Muutama vuosi sitten pankki yritti yhdistyä Ouluun. Onneksi silloin oli päättäjät hereillä ja järki voitti! Ei ollut toimitusjohtaja enää sen jälkeen pitkään pankissa. Pankki on pärjännyt senkin jälkeen paikkakunnalla aivan hyvin ja tehnyt hyvin tulosta. Tämä uusi yhdistyminen taitaa olla uuden johtajan käsialaa kun lupailevat paikkaa isommasta pankista? Olkaapa päättäjät oikeasti hereillä! On iso menetys jos paikkakunnalta pankki lähtee.
Oulaisten Osuuspankin yhdistyminen
22
1635
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös ne aikonut palvelut pitää entisellään?
- Anonyymi
Palvelut pystyy samana kylläkin nousevalla palvelumaksu trendillä sitä se yhdistyminen on että pitää saada leveämmäy haltijat no mitä niillä leveämmällä tekee jos ei oo tarvetta isoihin lainauksiin.!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palvelut pystyy samana kylläkin nousevalla palvelumaksu trendillä sitä se yhdistyminen on että pitää saada leveämmäy haltijat no mitä niillä leveämmällä tekee jos ei oo tarvetta isoihin lainauksiin.!
Kyllä ainakin tilinhoitomaksu pompsahti, samoin talletuslokero vuokra, Meinaavat kai ottaa kaiken heikko osaisilta, ,Onko todella niin että pankki lähtee muualle,,sitten ilmeisesti pitää siirtyä toisen pankin asiakkaaksi,,Entä vanhukset ja joilla ei satu olemaan korttia,,,Huoli on todellinen??? Kertooko joku miten asian laita todella on????
- Anonyymi
Ennen pankin johtaja tervehti ja puhutteli asiakkaita nyt johtajaa ei näy moni ei tiedä onko häntä talossa .
- Anonyymi
Kyllähän se Oulaisissa, niin kuin muillakin pikkukylillä, ei ole mitään vastaan sanomista yhtään millekään, miten paikallispankin asiat, palvelumaksut tai muut palvelut menevät, mitään sanomista, ei vaikka kuin suomi24:ssa uhkailtas!
Pankkimaksut nousevat vähän päästä ja ne vaan pitää maksaa, halusi tai ei! - Anonyymi
Salaista tuntuu taas fuusioituminen olevan kuten viime kerrallakin. Kosiokaveri on nyt vain vähän oudompi. Omistajille ei haluta kertoa mitään ennen kuin on valmista. Pankki kituu varmaan henkitoreissaan.
- Anonyymi
Kieroiluahan se on ja tulee olemaan! Omistajille kerrotaan sitten, kun asiat salongeissa nuijitaan pöytään!
- Anonyymi
Sama toimitusjohtaja edelleenkin.
- Anonyymi
niinpä,niinse meiltäkin ylivieskasta OPmyytiin kokkolaan,en tiedä enään edes kuka on toimitusjohtaja,ikänni olenasioinut opssa,ja kassapalvelut vedettiin minimiin kello 10-13 ajalle,
- Anonyymi
"Vuusioituu Suomen Selekään. Aliuksi ei lehdessä ollut mitään kirjoitusta mikä ihmeen Suomen Selekä.
Jonkun ajan kuluttua oli mitkä käpykylät ovat näitä Suomen selekiä.
Kaukana on siitä.
Sanottas vaan suoraan että liitytään muutaman käpykylän pankkiinLoppu - Anonyymi
Leveämmät hartiat tarvitaan näinä kurjina aikoina!
- Anonyymi
No mikä kurjuus se nyt yhtäkkiä iski eihän tässä nyt olla aivan ojanpohjassa kysympä.vaan.?
- Anonyymi
Semmonen hyöty että johtajan palakka tuplataaan ja asiakkaat maksaa korkeampia palvelumaksuja aukioloajat lyhentyvät palvelut pikku hiljaa minimoidaan.
- Anonyymi
Kyllä paikallisen pankinjohtajan tulisi asua paikkakunalla ja näin osoittaa sitoutumisen ko paikkakunnan toimintaan. Nyt ei ole niin, vaan hän asuu muualla ja on sitoutunut sen asuinpaikkakunnan toimintaan mm. osallistumalla asuinpaikkakunnan urheiluorganisaatioon.
Ko pankinjohtajat ovat kautta aikain olleet vahvoja paikallisen järjestöjen toimijoita. Nyt valitettavasti näyttää, että sitoutumista ei enään löydy.- Anonyymi
Just näin. Fuusiopankin kotipaikkaakaan ei vielä tiedetä, Mikasta tulee johtaja kun tämä vanhempi jää eläkkeelle , siinä vaiheessa varmaan tehdään uusi hieno pääpaikka Ylivieskaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just näin. Fuusiopankin kotipaikkaakaan ei vielä tiedetä, Mikasta tulee johtaja kun tämä vanhempi jää eläkkeelle , siinä vaiheessa varmaan tehdään uusi hieno pääpaikka Ylivieskaan.
Ottakaapa nyt vähän selvää mitä pankkimaailmassa tapahtuu tämä Ylivieskan Op on yhdistynyt Kokkolaan eli eri poppoota ovat että sillee nämä menee.
- Anonyymi
Tuo pankki joutas kyllä muualle, ei sillä mitään tee...
- Anonyymi
Elämä höpäjä hyvä pankki ja vakavarainen.
- Anonyymi
..mihin tarvitaan kivijalkapankkia ?
On pankkeja jotka on auki 07.00-21.00, ei ajanvarausta joka asian takia, rahaa saa kun tarvii, lisäksi jäsenyydestä maksetaan korkoa ja pääoman palautusta..
Mikä se sellainen pankki on... ei Op..ei Nordea..ei Danske... on tiheämpi verkkosto kuin yhdelläkään muulla pankilla..?- Anonyymi
Meinaakkos että kaikki ikäihmisetkin hoitaisivat pankkiasiansa yötä päivää netin kautta.!
- Anonyymi
..ihan voi kävelemällä mennä milloin haluaa pankkiin..ei tarvi nettiä..
- Anonyymi
No Entäs Asuntolainat ym asiat.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061