainoa, että ammattinimikkeissä esiintyy sana mies.

      Naisia saa mielestään olla vapaasti kaikki jopa ministereinä, koska miehet niin pahoja ja aikaisemmin olleet pelkästään miehiä. Täysin harhainen femakko, Suomessa ollut toisena maailmassa naisilla äänioikeus, oma päätös asettuvatko ehdolle ja äänestääkö toiset naiset. Jos tasa-arvoa haluavat, niin kiintiöiden täytyy koskea myös miehiä.

      Asevelvollisuudenkin kääntää ettei naisia muka haluta armeijaan ja syrjitään sielläkin. Minkä helvetin takia femakot ei vaadi inttiä/sivaria pakolliseksi kaikille. Kaikessa naiset muka pärjää yhtä hyvin, vaikka eihän se todellisuudessa ole niin, naisilta ei vaadita juuri missään samaa ja intissäkin ylennetään lähes kaikki halukkaat. Sotatilanteessa ei aikomustakaan laittaa naisia etulinjaan.

      Naisen eurostakin jauhaa samaa mantraa, vaikka tutkitusti suhteessa työaikaan ja tehtäviin, naiset hankkii enemmän.Kouluttautiuminen ja ammatinvalinta oma päätös. Kukaan ei pakota jäämään hoitamaan lapsia ja naiset ei itse halua jakaa vanhempainvapaita tasan. Ovat itse ottamassa eron ja haluavat lähes poikkeuksetta lapset itselleen tai hankkiutuvat raskaaksi ilman parisuhdetta eikä aikomustakaan sallia miehelle isyyttä. Miehiä saa syrjiä vapaasti työnhaussa, naisia ei.

      Miesten lyhyempi elinikäkin muka miesten oma syy, huonot eliintavat aiheuttaa sen, ei suinkaan raskaampi työ ja perintötekijät. Tiedän itsekin paljon miehiä jotka eläneet terveellisesti, silti kuolevat pian eläkkeelle jäätyään tai jo ennen sitä. Jos olisi päinvastoin, femakot olisi ilman muuta vaatimassa naisille alempaa eläkeikää. Aikaisemmin niin olikin, joten femakkologiikalla miehille pitäisi alentaa eläkeikää sitäkin enemmän. Naisten terveydenhoitoon on myös panostettu koko ajan paljon enemmän.

      Melkoisen huvittavaa, että syyllistyy itse kaikkeen mistä syyttää miehiä ja tyypillisesti naisena vain itse on oikeassa, toistelee samaa loputtomiin perustelematta ja todistamatta mitään.

    • Anonyymi

      Sama työnanataja nelonen media eli ovat ilman muuta oikeutettuja saamaan vuoden palkan korvauksena syrjinnästä.

    • Anonyymi

      Toivotaan että nostavat kanteen, joskus miestenkin pidettävä puoliaan.

    • Anonyymi

      Naiset armeijassa.
      Nainen on aina ensisiassa myymässä itseään (alapäätään), kaikki muu hänen elämässään tulee sen jälkeen.
      Se ei ole naisen vika vaan luonnonlaki.
      Nyt miesten on pakko mennä armeijaan mutta nainen saa halutessaan mennä sinne pelaamaan ja kauppaamaan peräänsä, joka huomattavasti häiritsee ja heikentää maamme puolustuskykyä.
      Naisilla voisi olla< omat joukko osastot. Kyllä meillä on helvetin tyhmiä kenraaleita oikein tollouden korkiaveisuuta.
      Tässä taas esimerkki tasa-arvostamme jossa vi..tun kauppaaminen on pyhä ja etuoikeutettu asia.

      • Anonyymi

        se on juuriki näin.


    • Anonyymi

      Akkavalta tuhoaa viimeisetkin rippeet sivilisaatiosta.

    • Anonyymi

      Aurora98

      on ihan täys Bitch!

      Työtön luuska joka mollaa vaan.
      Menis töihin niin ehkä persaukisena näkisi maailmassa jotain hyvääkin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6755
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6598
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      144
      5404
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4413
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4069
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3128
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3053
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      69
      2720
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      36
      2223
    Aihe