Al- Holmlapswt huostaan ja äidit oikeuden kautta vankilaan

Anonyymi

Al-Hol-erityisedustaja Tanner: Kotiutus Suomeen ainoa tapa turvata lasten perusoikeudet.

Eli nämä äidit loivat puitteet, joissa lapsilla ei ole perusoikeuksia. Se on erittäin vakava rikos, minkä vuoksi ”äidit” on tuomittava ja lapset otettava yhteiskunnan huostaan.

Huostaanottoja tapahtuu paljon kevyemminkin perustein kuin sillä, että edes lapsen perusoikeuksia ei ole turvattu.

5

72

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ”Äiti terroristi”, kuten nimimerkki yhdellä naisella on, haettiin sitten veronmaksajien rahoilla kotiin! Siis nainen, joka ylistää Isiksen veritekoja, mm amerikkalaismiehen julkista mestausta.

      Kyllä mahtavat kalifaatissa nauraa partaansa, kun nää Suomen idiootit omilla rahoillaan hakevat terrroristeja ja isisin sanoman levittäjiä maahansa.

      Nyt jokainen isänmaallinen ja kristitty suomalainen valppaana ja seuraavissa vaaleissa äänivyöryn perussuomalaisille ja kokoomukselle. Tää punavihreä terrorismi on vihdoin lopetettava!

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Onko se koti maksettu sosiaalitoimistosta nämä vuodet? Entä muut tuet?


    • Anonyymi

      Liian helposti ovat saaneet kansalaisuuden. Sen turvin on matkustettu kalifaattiin ja päästy valtion kyydillä takaisin, kun kalifaatti meni myttyyn tällä erää. Miehet ovat olleet aikoinaan samaa asylum-sakkia. Kantasuomalaisia ei ole juuri muslimeiksi kääntynyt, ei ääri-islamisteiksi ainakaan.
      Ääri-islamismi ei näköjään ole rikos toisin kuin muut ääri-ismit. Miten ääri-islamismi aiotaan kieltää, vai aiotaanko edes?

      Suomalaisia lapsia haettiin turvaan tähän kauheaan maahan, jossa islamistiäidit eivät voineet toteuttaa itseään. Kansalaisuus on lapsilla niin kuin heidän äideilläänkin, mutta muuta suomalaista heissä ei olekaan.
      Toivoa täytyy, että heistä tulee kunnon ihmisiä.

    • Anonyymi

      Suomen kansalaisella on oikeus palata Suomeen. Siis se on voimassa olipa hän syyllistynyt mihin tahansa rikokseen. Ei siitä ole poikkeuksia. Tarvittaessa Suomeen palaava voidaan tuomita rikoksesta, jos siihen on aihetta. Se pitää osoittaa oikeudessa, ei suinkaan pelkkä epäily riitä, eikä esim. jonkun yksittäisen suomalaisen tai suomalaisen ryhmän mielipide . Tämä on selvä laki. Siis kaikki siellä kyseisellä leirillä olevat ja sieltä pois haluavat pitääkin tuoda Suomeen jo inhimillisistä syista. Eivät ne kymmenkunta lasta ja muutama aikuinen kaada Suomea, ja vaikka kaataisivatkin, saavat he tulla Suomeen jo inhimillisistä syistä, hakeakin Suomeen. Näinhän se on selvä juttu. Selvä, pitää hakea ja jos aihetta ja todisteita on, syylliset pitää tuomita Suomen lain mukaan . Näin hän se menee oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8549
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      45
      4210
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1478
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1189
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1160
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      827
    Aihe