Hesburger Nummela

Anonyymi

Muistin ostokset maksettuani että kyseessä oli kuponkitarjous. Kysyin myyjältä että voiko korjata. Hän sanoi ettei voi ja piste.

Minä menin ilmaisen kahvin sijaan pöytään istumaan ja kirjoitin hesburger sivuilla valituksen.

Kun sain ruuat käteeni niin sanoin toiselle myyjälle että tein valituksen. Olin jo menossa ulos kun hän kysyi että miksi. Vastasin että kysy kassalta.
Minä en tässä kohtaa enää jäänyt selittelemään asiaa joka oli jo yhdelle selitetty ja mitään ei ollut kuulemma tehtävissä. Ruuat siis käsissä kylmenemässä olisi pitänyt jäädä ja kun en jäänyt niin oma vika.


Sitten tulee vastaus heseltä että tämä kassamyyjä olisikin halunnut hakea vuoropäällikön apuun mutta olen kieltäytynyt.

Ahaa? Itse en tiennyt tällaista tapahtuneen.

Jälkeenpäin selitetään että OLISIKIN voitu hyvittää tarjoushinnan ja normaalihinnan ero.

Eli älä ikinä usko mitä yksi myyjä sanoo vaan varmista asia muilta myyjiltä ja esimiehiltä ja ketä nyt paikalla onkaan.

1

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ensikerralla sitten kuponki lapaan heti kättelyssä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      146
      2446
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      74
      2333
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      68
      1985
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      88
      1715
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      114
      1640
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1518
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      120
      1432
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1304
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1164
    Aihe