"Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lentokentällä Saksassa – syyte osallisuudesta rikoksiin ihmisyyttä vastaan" Eikä nuo muut naiset yhtään erilaisia ole, ehkä suorat todisteet vain puuttuvat. Nämä naiset ovat ihmishirviöitä ja sinisilmäistä luulla, että olisivat uskossaan miksikään muuttuneet. He ovat kannattaneet isisin julmuuksia ja lähteneet sitä asiaa edistämään ja ovat itse siihen osallistuneet.
Nämä naishirviöt tulisi sulkea eristyksiin, ainakin pitää jalkapannassa ja jatkuvassa seurannassa. Voimien kerääminen ja uusien jäsenien värväys alkaa heti, isis keräilee voimia uutta yritystä varten, hei eivät ole unelmastaan luopuneet. Nämä naiset ja heidän lapsensa ovat vakava turvallisuusuhka maallemme ja koko Euroopalle.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007694696.html
Isis Leonora pidätettiin heti Saksassa
22
55
Vastaukset
- Anonyymi
"Suomessa on vaikuttanut jo 15 vuoden ajan radikaalia islamia harjoittava verkosto, jossa keskeisessä roolissa ovat olleet kantasuomalaiset muslimeiksi kääntyneet naiset."
Miksi nämä suomalaiset naiset ovat alkaneet äärimuslimeiksi? Saakelin sairasta. Isänmaanpetturuudesta vankilaan iäksi!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007694723.html - Anonyymi
Näin se menee, sanna marinin hallitus pelasti nämä radikaaliämmät suomeen. nyt voidaan miettiä onko tällä hallituksella enää laillista voimaa suomalaisten silmien edessä. pelkkää maanpetturuutta ja islamin kanssa flirttilua.
- Anonyymi
Isishuorat ovat aivan yhtä syyllisiä kuin ne ukotkin.
- Anonyymi
Rukoilkaa voimia näille kaltoinkohdelluille naisille ja lapsille, olen kiitollinen, että pääsivät turvaan Suomeen. Tämä teki Joulun, oikea joulun ihme. Jokainen joskus astuu harhaan, on anettava uusi mahdollisuus.
- Anonyymi
Todista että se olisi vain hairahdus näillä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todista että se olisi vain hairahdus näillä?
Kysymysmerkki oli liikaa.
- Anonyymi
Tappajien puolelle astuminen ei ole harhaaskel, se on harkittua.
- Anonyymi
Provo!
Kukaan järkevä ei ajattele noin ja järjettömien ihmisten kommentointiin on turha vastailla tämän enempää!
Persuseni: eihän tässä kohta enää oikeuslaitosta tarvita ollenkaan, kun te hoidatte tuomitsemisen pelkän pärstäkertoimen mukaan. Puolan ja Unkarin malli here we come!
- Anonyymi
Miten näet niiden pärstän ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten näet niiden pärstän ?
Ettei vain olsi noilla " Äideillä turaparta " pommisäkin piilossa ?
- Anonyymi
Ai, en oo seurannut mutta montako terroristia nyt sitten meni Puolaan tai Unkariin?
Anonyymi kirjoitti:
Ai, en oo seurannut mutta montako terroristia nyt sitten meni Puolaan tai Unkariin?
Kuinka monta terroristiä meni Suomeen?
- Anonyymi
lötkö kirjoitti:
Kuinka monta terroristiä meni Suomeen?
Olet ilmeisesti ulkomailla kun käytät ilmaisua "meni" etkä näin ollen seuraa paikallista uutisointia, no lue tuosta https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007694707.html
Anonyymi kirjoitti:
Olet ilmeisesti ulkomailla kun käytät ilmaisua "meni" etkä näin ollen seuraa paikallista uutisointia, no lue tuosta https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007694707.html
Toistan kysymyksen, koska et osannut siihen vastata: kuinka monta terroristia meni Suomeen?
- Anonyymi
Saksa taitaa sittenkin noudattaa ainakin näennäisesti oikeusvaltioperiaatteita!
- Anonyymi
Saksa otti heti kiinni yhden patjan ! Samalla lennolla ilmeisesti tulivat ainakin osaa matkaa !
- Anonyymi
Onko näitä katsottu kaavun alle? Katsoiko Jussi tanner? Jos siellä on vaikka äidillä munat.
- Anonyymi
Saammekohan Suomessa nähdä EUn linjassa näitä otsikoita vai aikooko terrorismia kannattava hallituksemme tehdä kaikkensa ettei rikoksia ihmisyyttä vastaan tuomita?
- Anonyymi
"Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lentokentällä Saksassa – syyte osallisuudesta rikoksiin ihmisyyttä vastaan"
"Syyriasta suomalaisten kanssa yhtä aikaa palautettu Leonora, 21, pidätettiin heti lentokentällä Saksassa ...No, nyt ei tartte persujen enää pelätä. Tui tui!
- Anonyymi
Suomessa ei pidätellä, sanoma ja yle juhlii sankari palaajia
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1126256Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3705928Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie635320Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3393902Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42325Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452305Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1141361- 121161
- 1811007
- 56823