Isis Leonora pidätettiin heti Saksassa

Anonyymi

"Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lento­kentällä Saksassa – syyte osallisuudesta rikoksiin ihmisyyttä vastaan" Eikä nuo muut naiset yhtään erilaisia ole, ehkä suorat todisteet vain puuttuvat. Nämä naiset ovat ihmishirviöitä ja sinisilmäistä luulla, että olisivat uskossaan miksikään muuttuneet. He ovat kannattaneet isisin julmuuksia ja lähteneet sitä asiaa edistämään ja ovat itse siihen osallistuneet.

Nämä naishirviöt tulisi sulkea eristyksiin, ainakin pitää jalkapannassa ja jatkuvassa seurannassa. Voimien kerääminen ja uusien jäsenien värväys alkaa heti, isis keräilee voimia uutta yritystä varten, hei eivät ole unelmastaan luopuneet. Nämä naiset ja heidän lapsensa ovat vakava turvallisuusuhka maallemme ja koko Euroopalle.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007694696.html

22

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Suomessa on vaikuttanut jo 15 vuoden ajan radikaalia islamia harjoittava verkosto, jossa keskeisessä roolissa ovat olleet kantasuomalaiset muslimeiksi kääntyneet naiset."

      Miksi nämä suomalaiset naiset ovat alkaneet äärimuslimeiksi? Saakelin sairasta. Isänmaanpetturuudesta vankilaan iäksi!

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007694723.html

    • Anonyymi

      Näin se menee, sanna marinin hallitus pelasti nämä radikaaliämmät suomeen. nyt voidaan miettiä onko tällä hallituksella enää laillista voimaa suomalaisten silmien edessä. pelkkää maanpetturuutta ja islamin kanssa flirttilua.

    • Anonyymi

      Isishuorat ovat aivan yhtä syyllisiä kuin ne ukotkin.

    • Anonyymi

      Rukoilkaa voimia näille kaltoinkohdelluille naisille ja lapsille, olen kiitollinen, että pääsivät turvaan Suomeen. Tämä teki Joulun, oikea joulun ihme. Jokainen joskus astuu harhaan, on anettava uusi mahdollisuus.

      • Anonyymi

        Todista että se olisi vain hairahdus näillä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Todista että se olisi vain hairahdus näillä?

        Kysymysmerkki oli liikaa.


      • Anonyymi

        Tappajien puolelle astuminen ei ole harhaaskel, se on harkittua.


      • Anonyymi

        Provo!
        Kukaan järkevä ei ajattele noin ja järjettömien ihmisten kommentointiin on turha vastailla tämän enempää!


    • Persuseni: eihän tässä kohta enää oikeuslaitosta tarvita ollenkaan, kun te hoidatte tuomitsemisen pelkän pärstäkertoimen mukaan. Puolan ja Unkarin malli here we come!

      • Anonyymi

        Miten näet niiden pärstän ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten näet niiden pärstän ?

        Ettei vain olsi noilla " Äideillä turaparta " pommisäkin piilossa ?


      • Anonyymi

        Ai, en oo seurannut mutta montako terroristia nyt sitten meni Puolaan tai Unkariin?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ai, en oo seurannut mutta montako terroristia nyt sitten meni Puolaan tai Unkariin?

        Kuinka monta terroristiä meni Suomeen?


      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        Olet ilmeisesti ulkomailla kun käytät ilmaisua "meni" etkä näin ollen seuraa paikallista uutisointia, no lue tuosta https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007694707.html

        Toistan kysymyksen, koska et osannut siihen vastata: kuinka monta terroristia meni Suomeen?


    • Anonyymi

      Saksa taitaa sittenkin noudattaa ainakin näennäisesti oikeusvaltioperiaatteita!

    • Anonyymi

      Saksa otti heti kiinni yhden patjan ! Samalla lennolla ilmeisesti tulivat ainakin osaa matkaa !

    • Anonyymi

      Onko näitä katsottu kaavun alle? Katsoiko Jussi tanner? Jos siellä on vaikka äidillä munat.

    • Anonyymi

      Saammekohan Suomessa nähdä EUn linjassa näitä otsikoita vai aikooko terrorismia kannattava hallituksemme tehdä kaikkensa ettei rikoksia ihmisyyttä vastaan tuomita?

    • Anonyymi

      "Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lento­kentällä Saksassa – syyte osallisuudesta rikoksiin ihmisyyttä vastaan"

      • "Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lento­kentällä Saksassa ...No, nyt ei tartte persujen enää pelätä. Tui tui!


    • Anonyymi

      Suomessa ei pidätellä, sanoma ja yle juhlii sankari palaajia

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      190
      6620
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      693
      4033
    3. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      191
      3408
    4. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      382
      3072
    5. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      26
      2999
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      163
      2105
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      709
      1989
    8. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      39
      1677
    9. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      81
      1657
    10. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      517
      1598
    Aihe