Muslimit ovat voittopuolisesti hienoja ihmisiä

Anonyymi

eivät juopottelu (kuten monet persut). Lisäksi hillitymmät käytöstavat jos heitä ei provosoi. Myös arvostavat siisteyttä (jos edes kohtuullinen toimeentulo). Kiinassa ja Venäjällä muslimit integroituneet hyvin. Onko ongelma siis länsimaisessa ihmisessä? Onko hän usein psykoosissa kohdatessaan toisen kulttuurin ihmisen?

58

67

    Vastaukset 58

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Lisäksi hillitymmät käytöstavat jos heitä ei provosoi." Juu, jotta muslimi provosoidu, naisten täytyy pukeutua mustiin säkkeihin.

    • Anonyymi

      Kasvisten sauhuttelu pitää mielen tasaisena, paitsi kun paistaa tavan kirkkaammin niin pää paistuu huppusten alla.

    • Anonyymi

      Aloitus on takuulla tyhmän suomalaisnaisen tekemä.

    • Hyvä ja asiallinen avaus. Talouselämäkin komppaa.

      • Anonyymi

        Vastaväitteitä on tavanomaista vaikeampi löytää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vastaväitteitä on tavanomaista vaikeampi löytää.

        Noh! Missä on se varsinainen muslimivaltio, jossa vallitsee sukupuolten tasa-arvo ja harmonia? Jossa homotkin ovat tulleet kaapeistaan julistamaan vapaasti oman seksualisuutensa hienoutta? Jossa homoparit ja lesboparit voivat vapaina somia avioliiton ja adoptoida lapsia? Jossa kaikki uskonnot ovat hyväksyttyjä?

        Vai on Kiinassa ja Venäjällä muslimit integroituneet hyvin? Et muistanut mainita mitä mieltä uiguurit Kiinassa ovat tästä integraatiosta?

        Kyllä tietämättömyys reaalimaailmasta paistaa läpi tässäkin viherfeministimäisessä aloituksessa!


    • Anonyymi

      Niinpä, hienoja ihmisiä...
      Maltillinen muslimi on se joka antaa osoitteesi, kuvasi, koulusi, työpaikkasi, puhelinnuomerosi, sukulaisesi,...ym tiedot
      Äärimuslimin käyttöön saatesanoilla " kyllä hän on luokannut muhamettilaisia, kun hän on kutsunut meita islamisteja; muhamettilaisiksi.

      Tässä tämä päätä lyhyempi tarina. Tarina on tosi.

    • Anonyymi

      Fiksumpia ihmisiä käytöstavoiltaan muslimit pääsääntöisesti ovat kuin luvattoman monet perusperseilijät.

      • Anonyymi

        fiksuja, osaavat hakea peruja enemmän tukia elätykseensä, tyhmä persu
        hikoaa työssään


      • Anonyymi

        Ei kai nyt sentään?


    • Anonyymi

      ..tottakai ,tottakai, yli miljardi muslimia ei voi olla väärässä...ja varmaan ovat "voittopuolisesti" hienoa väkeä...

    • Anonyymi

      Persut pelkäävät rajoituksia alkoholin jakeluun, jos muslimit pääsevät valtaan. Itse toivon, että maa piankin jakautuisi lestadiolaisten ja maltillisten muslimien kesken, jotka yhdessä ekumeenisesti päättäisivät maan päihdepolitiikasta yhdessä Pekka Puskan kanssa.

      Olisi mielenkiintoista nähdä, kuinka moni persu muuttaisi Viroon tai Puolaan... siinä diisselit törisisivät persujonojen körötellessä omaisuus eli pari matkalaukkua katolla kohti Tallinkin lauttaa.

      • Anonyymi

        Ja päin vastoin olisi mielenkiintoista nähdä vasemmisto/vihreiden muuttavan somaliaan tai muualle lähi-itään kantaväestön elätettäväksi, kunniakansalaiseksi, varmaan palvoisivat heitä pohjolan jumalina.


