Pörlöngentingensigs sentään

Kyl on pimeetä ja kello vasta kolme. Onko tuolla ulkona mörköjä, en uskalla mennä ulos kun on niin pimeetä! Metsä on tossa lähellä, et siellä voi olla peikkoja ja mrköjä. Voi ku tulis kesä, Pelottaa et ne koputtelee yöll ikkunoihin ja heittelee lumipalloja. Miks on pimeetä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On, siellä on mörköjä jotka syövät pääsi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyl on pimeetä ja kello vasta kolme. Onko tuolla ulkona mörköjä, en uskalla mennä ulos kun on niin pimeetä! Metsä on tossa lähellä, et siellä voi olla peikkoja ja mrköjä. Voi ku tulis kesä, Pelottaa et ne koputtelee yöll ikkunoihin ja heittelee lumipalloja. Miks on pimeetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu