Missä ovat Tuomiot ja Syylliset ,,,, ?

Anonyymi

Miksei Kaivarin tapauksesta jossa kanttis, Suomalainen nuorimies hakattiin ja potkittiin hengiltä matujen toimesta, ei kuulu mitään?
Luin juuri Iltalehden jutun joka oli kirjoitettu hieman rautatientorin "runopoika" keissin jälkeen...jutussa kerrotaan muistotilaisuudesta jossa meditoitiin rauhan ja rakkauden puolesta, ihmiset olivat "tyrmistyneitä" että tällaista voi tapahtua Suomessa, Habiba Ali toitotti että osa kansanedustajista on syypäitä tähän rasistiseen tekoon (jossa siis Suomalainen kanttis monotti toista kantista...rasismia?!?), ja mielenosoituksia oli myös muissa kaupungeissa.
Ja mites Kaivopuiston tappo muidenkin, auttamaan yrittäneiden kantisten pahoinpitely maahanmuuttajataustaisen jengin toimesta?
Missä on muistotilaisuudet? Missä presidentin julistus kanttiksiin kohdistuneen rasismin vuoksi? Missä Habiba Ali joka kailotti rautatientorilla että toivottavasti "runopoika" keissi jäisi viimeiseksi rasistiseksi tapoksi jne.?
Näyttää siltä että Suomen media yrittää hiljaisuudella "tappaa" tämän Kaivopuiston tapauksen. Siitä ei puhuta eikä siihen edes viitata jotta se vaipuisi unohdukseen tavallisilta Suomalaisilta. Jos jo nyt menet vaikka Siilinjärven torille kysymään mitä mieltä väki on tuosta Kaivarin väkivaltaisesta taposta, niin maakunnan väki ei varmasti edes tiedä mistä puhutaan...
Suomalaiset-älkää antako median ja suvakkien vaieta Kaivarin tapausta kuoliaaksi!!!

Missä on TUOMIOT ja Syylliset ????????

1

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi vain tehdä johtopäätökset poliisin, median ja päättäjien vaikenemisesta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      152
      2453
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      53
      2024
    3. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      103
      1934
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      31
      1930
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      53
      1929
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      59
      1242
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      121
      1126
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      973
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      920
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      877
    Aihe