    • Anonyymi

      Voisiko joku valistaa tietämätöntä ?
      Missä mailmalla olevilla kärhämillä, sodilla, ihmiskaappauksilla, joukkomurhilla, pommivöillä...ym EI ole joko molemmat-tai vähintään toinen osapuolista
      muhammetilaisuus mukana...
      Hmmm...

    • Anonyymi

      Muslimit elävät keskiaikaisten terrorismi sääntöjen mukaan. Ja levittävät tätä aatettaan. Ovat piittaamattomia länsimaisista säännöistä. Turvallisuusuhka.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kiinassa ja Venäjällä noudatetaankin sääntöä: Maassa maan tavalla tai maasta pois, silloin on pakko integroitua jos aikoo maassa pysyä. Länsimaat ovatkin epäonnistuneet siksi, että on annettu muslimelle liikaa vapauksia päättää ja vaatia erikoiskohtelua.
      Ei kaikki muslimit tosin Suomesakaan ole niin jyrkkiä, tunnen monta ja kyllä he ainakin minun kanssani ovat kuppia ottaneet, eivät tosin ihan räkäkänniin asti:D

    • Anonyymi

      Ovat sen oman Somaliansakin kehittäneet niin huippuunsa, päteviä ovat juu.

    • Anonyymi

      Onko muslimit ja isisit eri asia onko kumpikin uskonto, miten eroavat toisistaan
      Miten iran ja irak eroavat toisistaan?
      Ja kuuluuko israel jompaan kumpaan, vai onko se taas ihan oma juttu.
      Ketkä siellä sotivat, mistä se sota johtuu
      Miksi afrikkalaisten köyhien koulun ja maatilojen kimppuun oli hyökätty.
      Ketä ne hyökkääjät afrikkalaisten kimppuun ovat, onko ne samoja mitä öljymaissa
      Ja mikä hyökkäyksen tarkoitus oli, kun uhrit köyhiä kehitys maan asukkaita.
      Olen ihan pihalla näistä, mutta muistan että uutisissa puhittiin heidän sodista kun olin pieni taapero.
      Onko se maailman pisin sota kun ei koskaan lopu.
      Miksi kehitysmaat ei kehity.?

      • Anonyymi

        Vastaus on aina sama, mutta sitä ei saa sanoa koska islamin ja muslimien syyllistäminen on rasismia, siis lain vastaista. Tässä noidankehässä on oltu jo vuosikymmeniä ympäri maailman, johtajiemme sairastuttua harhaisuuteen puhdistaa omatuntonsa ihmisoikeuslaeillaan, joita islamilaiset maat eivät edes tunnusta.


    • Anonyymi

      Miksi ei rikastuteta maapalloa siihen malliin, että aina kun suomeen saapuu esim. kaukomailta lähi-idän, Afrikan kansalaisia, niin me lähetämme tilalle vaihtokansalaisina vasemmisto-vihreitä heidän lähtö maahansa viemään kestävän kehityksen oppia suomesta.

      • Anonyymi

        Kannatetaan lämpimästi. Olisivat kerrankin hyödyksi ihmiskunnalle!


      • Anonyymi

        Ei suomalaiset pärjää aavikon helteesä,
        He kuivuvat kuin rusinat sinne joten ei kiitos mene itse saarnaan sivistystä
        Taitaa siellä pellokkin olla pommeja täynmä.
        Kova oli putsata.suomenkin pellot pommeista niin eiköhän se riitä.


    • Anonyymi

      muslimi mies pitää naista kuin kukkaakämmenellä että hauraus ei murene palvelee ja passaa .
      vaimon ei tarvitse kuin synnyttää mies palvelee ja hoivaa.
      mies on ahkera käy työssä ja tuo rahat vaimolle ja ruokaa pöydän täyteen .
      kuljettaa lapset sivistykseen ja lapsista tulee kuuliaisia .

      kaikki on uutteria työssään.

    • Anonyymi

      Tyrskähti aamukahvit näppäimistölle, kiitosta paljon...

    • Anonyymi

      Taitaa olla nää aloitukset noitten naapurin trollitehtaalta lähtöisin tai mitä lie kun ei järjen häivää.

    • Anonyymi

      Samalla retoriikalla voidaan sanoa että saksalaiset 30-luvun kansallissosialistit olivat voittopuolisesti todella hienoja ihmisiä. Siinä jäävät monet ihmisryhmät toiseksi.

      Ne muutamat kansallissosialistit joiden perusteella koko kansanryhmää vastaan on totuttu kiihottamaan, ovat niin pieni marginaali että ne voidaan nimetä ja luetella.

      Keskimääräinen kansallissosialisti oli tilastollisesti kuitenkin aivan tavallinen perheenisä tai perheenäiti, joka rakasti maataan. Työtätekevää, moraalisesti vahvaa ja liikuntaa ja terveitä elintapoja harjoittavaa väkeä.

      Poliitikot saksassa, kuten muuallakin ovat tehneet vääriä ja tuhoisia päätöksiä. Millaisessa maailmassa tällaisiin tekoihin päätyneet poliitikot ovat kuitenkin itsekin asuneet? Maailmassa jossa britit jauhoivat kiinalaisia satamakaupunkeja laivatykeillä ja massatuhosivat kiinalaisia, vain pakottaakseen kiinan hyväksymään oopiumkaupan. Britit myös joukkosurmasivat intialaisia ja australian aboriginaaleja, sekä etnisesti puhdistivat afrikkaa buureista keskitysleireissään, jotka olivat myöhempien leirien esikuva. Yhdysvallat niinikään joukkosurmasivat intiaaneja, hävittäen kokonaisia intiaanikaupunkeja raaoissa hyökkäyksissä joissa kaikki tapettiin lapsia myöten, sekä levittämällä tarkoituksella tappavia tartuntatauteja. Belgia joukkosurmasi 10 miljoonaa kongolaista, antaen esikuvaa myöhemmälle pienemmälle kansanmurhalle. Kommunistit pistivät myöhemmin vieläkin paremmaksi yli sadalla miljoonalla tapetulla. "Länsimaisissa demokratioissa" useat senhetkiset tiedemiehet ja filosofit avoimesti kannattivat rodullisia puhtausoppeja ja etnisiin ryhmiin kohdistuvaa puhdistamista. Esimerkiksi ranskassa oli jo pitkä perinne uskonvähemmistöihin, esim juutalaisiin ja protestantteihin kohdistuvasta vainoamisesta, jossa ajoittain joukkotuhottiin jopa tuhansittain ihmisiä kerrallaan. Myös venäjällä joukkotuhottiin tuhansittain juutalaisia ja suunnattomia määriä pakkosiirrettiin paikasta toiseen. On myös syytä muistaa, että tuon ajan yhdysvallat oli maa joka avoimesti piti tummaihoisia ja juutalaisia saastaisina rotuina, ja väärensi tieteellisiä tutkimuksia tätä oppia todistamaan. Saman ajan kanadassa hävitettiin intiaaneja ja intiaanikulttuuria miten kyettiin, ja ruotsissa maksettiin romaneista tapporahaa. Eivätkä nämä esimerkit ole mikään täydellinen lista kaikesta etnisestä tuhovimmasta joka on tuon ajan maailmaa riivannut.

      Tämä kaikki ei luonnollisestikaan oikeuta kenenkään muun, esim saksan poliitikkojen tekoja, mutta antaa osviittaa sille etteivät kansallissosialistien joidenkin johtajien orkestroimat hirmuteot ole sittenkään niin ainutkertaista pahuutta kuin usein yksiulotteisesti esitetään. Toki sodassa vihollisesta leivotaan propagandassa absoluuttisen pahan perikuva, vaikka itsekin sumeilematta joukkotuhotaan kokonaisten kaupunkien väestöjä, Dresden, Hisoshima, Nagasaki... siitä voittajana joutumatta mihinkään vastuuseen.

      Keskimääräinen kansallissosialisti oli kuitenkin samanlainen ihminen kuin keskimääräinen demokraatti, republikaani, kommunisti tai muslimi.. Eläen omaa elämäänsä yhteiskunnassa jota hallitsevat epätäydelliset täydellisyydentavoittelijat.

      • Anonyymi

        Provosoiva väite.

        Joka kuitenkin avataan samalla tyhjentävästi ja loogisesti. Hyvä.


      • Anonyymi

        Neuvostoliitto minun kultani liru lausuili naapurin kommariakka 70-luvulla


    • Anonyymi

      Näin on!

      Jopa useimmat kritityt ovat pohjimmiltaan ihan hyviä ihmisiä.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kiinassa ne on intergroitu leireille ja puuvillapelloille pakkotyöhön.

        Lähes viidesosa maailman puuvillasta on peräisin Xinjiangista, osaksi uiguurien pakkotyöllä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiinassa ne on intergroitu leireille ja puuvillapelloille pakkotyöhön.

        Lähes viidesosa maailman puuvillasta on peräisin Xinjiangista, osaksi uiguurien pakkotyöllä

        Kiinan muslimit on internoitu eikä integroitu.

        Jos olisin muslimiterroristien värvääjä, niin se, miten Kiina kohtelee uigureja olsi lottovoitto.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiinan muslimit on internoitu eikä integroitu.

        Jos olisin muslimiterroristien värvääjä, niin se, miten Kiina kohtelee uigureja olsi lottovoitto.

        Jaa meinaat että länsimaat koittaa väärää tapaa.
        Tuskin toi internoituminen on niin vaikee asia ettei länsi sitä osais mutta mistä itusta otetaan puuvillapeltoja on varmaan pykälä joka estää niitä kaurapelloille siirtämästä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiinassa ne on intergroitu leireille ja puuvillapelloille pakkotyöhön.

        Lähes viidesosa maailman puuvillasta on peräisin Xinjiangista, osaksi uiguurien pakkotyöllä

        Höpö höpö. Naton propagandaa.


    • "Muslimit ovat voittopuolisesti hienoja ihmisiä"

      Miksi muslimit eivät pysy kotimaissaan vaan pyrkivät tulemaan valtioihin joissa on eri uskonto kuin heillä kotimaassaan?

      • Anonyymi

        Tarkottikin varmaan niitä muslimeja jotka ovat jääneet kotimaihinsa
        ne siis voittopuolisesti hienoja ihmisiä? ei nää tänne tulleet


    • Anonyymi

      Huonoja maksamaan veroja mutta hyviä nostamaan tukia. Kuppiloissakin istuvat kiitettävästi ja ovat kovia sikiämään. Tosi tulevaisuuden tekijöitä.

    • Anonyymi

      Muslimimuoti on aikansa elänyttä ja muuttunut terrorismiksi, sodiksi ja elinalueiden valtaukseksi, laajentamiseksi.
      Muslimit johdattavat ydinsotaan kansat, päästäkseen kuvittelemaansa taivaaseen.

      • Anonyymi

        Nigeriassa sieppasivat 350 koulupoikaa leikkikavereiseen


    • Anonyymi

      Naisen paikka on kotona. Miehen päätehtävänä on kaatua uskonsodassa vääräuskoisia vastaan ja päästa allahun viereen nauttimaan alaikäisistä neitsyeistä. Kunnes koko maailman laajuinen kalifikaatti on saavutettu ja kaikki maailmanihmiset ovat m-positiivisiä. Alaikäisyys on kylläkin vain länsimaalaisten näkemys.

    • Anonyymi

      Muslimit on hyviä vaihtamaan renkaita. Minunkin kesärenkaat on muslimiyrittäjän varastossa ja hän vaihtaa ne autoni alle taas keväällä, kuten on tehnyt jo monta vuotta.

      • Anonyymi

        Pari viikkoa töitä syksyin keväin?


      • Anonyymi

        Ei kai muslimeilla olis ongelmia mutta kun niiden hengelliset johtajat paasaa sitä sun tätä
        vähän niinkuin Hitler... Voiko joku kertoa ensin olevansa natzi/(muslimi) ja sen jälkeen koittaa perustella että on hyvä natzi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai muslimeilla olis ongelmia mutta kun niiden hengelliset johtajat paasaa sitä sun tätä
        vähän niinkuin Hitler... Voiko joku kertoa ensin olevansa natzi/(muslimi) ja sen jälkeen koittaa perustella että on hyvä natzi

        Aivan varmasti. Suurin osa saksan 30-luvun kansallissosialisteista oli pohjimmiltaan erittäin hyviä ihmisiä.

        Sotaelokuvien kliseiden juutalaisia potkivia keskitysleirinvartijoita, oli muslimiterroristien tapaan väestöstä hyvin rajallinen osa. Suurin osa kuitenkin normaaleja ja fiksuja työssäkäyviä ihmisiä.


    • Anonyymi

      euroopasta on kadonnut vakaus ja vauraus jäljellä anargia ja velka.

      • Anonyymi

        Mitenköhän tuon velan kanssa oikein loppupelissä on? kaikki maat on veloissa (kenelle) jos huomenna ruvetaan rustaan yli toistemme velkoja? niin loppupelissähän tullaan nollaan? ja jos velkaa jäädään jollekkin pankille? niin tuskin pankilla on asevoimia? eli Euroopan maat voinee sanella ehdot millä pankki velat kuittaa nolliin?


    • Anonyymi

      Heillö omat lait pysyisivät omassa maassaan lakiensa kanssa.

    • Anonyymi

      Missä maassa muslimit tulevat sopuisasti toimeen. Kertokaa edes yksi.

    • Anonyymi

      siellä missä ei tarvitse tehdä mitään.

    • Anonyymi

      Toki Kiinassa ja Venäjällä on aivan eri lait kuin vapaamielisessä Ruotsissa tai Suomessa
      Ei siellä auta alkaa pullistelemaan, lähteen henki muslimiltakin ja hyvin äkkiä.
      Tiennevät asian tarkkaan, ja siksi pyrkivät olemaan "ihmisiksi" toisin kuin meillä "kylässä" ollessaan.

    • Anonyymi

      niin
      laitappa googleen haku= islam kiina leirit

      kuinka kommentoit?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Musut ovat heikolla äolla varustettuja eliitin juoksupoikia eivät vain tajua sitä vielä?

    • Anonyymi

      Asiaa pitäisi tarkastella yhtäläisistä lähtökohdista.
      Miten asukkaat esim. Saudi-arabiassa suhtautuisivat siihen että maahan jostain syystä tulisi miljoonia mustia Afrikasta, kiinalaisia ja vaaleita pohjoiseurooppalaisia, lähinnä miehiä? Tulijat myös ilmoittaisivat että maa on tästä lähtien 'monikulttuurinen' ja arabit maksavat tulijoiden elämisen.
      'Ei tämä ole yksin arabien maa, luulitteko niin?'
      Tulijat, mm. Vaaleat suomalaiset miehet myös syyllistyisivät 17-kertaisesti saudinaisten ja tyttöjen raiskaamiseen kuin kantaväestön miehet.... Niin, mikähän olisi arabimiesten reaktiot? Olisivatko 'hillittyjä' ja 'hyväkäytöksisiä'?

    • Anonyymi

      Kotimaisen alkoholisti sinkku naapurin vois kyllä vaihtaa hiljaiseen rukoilevaan hijadistiin milloin vain!🤮🤮🤮

    • Anonyymi

      Muslimi on kuin epäkunnossa oleva käsikranaatti joka voi räjähtää milloin vaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2064
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      960
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      129
      907
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      701
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      89
      559
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      543
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      38
      505
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      111
      458
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe