Miksei Kaivarin tapauksesta jossa kanttis, Suomalainen nuorimies hakattiin ja potkittiin hengiltä matujen toimesta, ei kuulu mitään?
Luin juuri Iltalehden jutun joka oli kirjoitettu hieman rautatientorin "runopoika" keissin jälkeen...jutussa kerrotaan muistotilaisuudesta jossa meditoitiin rauhan ja rakkauden puolesta, ihmiset olivat "tyrmistyneitä" että tällaista voi tapahtua Suomessa, Habiba Ali toitotti että osa kansanedustajista on syypäitä tähän rasistiseen tekoon (jossa siis Suomalainen kanttis monotti toista kantista...rasismia?!?), ja mielenosoituksia oli myös muissa kaupungeissa.
Ja mites Kaivopuiston tappo muidenkin, auttamaan yrittäneiden kantisten pahoinpitely maahanmuuttajataustaisen jengin toimesta?
Missä on muistotilaisuudet? Missä presidentin julistus kanttiksiin kohdistuneen rasismin vuoksi? Missä Habiba Ali joka kailotti rautatientorilla että toivottavasti "runopoika" keissi jäisi viimeiseksi rasistiseksi tapoksi jne.?
Näyttää siltä että Suomen media yrittää hiljaisuudella "tappaa" tämän Kaivopuiston tapauksen. Siitä ei puhuta eikä siihen edes viitata jotta se vaipuisi unohdukseen tavallisilta Suomalaisilta. Jos jo nyt menet vaikka Siilinjärven torille kysymään mitä mieltä väki on tuosta Kaivarin väkivaltaisesta taposta, niin maakunnan väki ei varmasti edes tiedä mistä puhutaan...
Suomalaiset-älkää antako median ja suvakkien vaieta Kaivarin tapausta kuoliaaksi!!!
Missä on TUOMIOT ja Syylliset ????????
Missä ovat SYYLLISET ja niiden TUOMIOT ???
Anonyymi
1
145
Vastaukset 1
- Anonyymi
Raamatussa kerrotaan paljon juutalaisten vainoamisesta. Hitler jatkoi sitä jopa viime vuosituhannella.
Nykyään se on "rumaa" ja tuomittavaa joten tilalle pitää saada muunlainen vainoa.
Nyt vainotaan suomalaista. Yhtäläisyydet saavat uskomaan että me olemme sittenkin jokin Israelin kadonnut heimo. Nyt on muotia hitlerin seuraajille vainota suomalaista.
Toki se tuomitaan saastana myöhemmin kuten tuomittiin hitlerinkin saasta. Mutta nyt se on muotia ja on vain elettävä läpi kunnes vainoajat tuhoutuvat pilvenpiirtäjien sortuessa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781240
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️47940Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?14802- 69802
- 82801
- 149746
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80719Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk38709- 64709
Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19605Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m120603Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k203598- 52549
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail115545- 90518
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet170518Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline118505Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18500YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene25466Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65451