Hei sensuuriukot hyppikää nyt on riemu raikkahin aika! Saako sensuuriukko tai -akka joulupyhistä kolminkertaista palkkaa. On se varmaan yksinäistä touhua jos palstalaisetkaan eivät ainakaan sankoin joukoin Jouluyöna kirjota. Tunteeko joku yhtään sensuuriukkeli/akkelia ja tunteeko kukaan yhtäkään korona potilasta. Mutta pakkohan sensuuriukkeli/akkeleiden on oltava olla olemassa sillä eihän muuten täältä viestejä katoaisi eli poisteta sääntöjen vastaisesti. Joku puolisti kerran ylläpitoa sanoen että tämä on yksityinen pulju ja se saa päättää mitä julkaistaan ja mitä ei. On sillä firmalla varmaan mahtavat ylläpidot ja pitoherkut jouluksi 24/7 valvonta periaatteella pidot senkun paranoffin poikaa ja paranoo kun saavat leipänsä päälle voita. Mikään ei sillo ylläpitoa vvoita kun se ylläpitää sanan vapautta sääntöjen vastaisestikin jopa.
YLLÄPIDON JOULU
5
72
Vastaukset
- Anonyymi
Haha haha hah hahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Paras alotus miesmuistiin.
- Anonyymi
GASLIGHTING -STALKKAUS ON PSYKOLOGISEN HALVENTAMISEN MUOTO
Ootko sä alkanu stalkkaa yllistä. (ylläpito = yllis)
Varo ettei se pyllistä.
Alkaa näemmä runoa pukkaa
vaikkei tästä mittän tukkaa
tulitpahan siinä sanoneeksi parit sanat
mut nyt suljehan sanaisen arkkusi hanat - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
GASLIGHTING -STALKKAUS ON PSYKOLOGISEN HALVENTAMISEN MUOTO
Ootko sä alkanu stalkkaa yllistä. (ylläpito = yllis)
Varo ettei se pyllistä.
Alkaa näemmä runoa pukkaa
vaikkei tästä mittän tukkaa
tulitpahan siinä sanoneeksi parit sanat
mut nyt suljehan sanaisen arkkusi hanatEi ylläpito ainakaan mulle oo mitää hallaa tehny. Voihan olla että täällä on ollu leväperäisyyttä sen kontrolloimisessa että kuka saa ilmottaa viestin poistettavaksi tai saahan sen tehdä kuka vaan tehdä mutta jos ylläpito ei kontrolloi sitä ni sit se on väärin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ylläpito ainakaan mulle oo mitää hallaa tehny. Voihan olla että täällä on ollu leväperäisyyttä sen kontrolloimisessa että kuka saa ilmottaa viestin poistettavaksi tai saahan sen tehdä kuka vaan tehdä mutta jos ylläpito ei kontrolloi sitä ni sit se on väärin.
Monesti täällä on niin sekavia aloituksia ilman mitään järkevää sisältöä, että ylläpito poistaa spammina. Edelleenkin taitaa tekoäly tehdä osan hommista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monesti täällä on niin sekavia aloituksia ilman mitään järkevää sisältöä, että ylläpito poistaa spammina. Edelleenkin taitaa tekoäly tehdä osan hommista.
niihäseon
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233133Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3763Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68750Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3700Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35607Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 41540
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20539Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3529- 40521