Missä ovat SYYLLISET ja niiden TUOMIOT ???

Anonyymi

Miksei Kaivarin tapauksesta jossa kanttis, Suomalainen nuorimies hakattiin ja potkittiin hengiltä matujen toimesta, ei kuulu mitään?
Luin juuri Iltalehden jutun joka oli kirjoitettu hieman rautatientorin "runopoika" keissin jälkeen...jutussa kerrotaan muistotilaisuudesta jossa meditoitiin rauhan ja rakkauden puolesta, ihmiset olivat "tyrmistyneitä" että tällaista voi tapahtua Suomessa, Habiba Ali toitotti että osa kansanedustajista on syypäitä tähän rasistiseen tekoon (jossa siis Suomalainen kanttis monotti toista kantista...rasismia?!?), ja mielenosoituksia oli myös muissa kaupungeissa.
Ja mites Kaivopuiston tappo muidenkin, auttamaan yrittäneiden kantisten pahoinpitely maahanmuuttajataustaisen jengin toimesta?
Missä on muistotilaisuudet? Missä presidentin julistus kanttiksiin kohdistuneen rasismin vuoksi? Missä Habiba Ali joka kailotti rautatientorilla että toivottavasti "runopoika" keissi jäisi viimeiseksi rasistiseksi tapoksi jne.?
Näyttää siltä että Suomen media yrittää hiljaisuudella "tappaa" tämän Kaivopuiston tapauksen. Siitä ei puhuta eikä siihen edes viitata jotta se vaipuisi unohdukseen tavallisilta Suomalaisilta. Jos jo nyt menet vaikka Siilinjärven torille kysymään mitä mieltä väki on tuosta Kaivarin väkivaltaisesta taposta, niin maakunnan väki ei varmasti edes tiedä mistä puhutaan...
Suomalaiset-älkää antako median ja suvakkien vaieta Kaivarin tapausta kuoliaaksi!!!

Missä on TUOMIOT ja Syylliset ????????

1

144

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raamatussa kerrotaan paljon juutalaisten vainoamisesta. Hitler jatkoi sitä jopa viime vuosituhannella.
      Nykyään se on "rumaa" ja tuomittavaa joten tilalle pitää saada muunlainen vainoa.

      Nyt vainotaan suomalaista. Yhtäläisyydet saavat uskomaan että me olemme sittenkin jokin Israelin kadonnut heimo. Nyt on muotia hitlerin seuraajille vainota suomalaista.
      Toki se tuomitaan saastana myöhemmin kuten tuomittiin hitlerinkin saasta. Mutta nyt se on muotia ja on vain elettävä läpi kunnes vainoajat tuhoutuvat pilvenpiirtäjien sortuessa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      132
      1563
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      143
      836
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      219
      795
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      34
      736
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      72
      728
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    7. 49
      662
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      63
      588
    9. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      77
      570
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    Aihe