Älkää enää jaksako availla Haavisto-aiheisia aloituksia. Mennään elämässä eteenpäin ja keskitytään isompiin asioihin, esim. Suomen talouteen.
Eiköhän tää Haavistogate ala olla jo käsitelty
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Venezueloittaja-pääministeri Sanna Maduro tuhosi talouden.
Ei ole mitään mistä keskustella.
Hajoittakaa nyt tämä älytön törsääjähallitus!
Homma on käsitelty siinä vaiheessa ku Pekka jättää eroanomuksen!
Ketku ulos!
No tuskin sitä suomen taloutta täällä Suomi-24 palstalla saadaan kuntoon MUTTA voishan siitä jotain apua olla jos edes täällä keskityttäisiin siihen KUN nykyinen hallitus ei tee mitään sen eteen!
Miks ei sais? Jos minä käsken laittamaan
Sano se tahoille jotka vainoaa Räsästä.
Se vaino vain jatkuu kuin Duracell patterin virta.
Olikos niitä tutkintapyyntöjä jo 5kpl.
On vähän haasteellisempi juttu kun tää Haaviston tapaus, tässähän tiedetään jo Syyllinen ja lait joita on rikottu MUTTA Päivin kohdalla tuottaa suunnattomia vaikeuksia löytää sitä rikottua lakia!
Haavistohan on itse vainoaja. On käynyt työntekijän kimppuun. Häpeällistä ministeriltä.
Ei, ei, ei. Tämä on vasta alkua. Haaviston tapaus paljastaa kaikki suuret epäkohdat mitä Suomen hallinnossa on. Tästä tapauksesta riittää loputtomiin ammennettavaa
Mites sama mies voi kusettaa meitä Suomalaisia kerta toisensa jälkeen? Viimeksi se aiheutti kaikille Suomalaisille taloudellisia menetyksiä myymällä kantaverkon Carunalle!
Tämän nykyisen tempun hintaa ei vielä tiedetä mutta nyt rikottiin kahtakin lakia!
Äänestämmekö me vielä seuraavissa vaaleissa tämän saman "herran" hoitamaan MEIDÄN asioita? Jos näin tulee käymään niin pakostakin herää kysymys että onko kansa tyhmä ja yksinkertainen?
Hämää mummoja se lutunen photoshopattu naama sinisessä ulkoilutakissa. Äänestävät " vainottua".
Ei ole, koska kunnallisvaalit ovat vielä liian kaukana. Kokoomuslaiset virkamiehet tekevät taas jonkun ulostulon ennen vaaleja jotta asia pysyy otsikoissa.
Tapaus ei pääty, koska rikostakaan ei ole vielä päätetty.
Ei ole käsitelty.
Tapaus olisi jo käsitelty, mikäli se olisi käsitelty asianmukaisesti ja virkaansa sopimaton rikollinen olisi erotettu. Se olisi ollut samalla sekä hallituksen että vihreiden tilaisuus korottaa arvostustaan ja osoittaa kunnioittavansa lakia.
On käytännössä hyvä että hallitus piiloutuu asiassa enemmistönsä taakse ja hyväksyy rikollisen ministerin toiminnan. Ylimielisyyttä uhkuen juopuneena vallastaan. Aiheuttaa samalla puolueilleen enemmän ja pitkäkestoisempaa haittaa kuin mihin yksi rötöstelevä ministeri edes kykenisi.
Nyt on paljastunut, että Haavisto on valehdellut eduskunnassa, että ulkopuolisille ei ole maksettu lastentuonti casessa. Joko eroaa?