Syy Haaviston tukemiseen tuli ilm

Jälleen lasti saapui Al Holista.

Kepu tuki Haavistoa ja äänesti tälle luottamusta. Näin saatiin jatkettua ISIS-väen maahantuontia valtion kyydillä ja verovaroin maksettuna. Jos Haavisto olisi joutunut eroamaan, olisi ISIS-maahantuonti vaarantunut.

Aikaisemmin kepu heitti bussin alle Kulmunin, joka uskalsi esittää kriittisiä kommentteja ISIS-väen maahantuonnista. Näin Kepu on siivonnut esteet tältäkin maahantulolta.

https://yle.fi/uutiset/3-11707651
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aivan hyvä näin. Saadaan asia vihdoin kuntoon vuosien jälkeen.
Viimeisetkin pitää hakea pois leiriltä.

Äänestä

Kyllä Olemme "Onnellinen" Kansa
voi Kiitos
ja meillä viisaat johtajat.

Äänestä

Eikö täällä ole jo tarpeeksi näitä häiriintyneitä lapsukaisia. Vielä oikein hakemalla haetaan ongelmia lisää. Millainen turvauska ovatkaan nämä äitylit joita sieltä tuotiin. Ministerit voivat ottaa heidät lapsineen koteheinsa, että voivat hellyydellä heitä hoitaa. Omilla rahoillaan tietysti. Nythän niitä Al Holilaisia oli hyvä tänne hallituksen hyysätä kun ovat itse lomille lähdössä ettei tarvitse olla julkisuudessa.

Äänestä

Hieno juttu, saadaan väkeä tilkkimään valtavaa työvoimapulaa :).
Tenavista nyt vielä saattaa saada suitsittua yhteiskuntaan istuvia kelan asiakkaita, mutta nämä terroristiäidit olisin jättänyt leireilemään.
Ulkoministeriön tiedotuspäällikkö, Shemeika, sanoi ettei lapsia voinut tuoda Suomeen ilman äitejä. Vee mitä paskaa. Ei sotaa Ruotsiin pakoon lähetetyille lapsillekaan pistetty äitiä kainaloon kylkiäisiksi.
Vihervasurit hallituksessa ovat turmaksi yhteiskuntajärjestelmälle. Ei ole merkitystä suojelupoliisilla, ei perustuslakivaliokunnalla kun vihervasemmisto ajaa ideologiaansa.

Äänestä

Paljonkohan tuon lennon hinnaksi kaikkiaan tuli ja paljonkohan tuon roskasakin elättäminen Suomessa tulee veronmaksajille maksamaan. Hurjia summia ja mitä saamme : terroristeja.

Äänestä

Kepu tuo kummilapsiansa ja heidän murhaaja äitejä Suomeen. Kohta nähdään, kun Saarikko pesee vihreiden tekoja. "Keskusta ei tukenut tätä. Vihreiden pitää itse siivota nurkkansa...jne".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jälleen lasti saapui Al Holista.

Kepu tuki Haavistoa ja äänesti tälle luottamusta. Näin saatiin jatkettua ISIS-väen maahantuontia valtion kyydillä ja verovaroin maksettuna. Jos Haavisto olisi joutunut eroamaan, olisi ISIS-maahantuonti vaarantunut.

Aikaisemmin kepu heitti bussin alle Kulmunin, joka uskalsi esittää kriittisiä kommentteja ISIS-väen maahantuonnista. Näin Kepu on siivonnut esteet tältäkin maahantulolta.

https://yle.fi/uutiset/3-11707651

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu