Eivät hylkää, eivät tule hylkäämään edes täyskaapujaan, se on epätodennäköistä. Naiset halusivat tänne vain koska isis hävisi pelinsä, täällä voi kivasti elää muiden kustannuksella.
Esim. Ruotsin Maahanuuttoviraston virkailija kertoi, että kaikki Ruotsiin tulleet isis-naiset ovat tulleet paluulennolla täydessä islamilaisessa tällingissä. Hän kertoo, että jos naiset olisivat olleet helpottuneita siitä, että ovat saaneet palata ”kotiin” ja ”vapauteen”, niin viimeistään lentokentällä säkki olisi lähtenyt päästä. Mutta yksikään ei tee niin. He päinvastoin haluavat pitää islamiin liittyvät säkit päällänsä ja osoittaa kanssaihmisille, että ovat aitomuslimeja.
Yksikään isiksestä Eurooppaan palannut isis-nainen ei ole heittänyt tunnuksellisuutta pois vaan päinvastoin, he ovat kantaneet ylpeänä niitä tunnuksia, joita isiksessäkin on vaadittu.
Hylkäävätkö palanneet isis-naiset sairaan ideologiansa?
16
52
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmettelen vaan kovasti kun ennen duunareiden puolustaminen oli demareiden ykkösasia, mutta nykyään terroristiäitien etujen ajaminen on ajanut tuosta kirkkaasti ohi.
- Anonyymi
Siksi natomaat eivät näitä edes ota. Suomi leikkii jotain homoritaria ja tuo pahamaineisia akkoja levittämään sairasta ihmisvastaista propagandaansa veronmaksajine maksamilla välineillä.
- Anonyymi
Kai se on päivänselvää, etteivät antaneet pelkästään lapsia hakea, koska haluavat itse kasvattaa lapset oman ideologiansa mukaan jatkossakin. Kurditkin, jotka niin kovasti vastustavat lapsien erottamista äideistä, ovat islamin uskoisia.
Olisikohan niin, että isis-vaimoille olisi annettu ministeri tason syytesuoja? Vapaudu vankilasta ja elä vapaasti niinkuin haluat lastesi kanssa. Voi saada myös miehensä kotiin. Ihmisoikeuksilla, Suomen perustuslakia soveltaen ja viattomat-lapsi-parat-kortilla. - Anonyymi
Tänne sujahtivat, heti koteihinsa, ei dnatestejä lapsista, ei mitään. Ensimmäisenä alkaa verkostoituminen muiden hullujen akkojen kanssa. Ja uuden aviomiehen etsiminen, koska raskaus pelastaa aika monelta asialta.
- Anonyymi
Täällähän noitten isis-akkojen on hyvä kasvattaa äpäristään tappajia. Saavat vihervasemmiston tukeman varallisuuden siihen ja muutenkin ilmaisen loppuelämän. Rauhassa voivat opettaa erilaisia tapoja iskeä suomalaisen turvallisuuden ytimeen ja järkyttää kansaa. Supo saa ihan yksinään huudella varoituksia, ei niitä kukaan kuuntele.
Erityiskiitos superkaksikolle Haavisto&Ohisalo sekä vihervasemmiston tukijoukoille. - Anonyymi
Miettikääpä kuinka nuo voivat kulkea naamioituneina missä vain? Eikös naamioituminen ole kiellettyä julkisilla paikoilla?
No, laki ja asetukset joustaa aina kun kysymyksessä erään uskonnollisen viiteryhmän edustajat, näinhän se menee. - Anonyymi
Isis-naiset vaihtavat sairaan ideologiansa toiseen sairaaseen ideogiaan, halla-aholaisuuteen.
- Anonyymi
Onko sairasta tappaa Natolaisia jotka tappaa siviilejä .
- Anonyymi
Häh!? Mitä ihmettä taas joku vasuri sekoilee...
- Anonyymi
Jesidilapset on natolaisia? Kyllä on sairasta tämä hallituksen propaganda.
- Anonyymi
Naisten tarkoitus oli lisätä kalifaatin väkilukua nopeasti. Sama taktiikka oli natseilla Norjassa, jossa nimenomaisilla lisääntymisleireillä natsiupseerit ja valikoidut norjalaisnaiset synnyttivät arjalaislapsia.
- Anonyymi
Suljetulle alueelle ikuisesti ja kaikki, kaikki yhteydet poikki
- Anonyymi
Onko moge jo kääntynyt islamiin.
- Anonyymi
Kanelipullantuoksuiset Isis äidit pelkäävät Ruotsidemokraatteja, siksi ne pukeutuvat Islamin mukaisiin siveisiin vaatteisiin....
- Anonyymi
Eihän ne miksikään muutu! Tulivat lataamaan akkuja ja radikalisoitumaan lisää sekä rekrytoimaan uusia jäseniä....
- Anonyymi
Miksi ihmeessä hylkäisivät! Eihän kukaan vaadi edes sellaista? Elävät Islamin mukaisessa Isis rinnakkaisyhteiskunnassaan vastikkeettomalla ikuisenelatuksen statuksella juuri niin kauan kuin haluavat. Valitsevat vain palvelut joita tarvitsevat ja rekrytoivat uusia jäseniä ihan niin paljon kuin haluava...jne... Koska kukaan ei voi puuttua siihen, muuten rasismi, uskonrauhan rikkominen ja kiihottaminen kansanryhmää vastaan....jne.... Isnshallaah! Allaahakbar! Maashallaah!....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841719Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721595Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881373Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701299- 57915
- 48881
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838