Missä ovat SYYLLISET ja niiden TUOMIOT ???

Anonyymi

Miksei Kaivarin tapauksesta jossa kanttis, Suomalainen nuorimies hakattiin ja potkittiin hengiltä matujen toimesta, ei kuulu mitään?
Luin juuri Iltalehden jutun joka oli kirjoitettu hieman rautatientorin "runopoika" keissin jälkeen...jutussa kerrotaan muistotilaisuudesta jossa meditoitiin rauhan ja rakkauden puolesta, ihmiset olivat "tyrmistyneitä" että tällaista voi tapahtua Suomessa, Habiba Ali toitotti että osa kansanedustajista on syypäitä tähän rasistiseen tekoon (jossa siis Suomalainen kanttis monotti toista kantista...rasismia?!?), ja mielenosoituksia oli myös muissa kaupungeissa.
Ja mites Kaivopuiston tappo muidenkin, auttamaan yrittäneiden kantisten pahoinpitely maahanmuuttajataustaisen jengin toimesta?
Missä on muistotilaisuudet? Missä presidentin julistus kanttiksiin kohdistuneen rasismin vuoksi? Missä Habiba Ali joka kailotti rautatientorilla että toivottavasti "runopoika" keissi jäisi viimeiseksi rasistiseksi tapoksi jne.?
Näyttää siltä että Suomen media yrittää hiljaisuudella "tappaa" tämän Kaivopuiston tapauksen. Siitä ei puhuta eikä siihen edes viitata jotta se vaipuisi unohdukseen tavallisilta Suomalaisilta. Jos jo nyt menet vaikka Siilinjärven torille kysymään mitä mieltä väki on tuosta Kaivarin väkivaltaisesta taposta, niin maakunnan väki ei varmasti edes tiedä mistä puhutaan...
Suomalaiset-älkää antako median ja suvakkien vaieta Kaivarin tapausta kuoliaaksi!!!

Missä on TUOMIOT ja Syylliset ????????

1

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raamatussa kerrotaan paljon juutalaisten vainoamisesta. Hitler jatkoi sitä jopa viime vuosituhannella.
      Nykyään se on "rumaa" ja tuomittavaa joten tilalle pitää saada muunlainen vainoa.

      Nyt vainotaan suomalaista. Yhtäläisyydet saavat uskomaan että me olemme sittenkin jokin Israelin kadonnut heimo. Nyt on muotia hitlerin seuraajille vainota suomalaista.
      Toki se tuomitaan saastana myöhemmin kuten tuomittiin hitlerinkin saasta. Mutta nyt se on muotia ja on vain elettävä läpi kunnes vainoajat tuhoutuvat pilvenpiirtäjien sortuessa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5617
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      11
      2601
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      186
      2199
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      163
      1693
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      72
      1486
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      32
      1394
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1354
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      72
      1263
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1175
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      219
      1157
    Aihe